Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Brazylijska policja testuje LTE 700 MHz

Brazylijska policja testuje LTE 700 MHz

policja-w-Sao-Paulo-Brazylii-logo-small.jpgDwa policyjne centra dowodzenia z Sao Paulo testowały od maja 2011 w pełni funkcjonalne sieci LTE przy wykonywaniu codziennych czynności. Technologia pozwala na transmisję danych, video i obrazów z dużą prędkością. Sieć obsługuje intensywny ruch różnych typów danych przesyłanych przez różnego rodzaju urządzenia wykorzystywane przez policję.

Konwergencja mediów będzie w przyszłości kluczowa dla policji z Sao Paulo, która w 2012 roku zamierza zapewniać bezpieczeństwo miastu w oparciu o sieć 4G.

„Policja Sao Paulo stanowi wzór dla świata w stosowaniu technologii dla bezpieczeństwa publicznego. Testy LTE wraz z firmą Alcatel-Lucent pozwoliły nam wykorzystywać wiele aplikacji, aby zrozumieć, jak ta sieć może podnieść naszą wydajność i zredukować koszty operacyjne, ponadto przynosząc korzyści ludności miasta i całemu stanowi,” powiedział Alfredo Deak, odpowiedzialny za dział technologii w żandarmerii São Paulo.

„Uczestnictwo w takim projekcie jest bardzo ważne. Alcatel-Lucent ma kompleksowe rozwiązanie dla sieci LTE oraz zestaw innowacyjnych produktów i usług dla bezpieczeństwa publicznego i rządów. Posiadając cały dział zajmujący się tym segmentem, obecnie mamy najlepszą na rynku ofertę dla bezpieczeństwa publicznego,” stwierdził Jonio Foigel, odpowiedzialny za działania Alcatel-Lucent w Brazylii.

Alcatel-Lucent dostarczył do testów całą infrastrukturę, w tym sieć szkieletową, stacje bazowe, łącza mikrofalowe, terminale i serwer aplikacji.

Źródło: http://tmcnet.com/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń