Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Policja chce wprowadzać system TETRA w 13 polskich miastach

Policja chce wprowadzać system TETRA w 13 polskich miastach

Komenda Główna Policji ogłosiła informację o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego pn. „Modernizacja policyjnych sieci radiowych w 13 miastach i aglomeracjach miejskich do systemu ETSI TETRA”.

Celem dialogu technicznego jest pozyskanie informacji związanych z:

– opracowaniem koncepcji zgodnej z założeniami;

– potwierdzeniem zgodności proponowanego rozwiązania z obowiązującym prawem;

– wskazaniem dodatkowych zaleceń dla warunków technicznych, organizacyjnych i realizacyjnych związanych z realizacją projektu.

Wstępnie zakłada się, iż system ma być zbudowany na obszarach:

– KWP Gdańsk – 415 km2 (Gdańsk, Gdynia, Sopot);
– KWP Olsztyn – 2992 km2 (Olsztyn ,powiat);
– KWP Poznań – 2300 km2 (Poznań, powiat);
– KWP Bydgoszcz– 2917 km2 (Bydgoszcz, Toruń, powiaty);
– KWP Białystok – 3077 km2 (Białystok, powiat);
– KWP Radom – 1680 km2 (Radom, powiat);
– KWP Gorzów Wlkp. – 2928 km2 (Gorzów, Zielona Góra, powiaty);
– KWP Wrocław – 1140 km2 (Wrocław, powiat);
– KWP Opole – 1736 km2 (Opole, powiat);
– KWP Katowice – 3127 km2 (m.in. Katowice, Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Sosnowiec, Tychy, Zabrze);
– KWP Kielce – 2355 km2 (Kielce, powiat);
– KWP Lublin – 2296 km2 (Lublin, Świdnik, powiaty);
– KWP Rzeszów – 1273 km2 (Rzeszów, powiat).

System ma mieć możliwość dalszej rozbudowy – aż do poziomu ogólnokrajowego, a sama rozbudowa w przyszłości również jest przedmiotem dialogu.

W systemie ma działać 25 tys. radiotelefonów, a po rozbudowie do systemu ogólnokrajowego może to być aż 140 tys terminali.  Planowane jest również wykorzystanie 170 konsol dyspozytorskich , a po rozbudowie liczba ta ma być prawie 6 razy większa.

Obecnie funkcjonujące systemy TETRA (np. Warszawa) wykorzystują algorytm szyfrowania TEA1, natomiast docelowo wszystkie ośrodki TETRA mają wykorzystywać algorytm TEA2. Aktualnie Policja posiada systemy TETRA produkcji Sepura oraz Rohill, a nowy system miałby oczywiście być zintegrowany i współpracować ze wspomnianymi systemami TETRA Policji w Łodzi, Szczecinie, Warszawie i Krakowie. Policja używa w tej chwili terminali firm Hytera, Motorola oraz Sepura.

Policja chce również pozyskać informacje w zakresie możliwości integracji z Systemem Wspomagania Dowodzenia Policji (m.in. dane lokalizacyjne do zewnętrznego systemu mapowego, użycie terminali TETRA do sprawdzeń w policyjnych bazach), a także na temat możliwości integracji z LTE oraz innymi rozwiązaniami radiokomunikacyjnymi.

W przypadku wątpliwości co do słuszności (opracowanych przez Policję) założeń – wykonawca może w ostatnim punkcie koncepcji przedstawić opis swoich założeń wraz z kosztorysem i uzasadnieniem.

Dialog zostanie przeprowadzony ze wszystkimi, którzy złożą odpowiedni załącznik – Zgłoszenie do udziału w dialogu technicznym – wraz z ewentualnymi pytaniami do założeń technicznych. Dokumenty należy złożyć do 4 października br. do godziny 15:30.

Źródło: przetargi.policja.pl ; Fot.: isp.policja.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń