Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus testuje pierwszą na świecie hybrydową sieć TETRA-5G

Airbus testuje pierwszą na świecie hybrydową sieć TETRA-5G

Airbus z powodzeniem zakończył testy próbne, które zostały wykonane w Kantonie w Chinach, polegające na wykorzystaniu rozwiązania Tactilon Agnet, umożliwiającego połączenie działającej na żywo sieci 5G z siecią TETRA. Kanton, 29 października 2019 r. – Airbus pomyślnie zakończył testy interoperacyjności między smartfonami 5G a terminalami pracującymi we współużytkowanej przez wiele organizacji rządowej sieci radiowej TETRA, która po raz pierwszy połączyła się z siecią 5G China Telecom w Kantonie. Niezawodność i bezpieczeństwo technologii Airbus po raz kolejny udowodniły, że znajduje się ona na czele ewolucji technologicznej.

Dzięki zastosowaniu bezpiecznej aplikacji Tactilon Agnet użytkownicy końcowi z agencji rządowych w Kantonie mogą teraz korzystać z pełnej interoperacyjności między dwiema sieciami. Ponadto Tactilon Agnet zapewnia płynne usługi głosowe i transmisję danych między użytkownikami w sieci TETRA a tymi korzystającymi z 5G, w tym połączenia grupowe i indywidualne, usługi przesyłania wiadomości tekstowych, udostępniania wideo i danych, a także funkcje pozycjonowania geograficznego i funkcje Naciśnij i Mów (PTT – Push to Talk)

Tactilon Agnet firmy Airbus – najnowocześniejsza profesjonalna aplikacja i platforma współpracy dla użytkowników biznesowych i użytkowników o znaczeniu krytycznym – została zainstalowana na różnych urządzeniach wykorzystywanych przez sieć rządową w Kantonie. Dotyczy to smartfonów, bezpiecznych telefonów z podwójnymi systemami operacyjnymi, tzw. osobistych kamer noszonych i smartfonów satelitarnych.

Sieć TETRA współużytkowana przez wiele organizacji rządowych Kantonu, wdrożona przez Airbus, jest pierwszą siecią hybrydową w regionie Azji i Pacyfiku. Jest ona połączona z sieciami 4G od wszystkich trzech operatorów sieci komórkowych (China Telecom, China Mobile i China Unicom). Sieć udowodniła już swoją wysoką niezawodność podczas wysokiej rangi spotkania Fortune Global Forum, które odbyło się pod koniec 2017 roku. Dostarczona dla organizatrów tego wydarzenia pierwsza hybrydowa sieć Tetra i LTE spełniła wszelkie ich oczekiwania, zapewniając bezpieczeństwo uczestników i sprawną organizację.

Airubs-Tactilon-Agnet-with-satellite-phone

Współużytkowana sieć radiowa rządu w Kantonie jest jedną z największych miejskich sieci Tetra na świecie. Obsługuje ponad 50 000 abonamentów sił policyjnych, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego, lokalnych przedsiębiorstw użyteczności publicznej i biura reagowania kryzysowego. Sieć ma trójwymiarowy zasięg, który obejmuje pokrycie powietrzne, naziemne i podziemne, zapewniając wieloobszarowe i bezproblemowe połączenia dla wszystkich użytkowników.

Dzięki połączeniu z sieciami 4G i 5G współużytkowana radiowa sieć rządowa TETRA w Kantonie toruje teraz drogę ku przyszłym rozwiązaniom.

Źródło: securelandcommunications.com ; Fot.: securelandcommunications.com [zdjęcie]

O firmie Airbus

Airbus LogoAirbus jest światowym liderem w dziedzinie aeronautyki, przemysłu kosmicznego i usług pokrewnych. W roku 2018 wygenerował przychody w wysokości 64 miliardów Euro i zatrudnia około 134 000 pracowników. Airbus oferuje najbardziej wszechstronną gamę samolotów pasażerskich. Airbus jest również europejskim liderem dostarczającym latające cysterny, samoloty bojowe, transportowe i misyjne, a także jedną z wiodących firm kosmicznych na świecie. W branży helikopterów Airbus zapewnia najbardziej wydajne rozwiązania wiropłatów cywilnych i wojskowych na całym świecie.

O Secure Land Communications (www.securelandcommunications.com)

Secure Land Communications (SLC), jednostka biznesowa Airbusa, oferuje zaawansowane technologie w zakresie komunikacji i współpracy, umożliwiające klientom gromadzenie, przetwarzanie i wdrażanie inteligentnych rozwiązań. Portfolio firmy jest dostosowane do potrzeb profesjonalistów z zakresu bezpieczeństwa publicznego, transportu, użyteczność publicznej i przemysłu. Obejmuje ono zarówno infrastrukturę, urządzenia, aplikacje jak i usługi oparte na technologiach TETRA, Tetrapol i Broadband. Jako europejski lider i kluczowy gracz międzynarodowy, SLC ma klientów w ponad 80 krajach i zatrudnia około 1150 osób w 17 krajach świata.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń