Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sieć TETRA Airbus sprawdziła się podczas pożaru hotelu w Dubaju

Sieć TETRA Airbus sprawdziła się podczas pożaru hotelu w Dubaju

W następstwie ogromnego pożaru, który miał miejsce w 63 piętrowym wieżowcu „The Address Downtown Hotel” w Dubaju w noc sylwestrową, rząd kraju wyraził wdzięczność firmie Airbus Defence and Space za dostarczenie najlepszego możliwego systemu radiokomunikacji dla służb bezpieczeństwa publicznego. „Podjęliśmy bardzo dobrą decyzję o wdrożeniu profesjonalnego systemu radiokomunikacyjnego działającego w oparciu o technologię TETRA, który jednocześnie jest niezawodny i niezależny.” – napisała Mansoor Juma Buosaiba, zastępca dyrektora generalnego Nedaa.

 

Dubai-Address Hotel Dubai-Airbus

Wydarzenia, które rozegrały się tej nocy można uznać za nieprawdopodobne, ponieważ około 200 funkcjonariuszy straży pożarnej, w tym również pracowników innych służb bezpieczeństwa publicznego ewakuowało wszystkich gości hotelu znajdujących się w 800 pokojach. Osoby, które były świadkami tego niezwykłego wyczynu nie kryją zaskoczenia oraz podziwiają działania pracowników służb publicznych. Mieszkańcy miasta wyróżniają działania straży pożarnej pod kątem bardzo dobrej organizacji oraz profesjonalizmu ich działań.

Pomimo bardzo dużej liczby osób znajdujących się w 302 metrowym wieżowcu, stosunkowo mała grupa ratowników działająca pod dowództwem służby bezpieczeństwa cywilnego w Dubaju potrafiła doskonale przeprowadzić akcję ratowniczą wykorzystując do tego profesjonalne urządzenia radiowe dostarczone przez Airbus Defence and Space. „Była to bardzo ekstremalna sytuacja w której ludzie panikowali, stwarzali bardzo duży hałas a konwencjonalne sieci telefonii w takich warunkach mogą nie działać poprawnie. Jednakże zaistniała sytuacja udowadnia, że rozwiązania stosowane w sprzęcie dostarczanym przez Airbus Defence and Space spełnia wszelakie wymogi dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa publicznego” wyjaśnia Zoltan Wirth, dyrektor Middle East & APAC of Secure Land Communications w Airbus Defence and Space. „Nasze produkty sprawdzają się w wielu sytuacjach. Zapewniają jednocześnie niezawodność oraz sprawność.”

Niemniej jednak służby bezpieczeństwa publicznego Dubaju zorganizowały akcję ewakuacyjną bardzo sprawnie zważywszy na przemieszczający się ogień. Podczas takich akcji ratowniczych elementem kluczowym jest komunikacja pomiędzy pracownikami. Osoby będące w zagrożeniu korzystały z telefonów komórkowych stwarzając ogromne obciążenie sieci. Ponadto funkcjonariusze musieli bardzo sprawnie zlokalizować osoby będące w niebezpieczeństwie i sprawnie ich ewakuować – dzięki temu, że sieć TETRA dostarczana przez Airbus Defence and Space jest niezależna od sieci typowo komercyjnych, była możliwa bezproblemowa komunikacja między funkcjonariuszami.

Źródło: www.securelandcommunications.com

O Airbus Defence and Space
Airbus LogoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

O Secure Land Communications
Firma Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach Airbus Defence and Space odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach Tetra, Tetrapol oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń