Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus unowocześni sieć TETRA na Węgrzech

Airbus unowocześni sieć TETRA na Węgrzech

Węgierska stolica wkrótce będzie miała najnowocześniejszą i najbardziej niezawodną wersję Ujednoliconego Cyfrowego Systemu Łączności Radiowej (EDR) z zaawansowanymi funkcjami samonaprawiania. W grudniu tego roku firma Airbus Defence and Space zacznie modernizować system EDR w Budapeszcie, wdrażając swoje najnowsze rozwiązanie TETRA bazujące na protokole IP. Jest to element modernizacji ogólnokrajowej sieci łączności TETRA na Węgrzech.

Unowocześniona sieć radiowa będzie odporna na umyślne próby zakłócenia bądź przerwania łączności. W wypadku awarii głównego łącza stacji bazowej, nowe oprogramowanie systemowe automatycznie przekieruje komunikację inną drogą. Dzięki temu komunikacja zostanie zachowana nawet w najbardziej ekstremalnych okolicznościach. Oprócz tego dalszemu poszerzeniu ulegnie zasięg sieci, już obecnie wynoszący około 99% powierzchni kraju. Budapeszt będzie pierwszym węgierskim miastem, które skorzysta na modernizacji ogólnokrajowej sieci.

„Bezpieczna komunikacja o znaczeniu krytycznym jest fundamentem każdego działania podejmowanego przez organizacje ochrony ludności i reagowania kryzysowego (PPDR). Nasi węgierscy partnerzy doceniają fakt, że jesteśmy w stanie dostarczać nowoczesne systemy cechujące się najwyższą niezawodnością”, powiedział Olivier Koczan, szef działu Secure Land Communications w Airbus Defence and Space.

Program modernizacji sieci będzie realizowany etapami. Firma Airbus Defence and Space przeprowadzi go na zlecenie operatora sieci EDR, Pro-M Zrt. Inni jej klienci już wyrazili swoje zainteresowanie opisywanym rozwiązaniem.

Sieć EDR (Egységes Digitális Rádióhálózat) została dostarczona przez Airbus Defence and Space w 2006 roku. Korzystają z niej służby ratownicze i służby porządku publicznego takie, jak policja, straż graniczna, straż pożarna, organizacje zapobiegające katastrofom, pogotowie ratunkowe, a także siły zbrojne i służby specjalne. Po ukończeniu modernizacji, węgierska sieć TETRA będzie jednym z najbardziej niezawodnych systemów łączności radiowej o znaczeniu krytycznym w Europie.

Źródło: www.securelandcommunications.com

O Airbus Defence and Space
Airbus LogoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.


O Secure Land Communications
Firma Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach Airbus Defence and Space odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń