Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola inwestuje w systemy lokalizacji wewnętrznej

Motorola inwestuje w systemy lokalizacji wewnętrznej

Firma Motorola Solution zainwestowała prawie 2 miliony dolarów w firmę TRX Systems. Inwestycja dotyczy integracji systemu lokalizacji wewnętrznej (ang. indoor location system)  TRX NEON z radiotelefonami Motorola Solutions. Ma to na celu rozszerzenie funkcjonalności radiotelefonów Motorola poprzez zastosowanie czujników i algorytmów TRX w technologii mapowania wewnątrz budynków.

Systemy lokalizacji w czasie rzeczywistym (RTLS – ang. Real Time Locating Systems) stanowią jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi technologii ICT. Można je podzielić na systemy pracujące w otwartych przestrzeniach oraz działające wewnątrz budynków. Te pierwsze wykorzystują głównie technologię GPS (ang. Global Positioning System).

Systemy lokalizacji wewnątrz budynków (IPS, z ang. Indoor Positioning Systems) w odróżnieniu od systemów lokalizacji dla przestrzeni otwartych nie mogą korzystać z sygnału GPS do określania pozycji wewnątrz budynków. Z tego powodu zagadnienie to jest znaczenie bardzie złożone. Większość istniejących systemów lokalizacji wewnętrznej opiera się na precyzyjnym mapowaniu sygnałów radiowych (np. Wi-Fi, RFID) i wymaga wiarygodnych planów poszczególnych pięter budynku.

Firma TRX opracowała NEON – innowacyjny system lokalizacji wewnętrznej do wyznaczania położenia osób znajdujących się w pomieszczeniach lub na takich obszarach miejskich (np. tunele czy metro), gdzie lokalizacja za pomocą GPS jest niemożliwa.  System NEON wykorzystuje dane dostarczone przez różnorodne źródła sygnału niosącego informację o lokalizacji, m.in. sygnał radiowy (różne częstotliwości, moc oraz modulacja i kodowanie), czujniki magnetyczne, ciśnienia, inercyjne, podczerwień czy akcelerometry. Obliczenia pozycji odbywają się na podstawie skomplikowanych algorytmów, które wykorzystują i korelują ze sobą informacje w celu precyzyjnego określenia położenia w trzech wymiarach.

„Technologia ta dostarcza jednoznaczną lokalizację trójwymiarową w środowiskach, w których nie ma możliwości oparcia się na istniejącej wcześniej infrastrukturze sieciowej” – powiedział Carol Politi, prezes TRX Systems. „Rynek systemów wewnętrznej lokalizacji szybko rośnie, zatem ta inwestycja, wsparta naszymi przychodami ze sprzedaży, pozwoli nam na rozwój tego systemu i przyspieszy nasze wejście na nowe rynki.”

Wszystko to pod hasłem zwiększenia bezpieczeństwa personelu, zwłaszcza służb państwowych (policja czy straż pożarna), dla których Motorola od lat jest wiodącym dostawcą rozwiązań. Według przewidywań ekspertów rynek lokalizacji wewnętrznej osiągnie wartość 2,5 miliarda dolarów do 2017 roku.

Źródło: motorolasolutions.com, trxsystems.com, eti.pg.gda.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń