Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Wojsko Polskie inwestuje w system TETRA

Wojsko Polskie inwestuje w system TETRA

Wojsko Polskie ogłosiło duże postępowanie na rozbudowę, rekonfigurację i integrację systemu cyfrowej łączności TETRA w Siłach Zbrojnych RP. Rozbudowa obejmie poligony, jednostki Marynarki Wojennej, bazy lotnicze Sił Powietrznych oraz Wojsk Lądowych. Zamówienie podzielone jest na cześć gwarantowaną oraz opcjonalną. Szacowana wartość projektu to 43 mln złotych brutto (35 mln netto). Termin składania ofert upływa 28 maja br. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 1 mln złotych.

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa systemu Motorola Dimetra 6.2 w paśmie 380 – 430 MHz z algorytmem szyfrowania TEA 2, którego Zamawiający jest użytkownikiem. W postępowaniu dopuszczane są również rozwiązania równoważne.

Zamówienie podzielono na kilka etapów. W pierwszym zwycięzca będzie odpowiedzialny za dostosowanie istniejącej infrastruktury do procesu rozbudowy. Chodzi o kontrolery systemu TETRA zainstalowane w różnych lokalizacjach wojskowych rozsianych po całej Polsce. Wykonawca przeprowadzi analizę przedwdrożeniową, w celu pozyskania wszystkich niezbędnych informacji wymaganych do poprawnej rekonfiguracji całego systemu. Po rekonfiguracji sterowniki muszą obsłużyć co najmniej 55 stacji bazowych i 25 000 użytkowników (radiotelefonów). Docelowo zaś, system ma mieć zdolność obsługi 100 stacji bazowych oraz 100 000 radiotelefonów bez konieczności rozbudowy.

Etap II to dostawa i integracja nowych stacji bazowych MTS-4 (w obu etapach sumie 21 kompletów), MTS-2 (7 kompletów) oraz dostawa maksymalnie 2740 sztuk radiotelefonów różnego typu – bazowych, przewoźnych, przenośnych, z szyfrowaniem lub bez. Zamówienie obejmuje też dostawę konsol dyspozytorskich (14 sztuk) oraz komputerów do programowania radiotelefonów (10 sztuk). Nowe radiotelefony muszą zapewnić pełną współpracę z szyfrowaniem TEA-2 oraz być kompatybilne w trybie DMO z wykorzystywanymi obecnie modelami: MTP850, MTM800, MTM5400, MTH800, MTP3200, MPT3250 z zaimplementowanym szyfrowaniem End-to-End.

Zamawiający narzucił reżimy czasowe na realizację poszczególnych etapów, tj.: do 10.12.2018 (Etap I) oraz do 30.11.2019 (Etap II). Zamówienie opcjonalne zostanie zrealizowane do 10.12.2018

Źródło: http://zamowienia-czi.wp.mil.pl/52 Fot. st. chor.mar. Arkadiusz Dwulatek (Combat Camera DORSZ)

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń