Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Motorola wnioskuje do FCC o wyjaśnienie w sprawie TETRY w USA

Motorola wnioskuje do FCC o wyjaśnienie w sprawie TETRY w USA

Motorola Solutions wystąpiła do amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (FCC) o uściślenie w sprawie jej ostatniego raportu, dotyczącego legalności wykorzystania technologii TETRA w USA. W raporcie tym FCC zmodyfikowała punkt 90 swoich zasad, pozwalając na użytkowanie systemów TETRA w dwóch zakresach częstotliwości: 450–470 MHz oraz we fragmentach pasma 800 MHz przeznaczonych dla przedsiębiorstw, przemysłu i transportu lądowego 809–824 i 854–869 MHz, za wyjątkiem kanałów z grupy NPSPAC (National Public Safety Planning Advisory Committee).

W tym samym dokumencie FCC stwierdza, że nie dopuszcza wykorzystywania technologii TETRA w systemach dla służb bezpieczeństwa publicznego, m.in. ze względu na brak interoperacyjności TETRY z powszechnie stosowanymi w USA systemami Project 25 Phase I. Pojawia się więc pewna nieścisłość, gdyż we wspomnianych fragmentach pasma 800 MHz znajdują się także kanały przeznaczone dla służb bezpieczeństwa publicznego, a nie należące do NPSPAC. Motorola zwróciła się więc do FCC o uściślenie, czy systemy TETRA mogą pracować także na tych kanałach.

Czytaj cały Wniosek Motorola Solutions do FCC.


Źródło: www.radioresourcemag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń