Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Na Euro 2012 "protezy" zamiast TETRY

Na Euro 2012 „protezy” zamiast TETRY

(computerworld.pl) Minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki zapewnia, że służby, które mu podlegają, są gotowe, by zapewnić bezpieczeństwo w czasie zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Będą się jednak musiały obejść bez systemu łączności radiowej TETRA i działającego w całym kraju numeru alarmowego 112. – czytamy w artykule Moniki Tomkiewicz w serwisie computerworld.pl.

Służby dbające o bezpieczeństwo w czasie Mistrzostw Europy, policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe, będą musiały poradzić sobie bez Ogólnokrajowego Cyfrowego Systemu Łączności Radiowej zwanego TETRA (od Terrestial Trunked Radio).

lacznosc-dla-sluzb-fot-Krzysztof-Rutkowski-small.jpg

Fot. Służby bez wspólnej łączności to wyzwanie  – Autor zdjęcia. Piotr Rutkowski

Prace nad budową systemu rozpoczęły się wprawdzie już w 2010 roku, ale w kwietniu ubiegłego roku wiceminister MSWiA Piotr Kołodziejczyk podjął decyzję o unieważnieniu przetargu ze względu na brak pieniędzy na realizację projektu. Obecnie Polska została więc bez systemu łączności dla służb ratunkowych i kryzysowych, który obejmowałby cały kraj. Jak będzie wyglądała komunikacja służb w czasie mistrzostw? „Duża część ćwiczeń w ramach przygotowań do Euro 2012 była zorientowana na to, by służby się słyszały, i to udało się osiągnąć. Obecny system jest daleki od doskonałości” – mówił na ostatniej konferencji Jacek Cichocki. I dodał, że Komendant Główny Policji utworzył w swoich strukturach wydział, który ma się zająć stworzeniem bardziej nowoczesnego systemu radiowej komunikacji służb. Minister przyznaje, że na razie nie ma pieniędzy na realizację takiego projektu, ale jeśli powstanie dobry projekt, to może znajdą się na niego pieniądze, na przykład dzięki wykorzystaniu środków unijnych. „Natomiast zapewniam, że w czasie Euro 2012 służby będą się słyszeć, korzystając z rozwiązań doraźnych i <>” – obiecał Minister Spraw Wewnętrznych. Służbom w komunikacji ma pomóc policyjne centrum dowodzenia w Legionowie. Będą tam zgromadzeni przedstawiciele wszystkich służb, a informacje, które będą spływać do Legionowa, dyżurni przekażą swoim służbom w poszczególnych miastach.

Tymczasem służby w miastach, szczególnie tych, w których odbędą się mecze, pracują nad usprawnieniem swoich systemów komunikacji. Stołeczna policja rozstrzygnęła na przykład w połowie maja przetarg na system, który zintegruje wszystkie posiadane środki łączności radiowej oraz przewodowej. Jego głównym przeznaczeniem będzie kierowanie siłami policji na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas Euro 2012. System ma zintegrować w jednej platformie sprzętowej systemy, z których obecnie korzysta KSP: trankingowy EDACS oferowany przez Ericssona, działające fragmenty sieci TETRA, konwencjonalną łączność VHF, telefoniczną łączność przewodową ISDN, a w przyszłości również telefonię komórkową. 15 maja stołeczna policja ogłosiła, że przetarg na dostawę i wdrożenie systemu wygrała firma ELVYS z siedzibą w Koszycach, która złożyła jedyną ofertę o wartości 162 tys. zł. Na dostarczenie systemu, zintegrowanie go z istniejącą infrastrukturą oraz przeprowadzenie szkoleń firma ELVYS ma czas do 31 maja, ponieważ już 8 czerwca na Stadionie Narodowym odbędzie się mecz otwarcia pomiędzy Polską a Grecją.

Czytaj cały artykuł: http://www.computerworld.pl/artykuly/383038/Gotowi.na.Euro.2012.html

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń