Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Na Euro 2012 "protezy" zamiast TETRY

Na Euro 2012 „protezy” zamiast TETRY

(computerworld.pl) Minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki zapewnia, że służby, które mu podlegają, są gotowe, by zapewnić bezpieczeństwo w czasie zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Będą się jednak musiały obejść bez systemu łączności radiowej TETRA i działającego w całym kraju numeru alarmowego 112. – czytamy w artykule Moniki Tomkiewicz w serwisie computerworld.pl.

Służby dbające o bezpieczeństwo w czasie Mistrzostw Europy, policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe, będą musiały poradzić sobie bez Ogólnokrajowego Cyfrowego Systemu Łączności Radiowej zwanego TETRA (od Terrestial Trunked Radio).

lacznosc-dla-sluzb-fot-Krzysztof-Rutkowski-small.jpg

Fot. Służby bez wspólnej łączności to wyzwanie  – Autor zdjęcia. Piotr Rutkowski

Prace nad budową systemu rozpoczęły się wprawdzie już w 2010 roku, ale w kwietniu ubiegłego roku wiceminister MSWiA Piotr Kołodziejczyk podjął decyzję o unieważnieniu przetargu ze względu na brak pieniędzy na realizację projektu. Obecnie Polska została więc bez systemu łączności dla służb ratunkowych i kryzysowych, który obejmowałby cały kraj. Jak będzie wyglądała komunikacja służb w czasie mistrzostw? „Duża część ćwiczeń w ramach przygotowań do Euro 2012 była zorientowana na to, by służby się słyszały, i to udało się osiągnąć. Obecny system jest daleki od doskonałości” – mówił na ostatniej konferencji Jacek Cichocki. I dodał, że Komendant Główny Policji utworzył w swoich strukturach wydział, który ma się zająć stworzeniem bardziej nowoczesnego systemu radiowej komunikacji służb. Minister przyznaje, że na razie nie ma pieniędzy na realizację takiego projektu, ale jeśli powstanie dobry projekt, to może znajdą się na niego pieniądze, na przykład dzięki wykorzystaniu środków unijnych. „Natomiast zapewniam, że w czasie Euro 2012 służby będą się słyszeć, korzystając z rozwiązań doraźnych i <>” – obiecał Minister Spraw Wewnętrznych. Służbom w komunikacji ma pomóc policyjne centrum dowodzenia w Legionowie. Będą tam zgromadzeni przedstawiciele wszystkich służb, a informacje, które będą spływać do Legionowa, dyżurni przekażą swoim służbom w poszczególnych miastach.

Tymczasem służby w miastach, szczególnie tych, w których odbędą się mecze, pracują nad usprawnieniem swoich systemów komunikacji. Stołeczna policja rozstrzygnęła na przykład w połowie maja przetarg na system, który zintegruje wszystkie posiadane środki łączności radiowej oraz przewodowej. Jego głównym przeznaczeniem będzie kierowanie siłami policji na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas Euro 2012. System ma zintegrować w jednej platformie sprzętowej systemy, z których obecnie korzysta KSP: trankingowy EDACS oferowany przez Ericssona, działające fragmenty sieci TETRA, konwencjonalną łączność VHF, telefoniczną łączność przewodową ISDN, a w przyszłości również telefonię komórkową. 15 maja stołeczna policja ogłosiła, że przetarg na dostawę i wdrożenie systemu wygrała firma ELVYS z siedzibą w Koszycach, która złożyła jedyną ofertę o wartości 162 tys. zł. Na dostarczenie systemu, zintegrowanie go z istniejącą infrastrukturą oraz przeprowadzenie szkoleń firma ELVYS ma czas do 31 maja, ponieważ już 8 czerwca na Stadionie Narodowym odbędzie się mecz otwarcia pomiędzy Polską a Grecją.

Czytaj cały artykuł: http://www.computerworld.pl/artykuly/383038/Gotowi.na.Euro.2012.html

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń