Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze SELEX wygrywa we Włoszech przetarg warty 20 mln euro

SELEX wygrywa we Włoszech przetarg warty 20 mln euro

Firma SELEX Communications wygrała, jako zleceniobiorca Enterprise Temporary Group, warty 20 mln euro przetarg na wdrożenie we włoskiej Lombardii regionalnego systemu łączności radiowej. System ten będzie przeznaczony dla celów zarządzania kryzysowego i działań kwater głównych Ochrony Ludności.

System rozpocznie działanie w 2012 roku, a pełną funkcjonalność osiągnie przed wystawą EXPO 2015 która przyciągnie wielu odwiedzających, szczególnie podczas uroczystości otwarcia i zamknięcia.

Grupa Enterprise Temporary Group złożona z firm Telecom Italia, GEG, Beta 80 i Larimart (przedsiębiorstwa należącego do SELEX Communications) zajmie się rozszerzeniem i modernizacją sieci radiowych, zapewniających łączność Ochronie Ludności, ratownictwu medycznemu (118), strażakom i służbom ochrony. Ponadto umocniona zostanie radiowa sieć szkieletowa pokrywająca całe terytorium i łącząca centra operacyjne oraz centra nadawcze.

Centrum operacyjne zostanie zlokalizowane w Mediolanie i zajmie się koordynowaniem akcji ratowniczych w całym regionie. Będzie też w stanie łączyć się z sieciami radiowymi należącymi do innych służb zaangażowanych w działania, aby zagwarantować interoperacyjność i wsparcie logistyczne dla interwencji, szczególnie w najpoważniejszych przypadkach.

Gdy system osiągnie pełną pojemność, będzie się składał z 450 przemienników DMR z transmisją równoległą VHF i UHF (simulcast), 22 komórek TETRA dostarczonych przez SELEX Communications, 90 linków radiowych i tysięcy mobilnych terminali nadawczo-odbiorczych zamontowanych zarówno w pojazdach, jak i w stałych lokalizacjach.

Rozwiązanie to jest jednym z najbardziej wszechstronnych, innowacyjnych i szeroko rozpowszechnionych systemów regionalnych, opartym o różnorodne technologie mające na celu spełnianie różnych potrzeb operacyjnych służb zajmujących się akcjami ratowniczymi i zapewnianiem bezpieczeństwa obywateli.

Oprócz Lombardii, system TETRA od SELEX Communications wybrały także regiony Veneto, Emilia Romagna oraz władze samorządowe gminy Cagliari. Co więcej, w regionach Basilicata, Campania i Calabria oraz na większości regionu Piedmont obecnie w pełni funkcjonuje system TETRA w ramach Inter-Polices Program (PIT), narodowej sieci łączności służb policyjnych.

 

Źródło: www.tetra-applications.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń