Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Akcje Sepury zwyżkują po zaaprobowaniu TETRY w USA

Akcje Sepury zwyżkują po zaaprobowaniu TETRY w USA

Akcje brytyjskiej firmy Sepura Plc (SEPU), dostarczającej radiotelefony TETRA dla większości sił policyjnych w Wielkiej Brytanii, od czterech dni notują znaczny wzrost i wczoraj osiągnęły najwyższą cenę od czterech lat. Jest to następstwo zaaprobowania technologii TETRA przez rząd USA.

Od piątku wartość akcji firmy Sepura na londyńskiej giełdzie wzrosła o 0,9% i obecnie wynosi 87,5 pensa – najwięcej od czerwca 2008 roku. Przez cały rok akcje wzrosły o 83%, co dało firmie Sepura wartość rynkową 120 mln funtów brytyjskich (194 mln dolarów).

Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) wydała w zeszłym miesiącu decyzję o rozszerzeniu wydanego pozwolenia na wykorzystywanie trankingu TETRA, co dało dodatkową pewność klientom rozważającym zastosowanie tej technologii. Od tego czasu udziały rynkowe firmy Sepura wzrosły o 15%.

Sepura wybrała swojego dystrybutora TETRA na obszar USA w kwietniu br., po 12-miesięcznym teście systemu łączności radiowej, przeprowadzonego w Green Bay w stanie Wisconsin. Została nim firma Nielson Communications Inc. Zgodnie z danymi zebranymi przez Bloomberga, w ostatnim roku udział w dochodach firmy Sepura z krajów poza Wielką Brytanią wzrósł z 73 do 81%.

Jak mówi dyrektor generalny, Gordon Watling, „Regulacje przyjęte przez FCC stanowią dla potencjalnych klientów w USA potwierdzenie, że mogą się oni cieszyć na korzyści, jakie dają rozwiązania łączności TETRA.” Według szacunków firmy, w USA jest 9 milionów użytkowników profesjonalnej ruchomej łączności radiowej.

Sepura obecnie uważa się za europejskiego lidera w obszarze urządzeń radiowych wykorzystujących technologię TETRA. Jej produkty są wykorzystywane m.in. przez duńskie pogotowie ratunkowe i metro w Mumbaju oraz w przybrzeżnych farmach wiatrowych i kopalniach gazu ziemnego w Australii. W lipcu firma stwierdziła, że obserwuje ciągłe, silne zapotrzebowanie ze strony sektora komercyjnego. 22 listopada br. Sepura ma zaprezentować raport na temat swoich dochodów.

 

Źródło: www.bloomberg.com

 

O firmie SEPURA

Sepura - wiodący dostawca radiotelefonów TETRASEPURA jest wiodącym dostawcą na świecie terminali radiowych w standardzie TETRA, oferując bogata gamę produktów przeznaczonych dla sektora publicznego, przemysłu i innych profesjonalnych zastosowań. Założona w roku 2002, ta brytyjska firma  stworzyła wraz z ponad 80 regionalnymi partnerami sieć sprzedaży i serwisu obsługującą rynki ponad 90 krajów. Sepura jest rynkowym liderem w ponad 30 krajach; klienci produkowanych przez firmę produktów to sektor bezpieczeństwa publicznego, wojsko, transport publiczny, lotniska, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej oraz firmy handlowe. Sepura oferuje najszerszy zakres produktów TETRA pracujących we wszystkich infrastrukturach systemu TETRA.


Wyłącznym dystrybutorem produktów SEPURA w Polsce jest firma SRS Polska.

SRS_Polska_logo_smallhttp://srspolska.pl/

tel.  +48 58 7463612
fax: +48 58 7463612
email: handlowy@srspolska.pl

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń