Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Akcje Sepury zwyżkują po zaaprobowaniu TETRY w USA

Akcje Sepury zwyżkują po zaaprobowaniu TETRY w USA

Akcje brytyjskiej firmy Sepura Plc (SEPU), dostarczającej radiotelefony TETRA dla większości sił policyjnych w Wielkiej Brytanii, od czterech dni notują znaczny wzrost i wczoraj osiągnęły najwyższą cenę od czterech lat. Jest to następstwo zaaprobowania technologii TETRA przez rząd USA.

Od piątku wartość akcji firmy Sepura na londyńskiej giełdzie wzrosła o 0,9% i obecnie wynosi 87,5 pensa – najwięcej od czerwca 2008 roku. Przez cały rok akcje wzrosły o 83%, co dało firmie Sepura wartość rynkową 120 mln funtów brytyjskich (194 mln dolarów).

Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) wydała w zeszłym miesiącu decyzję o rozszerzeniu wydanego pozwolenia na wykorzystywanie trankingu TETRA, co dało dodatkową pewność klientom rozważającym zastosowanie tej technologii. Od tego czasu udziały rynkowe firmy Sepura wzrosły o 15%.

Sepura wybrała swojego dystrybutora TETRA na obszar USA w kwietniu br., po 12-miesięcznym teście systemu łączności radiowej, przeprowadzonego w Green Bay w stanie Wisconsin. Została nim firma Nielson Communications Inc. Zgodnie z danymi zebranymi przez Bloomberga, w ostatnim roku udział w dochodach firmy Sepura z krajów poza Wielką Brytanią wzrósł z 73 do 81%.

Jak mówi dyrektor generalny, Gordon Watling, „Regulacje przyjęte przez FCC stanowią dla potencjalnych klientów w USA potwierdzenie, że mogą się oni cieszyć na korzyści, jakie dają rozwiązania łączności TETRA.” Według szacunków firmy, w USA jest 9 milionów użytkowników profesjonalnej ruchomej łączności radiowej.

Sepura obecnie uważa się za europejskiego lidera w obszarze urządzeń radiowych wykorzystujących technologię TETRA. Jej produkty są wykorzystywane m.in. przez duńskie pogotowie ratunkowe i metro w Mumbaju oraz w przybrzeżnych farmach wiatrowych i kopalniach gazu ziemnego w Australii. W lipcu firma stwierdziła, że obserwuje ciągłe, silne zapotrzebowanie ze strony sektora komercyjnego. 22 listopada br. Sepura ma zaprezentować raport na temat swoich dochodów.

 

Źródło: www.bloomberg.com

 

O firmie SEPURA

Sepura - wiodący dostawca radiotelefonów TETRASEPURA jest wiodącym dostawcą na świecie terminali radiowych w standardzie TETRA, oferując bogata gamę produktów przeznaczonych dla sektora publicznego, przemysłu i innych profesjonalnych zastosowań. Założona w roku 2002, ta brytyjska firma  stworzyła wraz z ponad 80 regionalnymi partnerami sieć sprzedaży i serwisu obsługującą rynki ponad 90 krajów. Sepura jest rynkowym liderem w ponad 30 krajach; klienci produkowanych przez firmę produktów to sektor bezpieczeństwa publicznego, wojsko, transport publiczny, lotniska, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej oraz firmy handlowe. Sepura oferuje najszerszy zakres produktów TETRA pracujących we wszystkich infrastrukturach systemu TETRA.


Wyłącznym dystrybutorem produktów SEPURA w Polsce jest firma SRS Polska.

SRS_Polska_logo_smallhttp://srspolska.pl/

tel.  +48 58 7463612
fax: +48 58 7463612
email: handlowy@srspolska.pl

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń