Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Niemiecki górnictwo wybrało terminale TETRA od Sepury

Niemiecki górnictwo wybrało terminale TETRA od Sepury

MIBRAG, czołowy niemiecki odkrywkowy zakład górniczy, wybrał terminale Sepura dla potrzeb budowanej sieci łączności TETRA. Podpisanie tego kontraktu jest dowodem na to, że technologia TETRA staje się coraz popularniejsza w sektorach innych niż bezpieczeństwo publiczne, a także na to, że terminale oferowane przez Sepurę są atrakcyjne dzięki ich wytrzymałości, niezawodności i ilości zaawansowanych funkcji.

MIBRAG-niemieckie-gornictwo-wybralo-terminale-TETRA-od-sepury-small.jpg

Zakład Mitteldeutsche Braunkohlengesellschaft GmbH, lepiej znany pod nazwą MIBRAG, jest jednym z trzech największych niemieckich wydobywców węgla brunatnego. Zakład ten zatrudnia około 2 tysięcy osób i zarządza dwiema dużymi kopalniami odkrywkowymi w miejscowościach Vereinigtes Schleenhain (Saksonia) i Profen (Saksonia-Anhalt). W kopalniach tych wydobywa się rocznie około 19 milionów ton węgla brunatnego, który jest następnie w dużej mierze sprzedawany lokalnym elektrowniom Lippendorf i Schkopau.

Zakład MIBRAG zdecydował się na zastąpienie swojej dotychczas używanej analogowej sieci radiowej nowoczesną siecią TETRA. Chodziło przede wszystkim o zapewnienie pewnej i niezawodnej łączności w każdych warunkach, a także o usprawnienie wykonywanej pracy w celu uzyskania jak największej wydajności. Przy budowie infrastruktury MIBRAG skorzystał z oferty firmy Selex. Z kolei terminale zostały wybrane z oferty firmy Sepura. Zamówionych zostało 430 bogatych w funkcje radiotelefonów przenośnych STP8000 i 230 przewoźnych SRG3900. Oba modele posiadają bardzo czułe odbiorniki GPS.

Frank Possehl, kierownik projektu w MIBRAG zajmujący się tym projektem, oświadczył: „Migracja do systemu TETRA jest dużym krokiem naprzód dla naszego zakładu i umożliwi dalszą modernizację naszych procesów biznesowych”.


Kasper Barfoed, dyrektor regionalny firmy Sepura na rynku północnoeuropejskim, dodał: “Po raz kolejny udało nam się zdobyć ważny kontrakt dzięki wytrzymałości i bogatym funkcjom naszych terminali. Już teraz Sepura jest liderem na niemieckim rynku bezpieczeństwa publicznego, a zainteresowanie naszymi produktami rośnie także w innych sektorach. Liczymy na to, że tendencja ta się utrzyma”.


Źródło: http://sepura.com

O firmie SEPURA

Sepura - wiodący dostawca radiotelefonów TETRASEPURA jest wiodącym dostawcą na świecie terminali radiowych w standardzie TETRA, oferując bogata gamę produktów przeznaczonych dla sektora publicznego, przemysłu i innych profesjonalnych zastosowań. Założona w roku 2002, ta brytyjska firma  stworzyła wraz z ponad 80 regionalnymi partnerami sieć sprzedaży i serwisu obsługującą rynki ponad 90 krajów. Sepura jest rynkowym liderem w ponad 30 krajach; klienci produkowanych przez firmę produktów to sektor bezpieczeństwa publicznego, wojsko, transport publiczny, lotniska, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej oraz firmy handlowe. Sepura oferuje najszerszy zakres produktów TETRA pracujących we wszystkich infrastrukturach systemu TETRA.


Wyłącznym dystrybutorem produktów SEPURA w Polsce jest firma SRS Polska.

SRS_Polska_logo_smallhttp://srspolska.pl/

tel.  +48 58 7463612
fax: +48 58 7463612
email: handlowy@srspolska.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń