Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna TETRA Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius. Komunikację głosową i transmisję danych zapewniono za pośrednictwem radiotelefonów Sepura TETRA oraz infrastruktury DAMM.

Początkowy 13-kilometrowy odcinek nowej linii pomiędzy Port Luis (stolicą Mauritiusu) a Rose Hill jest już w eksploatacji. Druga faza do Curepipe ma zostać ukończona w 2021 roku. Na początkowych etapach usługa ma umożliwić transport 25 000 osób dziennie. Liczba ta wzrośnie do 55 000–60 000 po ukończeniu drugiego etapu projektu.

Owocna współpraca Sepura i DAMM

Consort Digital współpracował z firmą Sepura i dostawcą infrastruktury Damm Cellular Systems, aby zapewnić kompletne rozwiązania komunikacyjne TETRA dla całej sieci. System będzie wykorzystywany do codziennych zadań, takich jak utrzymanie i konserwacja. Ponadto będzie pomagał w koordynacji personelu sprzątającego. W razie potrzeby system pozwoli na nawiązywanie priorytetowych połączeń alarmowych.

Zespoły utrzymaniowe korzystają z radiotelefonów Sepura STP9000, które zapewniają czystą jakość audio oraz szeroką gamę akcesoriów. Niezawodne akcesoria audio są szczególnie ważne w hałaśliwym otoczeniu, jak ruchliwe stacje metra oraz zajezdnie serwisowe.

Pojazdy z flotą wyposażone są w mobilne radiotelefony Sepura TETRA SRG3900, umożliwiające komunikację głosową i transmisję danych do centrum sterowania. Każdy pojazd zawiera wbudowane rozwiązanie AVL (automatycznej lokalizacji pojazdu), które przekazują aktualną pozycję pociągu przez system radiowy, umożliwiając zdalną sygnalizację i sterowanie.

Istnieją plany rozbudowy linii metra, choć nie ma ustalonej daty rozpoczęcia kolejnych linii. Sieć TETRA może być skalowana w celu zwiększenia liczby użytkowników. Będzie to miało zasadnicze znaczenie dla utrzymania bezpieczeństwa personelu przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności operacyjnej.

Źródło: www.sepura.com

O firmie SEPURA

Sepura - wiodący dostawca radiotelefonów TETRASEPURA jest wiodącym dostawcą na świecie terminali radiowych w standardzie TETRA, oferując bogata gamę produktów przeznaczonych dla sektora publicznego, przemysłu i innych profesjonalnych zastosowań. Założona w roku 2002, ta brytyjska firma  stworzyła wraz z ponad 80 regionalnymi partnerami, sieć sprzedaży i serwisu obsługującą rynki ponad 90 krajów. Sepura jest rynkowym liderem w ponad 30 krajach; klienci produkowanych przez firmę produktów to sektor bezpieczeństwa publicznego, wojsko, transport publiczny, lotniska, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej oraz firmy handlowe. Sepura oferuje najszerszy zakres produktów TETRA pracujących we wszystkich infrastrukturach systemu TETRA. Sepura od roku 2016 jest częścią grupy Hytera.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń