Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sepura obchodzi 10 urodziny

Sepura obchodzi 10 urodziny

Cambridge, 22 marca 2012 r. – W dziesiątą rocznicę swojego powstania pochodząca z Cambridge firma Sepura ma wiele powodów do świętowania. Od założenia w marcu 2001 roku, Sepura (to skrót od SEcure PUblic RAdio – bezpieczna publiczna łączność radiowa) zdążyła stać się jednym z wiodących światowych dostawców rozwiązań TETRA.

Sepura-celebrating-decade-of-sucess-square-small.jpg

Korzenie firmy tkwią głęboko w technologii radiowej – jej przodkowie: Pye Telecom, Philips i Simoco byli bezdyskusyjnie pionierami i innowatorami w tej dziedzinie. Rok po roku liczba osiągnięć firmy Sepura wzrastała wykładniczo. W 2009 roku firma została największym dostawcą łączności TETRA dla policji, straży pożarnej i służb medycznych z całego świata, a w 2010 – największym dostawcą w regionie EMEA (Europa, Środkowy Wschód i Afryka). Dziś w ponad 100 krajach jest wykorzystywanych więcej niż 900 tys. radiotelefonów Sepura, w branżach takich, jak transport publiczny, porty lotnicze, energetyka oraz przez władze samorządowe miast.

Pierwszy radiotelefon TETRA z logiem Sepura, SRP200, opracowano w czasie kiedy brytyjska policja przechodziła proces reorganizacji. Po zapoznaniu się z wymaganiami użytkowników z Policji Sepura dostarczyła wysoko innowacyjne, funkcjonalne i bezpieczne urządzenia komunikacyjne odpowiadające potrzebom. W rezultacie w połowie 2004 roku firma miała 90-procentowy udział w rynku urządzeń dla brytyjskiej policji.

Sepura-TETRA-Radios-for-uk-police-mid.jpg

Sepura nie spoczęła jednak na laurach, lecz pozostawała otwarta na potrzeby potencjalnych klientów z całego świata w zakresie bezpiecznej łączności. Rok 2008 przyniósł urządzenie, które stało się istotną częścią historii TETRY – radiotelefon ręczny STP8000. Dzięki radiotelefonom z serii 8000 Sepura była w stanie objąć pozycję lidera na niemieckim rynku – największym na świecie poza brytyjskim. W 2010 roku Sepura wypuściła radiotelefon SRG3900 z funkcją pracy jako przemiennik/bramka (ang. repeater/gateway), będący najnowszą, ulepszoną wersją SRG3500, który stał się najczęściej wybieraną bramką TETRA na świecie. Obecnie wszystkie innowacyjne funkcje wprowadzone przez firmę Sepura – GPS, praca jako przemiennik/bramka, zdalne programowanie, dłuższa praca na akumulatorach i wiele innych – są uznawane za nieodłączną właściwość radiotelefonów dla służb bezpieczeństwa publicznego.

Dziś Sepura jest liderem już w ponad 30 krajach, od Szwecji, Rosji i Malezji do Urugwaju i Mauretanii. Pomimo gwałtownego wzrostu, Sepura wciąż zachowuje wartości, które posiadała jako mała firma. Wszyscy pracownicy, od biurowych do głównego dyrektora pracują wspólnie przy programowaniu i pakowaniu radiotelefonów, aby zagwarantować dostawę sprzętu do klientów. Kultura i wartości, które kultywuje u siebie Sepura widać także w relacjach firmy z klientami. Większość organizacji z całego świata wie, że może bez wahania polegać na kompetentnym i entuzjastycznie nastawionym zespole wsparcia technicznego, zawsze gotowym aby udzielać odpowiedzi na zapytania i spotykać się z klientami niezależnie od czasu i miejsca.

Sepura-radios-mid.jpg

Jens Thostrup, starszy wiceprezes firmy, powiedział „Sieć partnerów Sepury także przyczyniła się do naszego sukcesu. Partnerzy sprzedaży pośredniej z całego globu, rozgłaszając wieści o Sepurze na swoich obszarach, bardzo nam pomogli – i dalej to robią.

Gordon Watling w ogólnoświatowym komunikacie do pracowników firmy Sepura skomentował: „W takich doniosłych momentach jestem dumny z bycia dyrektorem generalnym firmy Sepura. Chciałbym skierować szczególne podziękowania do każdego z naszych byłych i obecnych pracowników, za ich poświęcenie, oddanie i entuzjazm przez wszystkie lata oraz do ich rodzin za ciągłe wsparcie i zrozumienie. Obchody tej szczególnej rocznicy będą trwać przez kolejne 12 miesięcy. Głównych ich punktem będzie letnia, rocznicowa impreza dla wszystkich pracowników która, miejmy nadzieję, będzie wspominana przez wiele kolejnych lat.”

Źródło: http://sepura.com

Wyłącznym dystrybutorem produktów SEPURA w Polsce jest firma SRS Polska.

SRS_Polska_logo_smallhttp://srspolska.pl/

tel.  +48 58 7463612
fax: +48 58 7463612
email: handlowy@srspolska.pl

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń