Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sepura widzi w USA szanse na rozwój

Sepura widzi w USA szanse na rozwój

Sepura spodziewa się w USA średnio- i długoterminowych szans na wzrost, szczególnie na rynku komercyjnym. Firma, jak poinformował w zeszły czwartek jej dyrektor generalny, Gordon Watling, przygotowuje się do wykorzystania tych możliwości poszerzając zorientowany na USA zespół przedstawicieli ds. sprzedaży, podpisując umowy z partnerami i uzyskując dopuszczenie swoich produktów do użytku.

„Dywersyfikacja geograficzna będzie się utrzymywać przez kilka kolejnych lat, lecz sądzę, że kluczową szansą w średnim i długim terminie będzie skupienie się na rynku północnoamerykańskim,” stwierdził Watling. Dyrektor firmy Sepura wyjaśnił, że potencjał, jaki widzi w regionie Ameryki Północnej, ma dwa źródła. Po pierwsze, starsze systemy analogowe są sukcesywnie wymieniane na nowe, cyfrowe, a po drugie, Stany Zjednoczone we wrześniu dopuściły technologię TETRA do użytkowania, stwarzając konkurencję dla oferowanego przez Motorolę systemu APCO-25.

„Z racji, że Motorola nie wystąpiła o zezwolenia na technologię TETRA, a FCC [Federalna Komisja Łączności] nie dopuszczała TETRY do użytkowania w USA, firmie Sepura pozostawiono około jedną trzecią światowego rynku,” powiedział Watling.

Szacuje on, że obecnie na świecie w użytku jest ok. 26 mln analogowych, mobilnych radiotelefonów do łączności profesjonalnej, z czego ok. 9-10 mln znajduje się a Ameryce Północnej. Dyrektor generalny firmy Sepura zaznaczył, że nawet mimo stale postępującej przez ostatnie 10 lat wymiany systemów analogowych na cyfrowe, obecnie rynek jest spenetrowany jedynie w 20%.

Pomimo wielkich rozmiarów rynku, Watling nie oczekuje, że jego firma będzie w stanie działać w tradycyjnym dla siebie sektorze sieci dla bezpieczeństwa publicznego. „Według nas z tych 9-10 mln [analogowych] radiotelefonów obecnych w Ameryce Północnej około 2 mln pracuje w sektorze bezpieczeństwa publicznego i sądzimy, że sektor ten wciąż będzie korzystał z APCO-25, więc realną możliwością jest wejście na wszystkie pionowe rynki komercyjne: przemysłu wydobywczego, usług i transportu,” powiedział.

Pomimo zmiany rynku docelowego, dyrektor Sepury nie wyraża obaw i podkreśla sukcesy firmy w sektorze komercyjnym w przeciągu ostatnich pięciu lat. „Na początku 95% naszych dochodów pochodziło z sektora bezpieczeństwa publicznego, a 5% z sektora komercyjnego. Teraz zaś doszliśmy do 35% z sektora komercyjnego. Jesteśmy w stanie osiągnąć sukces w Ameryce Północnej, choć oczywiście wyzwanie polega na tym, że jeszcze nie prowadziliśmy tam działalności.”

W ciągu sześciu miesięcy, do 28 września br., dochody Grupy Sepura od klientów komercyjnych niemal potroiły się, sprawiając, że łączne dochody Grupy wzrosły o 34% do 43,5 mln euro. Firma osiągnęła 2,6 mln euro zysku brutto, podczas gdy rok temu wykazała 5 mln euro strat. W obliczu takich pozytywnych perspektyw, dywidenda tymczasowa została podniesiona o 7%, do 0,51 pensa.

 

 

 

Źródło: www.marketwatch.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.
Pytania? Zadzwoń