Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze FCC chce zaostrzyć wymogi dla TETRY i innych systemów w paśmie 800...

FCC chce zaostrzyć wymogi dla TETRY i innych systemów w paśmie 800 MHz

Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) wyznaczyła na 14 listopada br. termin zgłaszania uwag na temat ogłoszenia o proponowanych zmianach prawnych (NPRM) dotyczących urządzeń radiowych pracujących w wykorzystywanym przez służby bezpieczeństwa publicznego paśmie NPSPAC 800 MHz (806–809/851–854 MHz). Zmiany mają polegać na wprowadzeniu wymogu kompatybilności z tzw. maską emisji H i możliwości pracy urządzeń w trybie analogowym FM.

Maska emisji to specyfikacja techniczna ograniczająca dystrybucję mocy nadajnika radiowego w funkcji częstotliwości. Obecnie w paśmie NPSPAC (National Public Safety Planning Advisory Committee) mogą pracować także urządzenia spełniające wymogi mniej rygorystycznej maski B.

Cała sprawa ma swój początek w marcu zeszłego roku, jeszcze zanim FCC dopuściła systemy TETRA do użytku na terenie USA. Wtedy to przedsiębiorstwo transportowe NJT z New Jersey podpisało z firmą Alcatel-Lucent kontrakt na wdrożenie systemu łączności opartego o sprzęt firmy PowerTrunk pracujący w zmodyfikowanym standardzie TETRA. Owe modyfikacje polegały na zmniejszeniu mocy nadawczej o 1 dB i zawężeniu pasma emitowanego sygnału do 20 kHz (w przypadku standardowej TETRY jest to 22 kHz). Dzięki temu urządzenia radiowe PowerTrunk spełniały wymogi maski B i mogły legalnie pracować w paśmie NPSPAC.

Pod koniec kwietnia 2012 roku firma Harris złożyła do FCC wniosek, w którym sugerowała zakazanie wykorzystywania w paśmie NPSPAC sprzętu radiowego niezgodnego z bardziej rygorystyczną maską H. Argumentowała przy tym, że urządzenia spełniające jedynie wymogi maski B mogą zakłócać inne systemy radiowe. Firma PowerTrunk w odpowiedzi stwierdziła natomiast, że jej produkty nie pracują w standardzie TETRA i spełniają reguły FCC.

Po serii zarzutów z jednej strony i wyjaśnień z przeciwnej, 27 sierpnia br. FCC wydała wspomniane ogłoszenie i zawiesiła rozpatrywania wniosków o licencje radiowe dla systemów niezgodnych z maską H. Jednocześnie Komisja stwierdziła, że wedle jej wiedzy obecnie wszystkie systemy cyfrowe pracujące w paśmie 800 MHz NPSPAC są zgodne z maską H i posiadają możliwość pracy analogowej z modulacją FM.

Źródło: www.radioresourcemag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń