Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian uzyskał pierwszy certyfikat interoperacyjności TEDS

Cassidian uzyskał pierwszy certyfikat interoperacyjności TEDS

Infrastruktura sieciowa TETRA firmy Cassidian z oprogramowaniem w wersji 6 (TETRA System Release 6) jako pierwsza na rynku stała się interoperacyjna z terminalami TEDS (TETRA Enhanced Data Service) innych producentów. Po serii oficjalnych testów, które przeprowadzono pod koniec 2012 roku, infrastrukturze TETRA firmy Cassidian, jako pierwszej, przyznano certyfikat interoperacyjności z terminalami firm Motorola Solutions i APSI.

Certyfikat został wydany na podstawie specyfikacji interoperacyjności TETRA wydanej przez Stowarzyszenie TETRA i Łączności Krytycznej (TCCA). Dzięki temu klienci firmy Cassidian mogą teraz czerpać korzyści z otwartego rynku i wyposażyć swoje istniejące sieci TETRA w transmisję danych TEDS.

Firma Cassidian aktywnie tworzy środowisko skupiające wielu producentów wokół standardu TEDS, a fakt, że dwa terminale radiowe TETRA/TEDS zgodnie ze standardem współpracują z jej infrastrukturą sieciową świadczy o sukcesie tych starań. Wspomniany certyfikat stanowi ważny krok firmy Cassidian do udostępnienia technologii TEDS klientom z całego świata.

TEDS to rozszerzenie standardu TETRA, które zapewnia znacznie szybszą transmisję danych, nie obniżając jednocześnie wysokiego standardu bezpieczeństwa przesyłanych informacji ani zasięgu łączności. Dla użytkowników systemów TETRA jest to najbardziej ekonomiczny sposób wdrożenia szybkiej transmisji danych o szerokim zasięgu.

“Wiemy, jak ważna jest transmisja danych dla naszych klientów. TEDS jest kluczowym elementem w rozszerzaniu możliwości transmisji danych rozwiązań TETRA dla profesjonalnych użytkowników firmy Cassidian,” powiedział Eric Davalo, dyrektor ds. technologii Bezpiecznych Rozwiązań Łączności w firmie Cassidian.“ Jednocześnie wiemy, jak istotne są dla naszych klientów źródła dostaw od różnych producentów i otwarty rynek. Dzięki temu certyfikatowi, TEDS jest teraz oficjalnie technologią wspieraną przez wielu producentów. Położyliśmy bardzo ważny kamień milowy na drodze ewolucji technologii TETRA.”

Źródło: www.cassidian.com

O firmie CASSIDIAN

Firma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2011 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5,8 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2011 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 49,1 mld €, zatrudniając ponad 133 000 osób.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń