Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian uzyskał pierwszy certyfikat interoperacyjności TEDS

Cassidian uzyskał pierwszy certyfikat interoperacyjności TEDS

Infrastruktura sieciowa TETRA firmy Cassidian z oprogramowaniem w wersji 6 (TETRA System Release 6) jako pierwsza na rynku stała się interoperacyjna z terminalami TEDS (TETRA Enhanced Data Service) innych producentów. Po serii oficjalnych testów, które przeprowadzono pod koniec 2012 roku, infrastrukturze TETRA firmy Cassidian, jako pierwszej, przyznano certyfikat interoperacyjności z terminalami firm Motorola Solutions i APSI.

Certyfikat został wydany na podstawie specyfikacji interoperacyjności TETRA wydanej przez Stowarzyszenie TETRA i Łączności Krytycznej (TCCA). Dzięki temu klienci firmy Cassidian mogą teraz czerpać korzyści z otwartego rynku i wyposażyć swoje istniejące sieci TETRA w transmisję danych TEDS.

Firma Cassidian aktywnie tworzy środowisko skupiające wielu producentów wokół standardu TEDS, a fakt, że dwa terminale radiowe TETRA/TEDS zgodnie ze standardem współpracują z jej infrastrukturą sieciową świadczy o sukcesie tych starań. Wspomniany certyfikat stanowi ważny krok firmy Cassidian do udostępnienia technologii TEDS klientom z całego świata.

TEDS to rozszerzenie standardu TETRA, które zapewnia znacznie szybszą transmisję danych, nie obniżając jednocześnie wysokiego standardu bezpieczeństwa przesyłanych informacji ani zasięgu łączności. Dla użytkowników systemów TETRA jest to najbardziej ekonomiczny sposób wdrożenia szybkiej transmisji danych o szerokim zasięgu.

“Wiemy, jak ważna jest transmisja danych dla naszych klientów. TEDS jest kluczowym elementem w rozszerzaniu możliwości transmisji danych rozwiązań TETRA dla profesjonalnych użytkowników firmy Cassidian,” powiedział Eric Davalo, dyrektor ds. technologii Bezpiecznych Rozwiązań Łączności w firmie Cassidian.“ Jednocześnie wiemy, jak istotne są dla naszych klientów źródła dostaw od różnych producentów i otwarty rynek. Dzięki temu certyfikatowi, TEDS jest teraz oficjalnie technologią wspieraną przez wielu producentów. Położyliśmy bardzo ważny kamień milowy na drodze ewolucji technologii TETRA.”

Źródło: www.cassidian.com

O firmie CASSIDIAN

Firma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2011 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5,8 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2011 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 49,1 mld €, zatrudniając ponad 133 000 osób.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń