Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TCCA wydało 750-ty certyfikat interoperacyjności TETRA

TCCA wydało 750-ty certyfikat interoperacyjności TETRA

Londyn, 18 marca 2013 roku — Dominujący na świecie standard ruchomej łączności radiowej do zastosowań o znaczeniu krytycznym po raz kolejny przypieczętował swój sukces. Organ certyfikacyjny Stowarzyszenia TETRA i Łączności Krytycznej (TCCA) wydał już 750-ty certyfikat interoperacyjności (IOP) TETRA. Każdy taki dokument zaświadcza o wzajemnej współpracy pary urządzeń: infrastruktura–terminal. Obecnie w użytku na całym świecie są około 3 miliony terminali TETRA.

Proces certyfikacji IOP TETRA jest najbardziej rygorystyczny w branży łączności krytycznej. Jest on prowadzony niezależnie i ściśle według ustalonych reguł, aby stworzyć prawdziwie otwarty i konkurencyjny rynek z wieloma producentami.

Phil Kidner, dyrektor generalny TCCA, stwierdził: “Proces certyfikacji interoperacyjności TETRA jest bez wątpienia kluczowym czynnikiem, który umożliwił powstanie bardzo sprawnego rynku z wieloma producentami. Choć inne technologie PMR poszły śladem TETRY i wykształciły własne programy testowania interoperacyjności, to żaden z nich nie jest tak wyczerpujący, jak IOP TETRA.”

Proces IOP TETRA jest zarządzany przez Forum Techniczne, grupę roboczą TCCA, i przeprowadzany przez ISCOM (Istituto Superiore delle Comunicazioni e delle Tecnologie dell’Informazione), niezależne laboratorium należące do Departamentu Komunikacji włoskiego Ministerstwa Rozwoju Ekonomicznego.

Jak mówi Daniele Biondini, menedżer ds. IOP w ISCOM: “Całość testów jest oparta o standardy ETSI. Dla każdej funkcji tworzony jest profil interoperacyjności TETRA (TIP), a wraz z nim plan testowania interoperacyjności — szczegółowy dokument zapewniający powtarzalność oraz identyczność testów we wszystkich sesjach.”

Choć IOP nie jest obowiązkowym procesem, to liczy się na tyle, że wszystkich 20 producentów infrastruktury i terminali TETRA zgłasza do niego swoje produkty. Potencjalni klienci mogą zapoznać się z wszystkimi wydanymi certyfikatami IOP na stronie internetowej TCCA, w celu upewnienia się, czy dany terminal TETRA będzie współpracował z konkretną siecią. Dzięki tej wiedzy, klienci mogą wybrać taki terminal, który będzie najlepiej spełniał ich wymagania w zakresie wzornictwa, wymiarów, funkcji, ceny oraz szczególnych właściwości, takich jak iskrobezpieczność, czy przystosowanie do pracy kamuflowanej.

Źródło: www.tandcca.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń