Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TCCA wydało 750-ty certyfikat interoperacyjności TETRA

TCCA wydało 750-ty certyfikat interoperacyjności TETRA

Londyn, 18 marca 2013 roku — Dominujący na świecie standard ruchomej łączności radiowej do zastosowań o znaczeniu krytycznym po raz kolejny przypieczętował swój sukces. Organ certyfikacyjny Stowarzyszenia TETRA i Łączności Krytycznej (TCCA) wydał już 750-ty certyfikat interoperacyjności (IOP) TETRA. Każdy taki dokument zaświadcza o wzajemnej współpracy pary urządzeń: infrastruktura–terminal. Obecnie w użytku na całym świecie są około 3 miliony terminali TETRA.

Proces certyfikacji IOP TETRA jest najbardziej rygorystyczny w branży łączności krytycznej. Jest on prowadzony niezależnie i ściśle według ustalonych reguł, aby stworzyć prawdziwie otwarty i konkurencyjny rynek z wieloma producentami.

Phil Kidner, dyrektor generalny TCCA, stwierdził: “Proces certyfikacji interoperacyjności TETRA jest bez wątpienia kluczowym czynnikiem, który umożliwił powstanie bardzo sprawnego rynku z wieloma producentami. Choć inne technologie PMR poszły śladem TETRY i wykształciły własne programy testowania interoperacyjności, to żaden z nich nie jest tak wyczerpujący, jak IOP TETRA.”

Proces IOP TETRA jest zarządzany przez Forum Techniczne, grupę roboczą TCCA, i przeprowadzany przez ISCOM (Istituto Superiore delle Comunicazioni e delle Tecnologie dell’Informazione), niezależne laboratorium należące do Departamentu Komunikacji włoskiego Ministerstwa Rozwoju Ekonomicznego.

Jak mówi Daniele Biondini, menedżer ds. IOP w ISCOM: “Całość testów jest oparta o standardy ETSI. Dla każdej funkcji tworzony jest profil interoperacyjności TETRA (TIP), a wraz z nim plan testowania interoperacyjności — szczegółowy dokument zapewniający powtarzalność oraz identyczność testów we wszystkich sesjach.”

Choć IOP nie jest obowiązkowym procesem, to liczy się na tyle, że wszystkich 20 producentów infrastruktury i terminali TETRA zgłasza do niego swoje produkty. Potencjalni klienci mogą zapoznać się z wszystkimi wydanymi certyfikatami IOP na stronie internetowej TCCA, w celu upewnienia się, czy dany terminal TETRA będzie współpracował z konkretną siecią. Dzięki tej wiedzy, klienci mogą wybrać taki terminal, który będzie najlepiej spełniał ich wymagania w zakresie wzornictwa, wymiarów, funkcji, ceny oraz szczególnych właściwości, takich jak iskrobezpieczność, czy przystosowanie do pracy kamuflowanej.

Źródło: www.tandcca.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń