Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TCCA wydało 750-ty certyfikat interoperacyjności TETRA

TCCA wydało 750-ty certyfikat interoperacyjności TETRA

Londyn, 18 marca 2013 roku — Dominujący na świecie standard ruchomej łączności radiowej do zastosowań o znaczeniu krytycznym po raz kolejny przypieczętował swój sukces. Organ certyfikacyjny Stowarzyszenia TETRA i Łączności Krytycznej (TCCA) wydał już 750-ty certyfikat interoperacyjności (IOP) TETRA. Każdy taki dokument zaświadcza o wzajemnej współpracy pary urządzeń: infrastruktura–terminal. Obecnie w użytku na całym świecie są około 3 miliony terminali TETRA.

Proces certyfikacji IOP TETRA jest najbardziej rygorystyczny w branży łączności krytycznej. Jest on prowadzony niezależnie i ściśle według ustalonych reguł, aby stworzyć prawdziwie otwarty i konkurencyjny rynek z wieloma producentami.

Phil Kidner, dyrektor generalny TCCA, stwierdził: “Proces certyfikacji interoperacyjności TETRA jest bez wątpienia kluczowym czynnikiem, który umożliwił powstanie bardzo sprawnego rynku z wieloma producentami. Choć inne technologie PMR poszły śladem TETRY i wykształciły własne programy testowania interoperacyjności, to żaden z nich nie jest tak wyczerpujący, jak IOP TETRA.”

Proces IOP TETRA jest zarządzany przez Forum Techniczne, grupę roboczą TCCA, i przeprowadzany przez ISCOM (Istituto Superiore delle Comunicazioni e delle Tecnologie dell’Informazione), niezależne laboratorium należące do Departamentu Komunikacji włoskiego Ministerstwa Rozwoju Ekonomicznego.

Jak mówi Daniele Biondini, menedżer ds. IOP w ISCOM: “Całość testów jest oparta o standardy ETSI. Dla każdej funkcji tworzony jest profil interoperacyjności TETRA (TIP), a wraz z nim plan testowania interoperacyjności — szczegółowy dokument zapewniający powtarzalność oraz identyczność testów we wszystkich sesjach.”

Choć IOP nie jest obowiązkowym procesem, to liczy się na tyle, że wszystkich 20 producentów infrastruktury i terminali TETRA zgłasza do niego swoje produkty. Potencjalni klienci mogą zapoznać się z wszystkimi wydanymi certyfikatami IOP na stronie internetowej TCCA, w celu upewnienia się, czy dany terminal TETRA będzie współpracował z konkretną siecią. Dzięki tej wiedzy, klienci mogą wybrać taki terminal, który będzie najlepiej spełniał ich wymagania w zakresie wzornictwa, wymiarów, funkcji, ceny oraz szczególnych właściwości, takich jak iskrobezpieczność, czy przystosowanie do pracy kamuflowanej.

Źródło: www.tandcca.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń