Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze 20 lat temu przyznano pierwszy certyfikat TETRA IOP

20 lat temu przyznano pierwszy certyfikat TETRA IOP

Kolejna rocznica w historii Stowarzyszenia TETRA. 20 lat temu przyznano pierwszy certyfikat TETRA IOP (ang. TCCA’s Interoperability Certification Process).  Proces testowania i certyfikacji TETRA IOP rozpoczął się w sierpniu 1999 r. – wtedy, jak i teraz osobą odpowiedzialną za proces testowy jest Harald Ludwig. Były to pierwsze nieoficjalne testy w której brali udział tacy producenci jak: Motorola, Nokia, Simoco i Marconi.

Rynek TETRA został zbudowany na unikalnym procesie testowania i certyfikacji interoperacyjności (IOP), opracowanym i kierowanym przez dział techniczny TCCA Forum (TF). Pierwsze spotkanie TF odbyło się w brytyjskim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych w Londynie w lutym 1999 r., a pierwsze certyfikaty IOP zostały opublikowane w listopadzie 1999 r. 20 lat później proces IET TETRA nadal przoduje na świecie w niezależnym certyfikowaniu komunikacji krytycznej. Proces IOP TCCA został opracowany w tym celu, aby umożliwić prawdziwie otwarty rynek wielu dostawców sprzętu i systemów TETRA. Takie podejście zapewnia użytkownikom wyraźne korzyści pod względem szerokiej gamy kompatybilnych urządzeń, konkurencyjnych cen i szybkiego rozwoju nowych modeli produktów. Proces IOP sprzyja również rozwojowi przemysłu poprzez stworzenie szerszego rynku, szybsze zdobycie pozycji rynkowej i większy potencjał do inwestowania w nowe rozwiązania. Testy IOP TCCA są nadzorowane przez niezależny organ, obecnie przez ISCOM, część włoskiego Ministerstwa Komunikacji.

Pierwsze oficjalne testy TETRA IOP przeprowadzono w listopadzie 1999 r., A ich wynikiem było opublikowanie pierwszych certyfikatów IOP 15 listopada 1999 r. – 20 lat temu. Te pierwsze testy IOP zostały wykonane wspólnie ze wszystkimi producentami jednocześnie w tym samym pomieszczeniu w laboratoriach Tele Denmark w Kopenhadze, na zdjęciu powyżej. Pierwsze certyfikaty zostały wydane dla firm: Motorola, Nokia, Simoco i Marconi.

Źródło: https://www.tcca.info

O TCCA (www.tcca.info)

The Critical Communications Association Logo TCCA reprezentuje wszystkie ustandaryzowane mobilne technologie komunikacyjne dla potrzeb łączności krytycznej oraz aplikacje uzupełniające. Członkowie wywodzą się z pośród użytkowników końcowych, operatorów i przemysłu na całym świecie. Promuje zasadę otwartych i konkurencyjnych rynków na całym świecie dzięki wykorzystaniu otwartych standardów i zharmonizowanego widma. Utrzymuje i ulepsza standard TETRA Professional Mobile Radio (PMR) i pobudza rozwój wspólnych globalnych standardów mobilnych dla szerokopasmowych sieci łączności krytycznej. TCCA jest Partnerem Reprezentacji Rynku 3GPP i członkiem projektu Mission Critical Open Platform (MCOP), a jego Członkowie aktywnie uczestniczą w grupach roboczych 3GPP. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź www.tcca.info

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń