Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Stowarzyszenie TETRA ma 25 lat

Stowarzyszenie TETRA ma 25 lat

25 lat temu w Kopenhadze zebrała się grupa przedsiębiorców zajmujących się komunikacją krytyczną, aby stworzyć i podpisać porozumienie TETRA (MoU). Stali się oni członkami założycielami stowarzyszenia MoET TETRA, znanego obecnie jako TCCA – The Critical Communications Association. W ciągu tych 25 lat TCCA stała się globalną organizacją, kontynuując rozwój technologii TETRA poprzez swoją Grupę Przemysłową TETRA oraz ETSI, ale także katalizując i kierując rozwojem szerokopasmowych standardów łączności krytycznej w technologii 4G / LTE i 5G. Odbywa się to poprzez status partnera reprezentującego rynek TCCA w 3GPP, wsparcie ETSI MCX Plugtests ™ (głos, dane i wideo o znaczeniu krytycznym), a także grup roboczych TCCA ds. przemysłu szerokopasmowego i krytycznej łączności szerokopasmowej (BIG i CCBG).

Podstawowa zasada otwartych standardów TCCA – podstawa sukcesu TETRA – pozostaje niezachwiana od czasu, gdy pierwsi pionierzy zebrali się w 1994 roku. Rynek TETRA został zbudowany na unikalnym procesie testowania i certyfikacji interoperacyjności (IOP), opracowanym i kierowanym przez dział techniczny TCCA Forum (TF). Pierwsze spotkanie TF odbyło się w brytyjskim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych w Londynie w lutym 1999 r., a pierwsze certyfikaty IOP zostały opublikowane w listopadzie 1999 r. 20 lat później proces IET TETRA nadal przoduje na świecie w niezależnym certyfikowaniu komunikacji krytycznej. Proces IOP TCCA został opracowany w tym celu, aby umożliwić prawdziwie otwarty rynek wielu dostawców sprzętu i systemów TETRA. Takie podejście zapewnia użytkownikom wyraźne korzyści pod względem szerokiej gamy kompatybilnych urządzeń, konkurencyjnych cen i szybkiego rozwoju nowych modeli produktów. Proces IOP sprzyja również rozwojowi przemysłu poprzez stworzenie szerszego rynku, szybsze zdobycie pozycji rynkowej i większy potencjał do inwestowania w nowe rozwiązania. Testy IOP TCCA są nadzorowane przez niezależny organ, obecnie przez ISCOM, część włoskiego Ministerstwa Komunikacji.

TCCA 25 lat

TCCA współpracuje również z partnerami, takimi jak Global Certification Forum (GCF), w celu opracowania i wdrożenia globalnego systemu testowania interoperacyjności i certyfikacji MCX, a także współpracuje z coraz większą liczbą partnerów branżowych w celu usprawnienia komunikacji krytycznej na całym świecie.

Tony Gray, dyrektor naczelny TCCA, podkreśla znaczenie współpracy przemysłu i użytkowników oraz niezliczonych dni przepracowanych przez wolontariuszy nad ustaleniem rygorystycznych procesów opracowywania rozwiązań technicznych. „Ta 25 rocznica to kolejna okazja, aby publicznie podziękować wszystkim naszym członkom, partnerom i wszystkim zwolennikom doskonałości w zakresie komunikacji krytycznej. Nie można nie docenić wpływu, jaki niszowy, ale kluczowy rynek ma na bezpieczeństwo i ochronę świata. Jesteśmy dumni, że TCCA jest mocno osadzona w centrum rozwoju”.

Źródło:https://tcca.info

O TCCA (www.tcca.info)

The Critical Communications Association Logo TCCA reprezentuje wszystkie ustandaryzowane mobilne technologie komunikacyjne dla potrzeb łączności krytycznej oraz aplikacje uzupełniające. Członkowie wywodzą się z pośród użytkowników końcowych, operatorów i przemysłu na całym świecie. Promuje zasadę otwartych i konkurencyjnych rynków na całym świecie dzięki wykorzystaniu otwartych standardów i zharmonizowanego widma. Utrzymuje i ulepsza standard TETRA Professional Mobile Radio (PMR) i pobudza rozwój wspólnych globalnych standardów mobilnych dla szerokopasmowych sieci łączności krytycznej. TCCA jest Partnerem Reprezentacji Rynku 3GPP i członkiem projektu Mission Critical Open Platform (MCOP), a jego Członkowie aktywnie uczestniczą w grupach roboczych 3GPP. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź www.tcca.info

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.
Pytania? Zadzwoń