Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Stowarzyszenie TETRA ma 25 lat

Stowarzyszenie TETRA ma 25 lat

25 lat temu w Kopenhadze zebrała się grupa przedsiębiorców zajmujących się komunikacją krytyczną, aby stworzyć i podpisać porozumienie TETRA (MoU). Stali się oni członkami założycielami stowarzyszenia MoET TETRA, znanego obecnie jako TCCA – The Critical Communications Association. W ciągu tych 25 lat TCCA stała się globalną organizacją, kontynuując rozwój technologii TETRA poprzez swoją Grupę Przemysłową TETRA oraz ETSI, ale także katalizując i kierując rozwojem szerokopasmowych standardów łączności krytycznej w technologii 4G / LTE i 5G. Odbywa się to poprzez status partnera reprezentującego rynek TCCA w 3GPP, wsparcie ETSI MCX Plugtests ™ (głos, dane i wideo o znaczeniu krytycznym), a także grup roboczych TCCA ds. przemysłu szerokopasmowego i krytycznej łączności szerokopasmowej (BIG i CCBG).

Podstawowa zasada otwartych standardów TCCA – podstawa sukcesu TETRA – pozostaje niezachwiana od czasu, gdy pierwsi pionierzy zebrali się w 1994 roku. Rynek TETRA został zbudowany na unikalnym procesie testowania i certyfikacji interoperacyjności (IOP), opracowanym i kierowanym przez dział techniczny TCCA Forum (TF). Pierwsze spotkanie TF odbyło się w brytyjskim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych w Londynie w lutym 1999 r., a pierwsze certyfikaty IOP zostały opublikowane w listopadzie 1999 r. 20 lat później proces IET TETRA nadal przoduje na świecie w niezależnym certyfikowaniu komunikacji krytycznej. Proces IOP TCCA został opracowany w tym celu, aby umożliwić prawdziwie otwarty rynek wielu dostawców sprzętu i systemów TETRA. Takie podejście zapewnia użytkownikom wyraźne korzyści pod względem szerokiej gamy kompatybilnych urządzeń, konkurencyjnych cen i szybkiego rozwoju nowych modeli produktów. Proces IOP sprzyja również rozwojowi przemysłu poprzez stworzenie szerszego rynku, szybsze zdobycie pozycji rynkowej i większy potencjał do inwestowania w nowe rozwiązania. Testy IOP TCCA są nadzorowane przez niezależny organ, obecnie przez ISCOM, część włoskiego Ministerstwa Komunikacji.

TCCA 25 lat

TCCA współpracuje również z partnerami, takimi jak Global Certification Forum (GCF), w celu opracowania i wdrożenia globalnego systemu testowania interoperacyjności i certyfikacji MCX, a także współpracuje z coraz większą liczbą partnerów branżowych w celu usprawnienia komunikacji krytycznej na całym świecie.

Tony Gray, dyrektor naczelny TCCA, podkreśla znaczenie współpracy przemysłu i użytkowników oraz niezliczonych dni przepracowanych przez wolontariuszy nad ustaleniem rygorystycznych procesów opracowywania rozwiązań technicznych. „Ta 25 rocznica to kolejna okazja, aby publicznie podziękować wszystkim naszym członkom, partnerom i wszystkim zwolennikom doskonałości w zakresie komunikacji krytycznej. Nie można nie docenić wpływu, jaki niszowy, ale kluczowy rynek ma na bezpieczeństwo i ochronę świata. Jesteśmy dumni, że TCCA jest mocno osadzona w centrum rozwoju”.

Źródło:https://tcca.info

O TCCA (www.tcca.info)

The Critical Communications Association Logo TCCA reprezentuje wszystkie ustandaryzowane mobilne technologie komunikacyjne dla potrzeb łączności krytycznej oraz aplikacje uzupełniające. Członkowie wywodzą się z pośród użytkowników końcowych, operatorów i przemysłu na całym świecie. Promuje zasadę otwartych i konkurencyjnych rynków na całym świecie dzięki wykorzystaniu otwartych standardów i zharmonizowanego widma. Utrzymuje i ulepsza standard TETRA Professional Mobile Radio (PMR) i pobudza rozwój wspólnych globalnych standardów mobilnych dla szerokopasmowych sieci łączności krytycznej. TCCA jest Partnerem Reprezentacji Rynku 3GPP i członkiem projektu Mission Critical Open Platform (MCOP), a jego Członkowie aktywnie uczestniczą w grupach roboczych 3GPP. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź www.tcca.info

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń