Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TCCA rozszerza zakres testowania interoperacyjności sprzętu TETRA

TCCA rozszerza zakres testowania interoperacyjności sprzętu TETRA

Stowarzyszenie TETRA i Łączności Krytycznej (TCCA) poszerzyło swój proces certyfikacji i testowania interoperacyjności (IOP) sprzętu TETRA o testowanie interfejsu urządzeń peryferyjnych (PEI). Pozwoli to przyspieszyć wprowadzanie na rynek nowych usług bazujących na łączności TETRA.

IOP to opracowany oraz zarządzany przez TCCA, rygorystyczny i ściśle kontrolowany proces którego celem jest kreowanie prawdziwie otwartego rynku TETRA z wieloma interoperacyjnymi rozwiązaniami różnych producentów. Użytkownikom daje on dowolność w wyborze sprzętu i dostawców oraz ciągle rozwijane i ulepszane produkty TETRA. Dla producentów zaś stanowi formalne forum testowania kompatybilności sprzętu, eliminujące niezgodne ze sobą implementacje standardu TETRA.

Uruchomienie procesu testowania PEI oznacza, że od teraz wytwórcy terminali TETRA będą mogli uzyskać oficjalny certyfikat interoperacyjności zaświadczający, że ich implementacja stosu protokołów PEI jest zgodna ze standardem TETRA PEI opracowanym przez ETSI.

“Proces IOP stworzył wielki światowy rynek TETRA, który z kolei doprowadził do zwiększenia funkcjonalności i obniżenia cen sprzętu. Najnowsze uzupełnienie procesu testowania interoperacyjności przyniesie dalsze korzyści zarówno producentom, jak i użytkownikom”.

Proces IOP jest formułowany i nadzorowany przez forum techniczne (TF) TCCA, które przyjmuje sugestie od użytkowników oraz operatorów sieci TETRA i dzieli się nimi z ETSI. Wszystkie testy wykonywane są przez niezależny ośrodek ISCOM. Teraz, na zlecenie członków TCCA, będzie on przeprowadzał także testy interfejsu urządzeń peryferyjnych TETRA.

Źródło: www.wireless-mag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń