Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TCCA rozszerza zakres testowania interoperacyjności sprzętu TETRA

TCCA rozszerza zakres testowania interoperacyjności sprzętu TETRA

Stowarzyszenie TETRA i Łączności Krytycznej (TCCA) poszerzyło swój proces certyfikacji i testowania interoperacyjności (IOP) sprzętu TETRA o testowanie interfejsu urządzeń peryferyjnych (PEI). Pozwoli to przyspieszyć wprowadzanie na rynek nowych usług bazujących na łączności TETRA.

IOP to opracowany oraz zarządzany przez TCCA, rygorystyczny i ściśle kontrolowany proces którego celem jest kreowanie prawdziwie otwartego rynku TETRA z wieloma interoperacyjnymi rozwiązaniami różnych producentów. Użytkownikom daje on dowolność w wyborze sprzętu i dostawców oraz ciągle rozwijane i ulepszane produkty TETRA. Dla producentów zaś stanowi formalne forum testowania kompatybilności sprzętu, eliminujące niezgodne ze sobą implementacje standardu TETRA.

Uruchomienie procesu testowania PEI oznacza, że od teraz wytwórcy terminali TETRA będą mogli uzyskać oficjalny certyfikat interoperacyjności zaświadczający, że ich implementacja stosu protokołów PEI jest zgodna ze standardem TETRA PEI opracowanym przez ETSI.

“Proces IOP stworzył wielki światowy rynek TETRA, który z kolei doprowadził do zwiększenia funkcjonalności i obniżenia cen sprzętu. Najnowsze uzupełnienie procesu testowania interoperacyjności przyniesie dalsze korzyści zarówno producentom, jak i użytkownikom”.

Proces IOP jest formułowany i nadzorowany przez forum techniczne (TF) TCCA, które przyjmuje sugestie od użytkowników oraz operatorów sieci TETRA i dzieli się nimi z ETSI. Wszystkie testy wykonywane są przez niezależny ośrodek ISCOM. Teraz, na zlecenie członków TCCA, będzie on przeprowadzał także testy interfejsu urządzeń peryferyjnych TETRA.

Źródło: www.wireless-mag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń