Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian dostarczy TEDS dla operatora EDR na Węgrzech

Cassidian dostarczy TEDS dla operatora EDR na Węgrzech

Pro-M-wegierski-operator-sieci-TETRA-dla-sluzb-small.jpg

Firma Pro-M Zrt, integrator i operator ogólnokrajowej węgierskiej sieci EDR (Egységes Digitális Rádió-távközlő Rendszer), zakupiła od firmy Cassidian rozwiązanie Fortecor® dla platformy TETRA Enhanced Data Service (TEDS) w celu rozpoczęcia testów szybkiej transmisji danych. Testy techniczne rozpoczną się po wakacjach w roku 2011, a po nich nastąpią próby terenowe.

TEDS to standard szybkiego przesyłania danych w sieci TETRA. Fortecor® TEDS umożliwia szybką, profesjonalną łączność i można ją wprowadzać w sieciach TETRA firmy Cassidian, co pozwala znacząco zwiększyć szybkość przesyłania danych i przepustowość sieci bez zmniejszenia obszaru pokrycia, bezpieczeństwa, prywatności czy poufności. Obecnie jest to najbardziej ekonomiczny sposób tworzenia szybkich sieci rozległych dla użytkowników systemu TETRA. Cassidian jako pierwsza firma na świecie zademonstrowała szybkie przesyłanie danych w standardzie TEDS przez sieć TETRA w czerwcu 2007 r. i również jako pierwsza wprowadziła radiotelefon pracujący na platformie TEDS. Trwają prace nad radiotelefonami obsługującymi standard TEDS w sieci TETRA oraz dodatkowymi funkcjami TEDS.

Fortecor TEDS to rozwiązanie o znaczeniu krytycznym, dlatego użytkownicy mogą być spokojni: usługi dotyczące przesyłanych danych będą bezpieczne i dostępne nawet w wyjątkowym sytuacjach. Za pomocą nowej funkcji można przesyłać większą ilość informacji nasyconych danymi z terenu działań i na teren działań: może to mieć ogromny wpływ na bezpieczeństwo pracowników oraz ogólną wydajność działań terenowych.

Cassidian jako pierwsza firma na świecie zademonstrowała szybkie przesyłanie danych w standardzie TEDS przez sieć TETRA w czerwcu 2007 r.

„EDR to doskonały przykład jednej z najnowocześniejszych sieci łączności TETRA, która może skorzystać na zastosowaniu szybkiej transmisji danych w aplikacjach o znaczeniu krytycznym ” – mówi Jean-Marc Nasr, dyrektor działu rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i łączności w firmie Cassidian. „Jako funkcja jest to najbardziej oszczędny sposób zapewnienia użytkownikom usług w zakresie szybkiej transmisji danych. Usługi TEDS oferują również dużą wygodę dla użytkownika, ponieważ można je udostępniać w ramach już użytkowanej sieci łączności radiowej”.

„Staramy się opracowywać najlepsze na świecie usługi w zakresie łączności dla wymagających użytkowników węgierskich służb bezpieczeństwa publicznego” – mówi Béla Kozma, dyrektor generalny Pro-M Zrt. „Nie możemy się wprost doczekać prób TEDS. W momencie, gdy szybka transmisja danych będzie już powszechnie dostępna, organizacje z niego korzystające będą mogły opracowywać nowe, prostsze i wydajniejsze sposoby pracy, a to oczywiście przyniesie z kolei ogromne korzyści całemu węgierskiemu społeczeństwu”.

Firma CASSIDIAN (www.cassidian.com)

Cassidian LogoCassidian, członek koncernu EADS, to światowy lider w dziedzinie globalnych rozwiązań i systemów na rzecz bezpieczeństwa, który dostarcza usługi z dziedziny integracji dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz wzbogacone produkty i usługi klientom z sektora cywilnego i wojskowego na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty i bezzałogowe statki powietrzne), systemy lądowe, morskie i połączone, systemy gromadzenia danych wywiadowczych i nadzoru, bezpieczeństwa komputerowego, bezpiecznej komunikacji, testowe, obsługi pocisków oraz usługi i wsparcie techniczne. W roku 2010 firma Cassidian zatrudniała około 28 000 osób, a jej dochody wyniosły 5,9 mld euro. EADS to światowy lider w dziedzinie aeronautyki, obronności i usług towarzyszących. W roku 2010 grupa obejmująca spółki Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter wygenerowała dochody na poziomie 45,8 mld euro, przy zatrudnieniu przekraczającym 121 000 osób.

CASSIDIAN – na straży bezpieczeństwa na całym świecie

Firma Pro-M Zrt. (http://english.pro-m.hu/)

Pro-M-zrt-hungarian-TETRA-network-operator.jpgPro-M Professzionális Mobilrádió Zrt. (Pro-M Zrt.) należy do grupy Magyar Telekom. Pro-M Zrt. obsługuje tzw. jednolity węgierski system cyfrowej łączności radiowej TETRA (EDR). Firma w dużej mierze bazuje na doświadczeniach T-Systems, członka grupy Magyar Telekom dostarczającego usługi dla klientów biznesowych.

Zadaniem zamkniętego systemu łączności radiowej, który zapewnia wysoką dostępność, jest zapewnienie profesjonalnej łączności pomiędzy różnymi służbami ratunkowymi i porządkowymi w celu szybszej, bardziej wydajnej i bezpieczniejszej realizacji bieżących zadań. System EDR na Węgrzech korzysta z technologii TETRA. TETRA to skrót oznaczający system cyfrowej radiowej łączności dyspozytorskiej (trankingowej), czyli Terrestrial Trunked Radio, stworzony do użytku profesjonalnego. Technologia ta stanowi wyjątkowe połączenie usług łączności grupowej, telefonii komórkowej, wiadomości tekstowych oraz usług z zakresu transmisji danych.

Obecnie z usług w systemie EDR, wprowadzonym przez firmę Pro-M Zrt. w styczniu 2007 korzystają: komenda główna policji, węgierska straż celna i policja skarbowa, jednostki straży pożarnej, krajowa dyrekcja generalna ds. zarządzania kryzysowego, krajowa dyrekcja generalna ds. ochrony przyrody, środowiska i gospodarki wodnej, pogotowie ratunkowe, lotnicze pogotowie ratunkowe, krajowe dowództwo węgierskiej służby więziennej, armia węgierska oraz służby bezpieczeństwa wewnętrznego.

Zgodnie z praktyką grupy Magyar Telekom zintegrowany system zarządzania spółką podlega trzem normom: systemowi zarządzania jakością ISO 9001:2008, systemowi zarządzania bezpieczeństwem informatycznym ISO/IEC 27001:2005 oraz systemowi zarządzania środowiskowego ISO 14001:2004.

Funkcję dyrektora generalnego spółki sprawuje Béla Kozma, poprzednio dyrektor Emitel Rt.

 

Źródło: www.cassidian.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń