Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze CASSIDIAN dostarczy TETRĘ dla spółki energetycznej na Tajlandii

CASSIDIAN dostarczy TETRĘ dla spółki energetycznej na Tajlandii

Firma CASSIDIAN dostarczy system bezpiecznej łączności radiowej TETRA dla pracowników spółki Metropolitan Electricity Authority (MEA) na Tajlandii. Sieć radiowa pokryje obszar działania MEA w prowincjach Bangkok, Nonthaburi i Samut Prakan

CASSIDIAN dostarczy TETRĘ dla spółki energetycznej w Tajlandii

Tajlandzka spółka państwowa Metropolitan Electricity Authority (MEA) podpisała w Bangkoku umowę z integratorem systemów telekomunikacyjnych DRC (Digital Research and Consulting Company Limited) na stworzenie systemu łączności DTRS (Digital Trunked Radio System). Zgodnie z umową trzon systemu DTRS będzie stanowić rozwiązanie łączności radiowej TETRA firmy Cassidian.

Celem projektu DTRS jest ulepszenie bezpiecznej łączności pomiędzy pracownikami MEA. Dlatego też w miejsce starego analogowego systemu łączności radiowej zostanie wprowadzony cyfrowy system TETRA. Nowy system będzie również powiązany z innymi systemami, np. systemami elektronicznych central abonenckich (PABX), systemem informatycznym MEA i innymi sieciami komunikacyjnymi. System TETRA zapewni usługi dotyczące zarówno łączności głosowej, jak i przesyłu danych na całym obszarze działania MEA w prowincjach Bangkok, Nonthaburi i Samut Prakan.

Zgodnie z umową, Cassidian dostarczy centralę TETRA, 17 stacji bazowych TB3, 13 konsol dyspozytorskich, 500 radiotelefonów przenośnych TETRA (z rodziny THR) oraz 1250 radiotelefonów mobilnych TETRA (TMR). Firma zapewni również TETRA Connectivity Server, który umożliwi wdrożenie nowych aplikacji i usług dodanych w systemie. Jedną z pierwszych będzie aplikacja do automatycznej lokalizacji pojazdów.

„To niezmiernie ważny projekt dla firmy Cassidian, ponieważ jest to nasz pierwszy system TETRA realizowany w Bangkoku” – powiedział Galvin Wong, dyrektor generalny Cassidian ds. bezpieczeństwa i rozwiązań komunikacyjnych w krajach Azji i Pacyfiku. „Cassidian to główny światowy dostawca rozwiązań TETRA w sektorze mediów energetycznych, dlatego chętnie szukamy nowych możliwości biznesowych zarówno w Tajlandii, jak i innych krajach Azji i Pacyfiku”.

„Mając za sobą ponad 10 lat doświadczenia w projektach telekomunikacyjnych, zamierzamy zamknąć projekt realizowany dla MEA przed terminem” – mówi Charn Kulthavarakorn, dyrektor zarządzający DRC. „Dzięki współpracy z Cassidian zobowiązaliśmy się dotrzymać krótkiego terminu 18 miesięcy”.

O firmie CASSIDIAN (www.cassidian.com)

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2009 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.4 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2009 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 42.8 mld €, zatrudniając ponad 119 000 osób.

CASSIDIAN – na straży bezpieczeństwa na całym świecie

 

Firma Digital Research and Consulting Co., Ltd (DRC) – (www.drc.co.th)

digital-research-and-consulting-co-drc-logo.jpgDigital Research and Consulting Co., Ltd (DRC) to jedna z głównych tajlandzkich firm sektora teleinformatyki, dostarczająca światowej klasy usługi projektowe, doradcze, inżynieryjne i integracyjne firmom teleinformatycznym oraz podmiotom wyspecjalizowanego sektora bezpieczeństwa. Firma obsługuje zarówno klientów krajowych, jak i regionalnych. Szerokie doświadczenie DRC obejmuje wszelkie aspekty wdrażania i obsługi rozwiązań, w tym określanie wymagań firm, opracowywanie specyfikacji funkcjonalnych do zatwierdzenia przez klienta, projektowanie systemów oraz nadzór nad zespołami ds. rozwoju w celu przystosowania rozwiązań do specyficznych potrzeb klienta.

Źródło: www.cassidian.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń