Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian dostarczy pagery TETRA dla służb w Hesji

Cassidian dostarczy pagery TETRA dla służb w Hesji

Firma Cassidian otrzymała pierwszy kontrakt na system pagingowy na potrzeby cyfrowej sieci radiowej dla niemieckich służb bezpieczeństwa publicznego (BOSNet). Zgodnie z umową podpisaną z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Sportu Hesji, Cassidian opracuje i dostarczy kieszonkowy pager TETRA dla niemieckich władz i służb bezpieczeństwa publicznego (BOS) z Hesji. Będzie to pierwszy tego rodzaju produkt na rynku, który całkowicie spełnia wymagania interoperacyjności Federalnej Agencji ds. Cyfrowej Radiokomunikacji na Potrzeby Służb Bezpieczeństwa (BDBOS). Dostawy pagerów rozpoczną się pod koniec 2014 roku.

Ponad 50 tysięcy zawodowych i ochotniczych strażaków oraz członków innych służb ratowniczych i kryzysowych zostanie wyposażonych w nowe terminale od firmy Cassidian. Pagery te całkowicie spełniają ustandaryzowane wymogi techniczne BOS w zakresie alertów i bezpieczeństwa. Pozwalają one odpowiednim centrom kontroli informować wyznaczone jednostki operacyjne w nagłych wypadkach.

W odróżnieniu od obecnych urządzeń analogowych, pagery TETRA firmy Cassidian umożliwiają bezpieczną, dwukierunkową łączność pomiędzy centrami kontroli a jednostkami operacyjnymi. Po otrzymaniu alertu z systemu, użytkownik może odesłać odpowiedź określając, czy jest w stanie podjąć zadanie. To pozwala znacznie usprawnić zarządzanie zasobami w nagłych przypadkach.

Oprócz terminali, Cassidian dostarczy również Taqto®, inteligentne rozwiązanie do zarządzania terminalami. Taqto® będzie służyć do zarządzania zasobami terminali i pozwoli niemieckim służbom bezpieczeństwa publicznego monitorować wszystkie wykorzystywane przez siebie urządzenia oraz konfigurację ich parametrów. Co więcej, Taqto® obsługuje zdalne aktualizowanie firmware pagerów poprzez bezpieczne połączenia internetowe i przez to znacznie ułatwia administrację flotą pagerów.

Kontrakt na pagery jest pierwszym kontraktem tego rodzaju w niemieckiej sieci BOSNet. Pozwala on na wprowadzenie nowych usług i zaawansowanej łączności taktycznej dla służb bezpieczeńśtwa publicznego z Hesji.

“Jesteśmy zadowoleni z otrzymania tego kontraktu w Hesji,” powiedział Markus Kolland, dyrektor Cassidian Communications GmbH. “Jest to kolejny wyraz uznania od klientów dla doświadczenia i wiedzy firmy Cassidian w zakresie technologii TETRA. Cieszymy się z faktu, że będziemy mogli wprowadzić na rynek całkowicie nowy produkt, który pomoże zaoszczędzić czas i ratować życie w najbardziej krytycznych, nagłych sytuacjach.”

Źródło: www.cassidian.com

O firmie CASSIDIAN
Logo CassidianFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2011 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5,8 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2011 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 49,1 mld €, zatrudniając ponad 133 000 osób.


[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń