Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Pierwsze radiotelefony TETRA dla strażaków z Hesji

Pierwsze radiotelefony TETRA dla strażaków z Hesji

W Hesji (jednym z krajów związkowych Niemiec) od lat mówiło się o wdrożeniu systemu TETRA pracującego w ramach ogólnokrajowej sieci łączności dla służb bezpieczeństwa publicznego, BOS (Digitalfunk der Behörden und Organisationen mit Sicherheitsaufgaben). Teraz wygląda na to, że ów system zostanie tam wreszcie uruchomiony.

Strażacy z miasta Fulda w zeszłym miesiącu otrzymali pierwsze radiotelefony TETRA, a do końca marca tego roku mają dostać kolejne 200 terminali mobilnych do użytku w swoich pojazdach. Miasto przeznacza na ten cel 300 tys. euro, natomiast cała Hesja – 27 tys. euro. Poszczególne komponenty nowego systemu są obecnie w fazie testowej. Zgodnie z planami, całość będzie w pełni funkcjonalna w połowie bieżącego roku. Do tego czasu zostaną również odpowiednio przeszkoleni wszyscy ratownicy, 350 osób.

BOS jest niemiecką ogólnokrajową siecią cyfrowej łączności radiowej, opartą o standard TETRA. Jej tworzenie rozpoczęło się w 2005 roku, wraz z przetargiem na budowę infrastruktury radiowej ogłoszonym przez niemieckie MSW. W 2006 roku zlecenie to przyznano spółce EADS Defence & Security, znanej obecnie jako Cassidian. Od tamtej pory cyfrowa sieć jest sukcesywnie wdrażana w poszczególnych krajach związkowych, sukcesywnie zastępując dotychczas wykorzystywany system analogowy. Dostawcami terminali pracujących w BOS są czołowi producenci w branży PMR: Sepura, Cassidian i Motorola Solutions. W 2010 roku operatorem niemieckiej sieci na okres 10 lat została firma Alcatel-Lucent. BOS jest największą na świecie ogólnokrajową siecią TETRA, zarówno pod względem liczby użytkowników (ok. 500 tysięcy), jak i stacji bazowych (ok. 4400).

Źródło: www.tetra-komunikacije.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń