Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Pierwsze radiotelefony TETRA dla strażaków z Hesji

Pierwsze radiotelefony TETRA dla strażaków z Hesji

W Hesji (jednym z krajów związkowych Niemiec) od lat mówiło się o wdrożeniu systemu TETRA pracującego w ramach ogólnokrajowej sieci łączności dla służb bezpieczeństwa publicznego, BOS (Digitalfunk der Behörden und Organisationen mit Sicherheitsaufgaben). Teraz wygląda na to, że ów system zostanie tam wreszcie uruchomiony.

Strażacy z miasta Fulda w zeszłym miesiącu otrzymali pierwsze radiotelefony TETRA, a do końca marca tego roku mają dostać kolejne 200 terminali mobilnych do użytku w swoich pojazdach. Miasto przeznacza na ten cel 300 tys. euro, natomiast cała Hesja – 27 tys. euro. Poszczególne komponenty nowego systemu są obecnie w fazie testowej. Zgodnie z planami, całość będzie w pełni funkcjonalna w połowie bieżącego roku. Do tego czasu zostaną również odpowiednio przeszkoleni wszyscy ratownicy, 350 osób.

BOS jest niemiecką ogólnokrajową siecią cyfrowej łączności radiowej, opartą o standard TETRA. Jej tworzenie rozpoczęło się w 2005 roku, wraz z przetargiem na budowę infrastruktury radiowej ogłoszonym przez niemieckie MSW. W 2006 roku zlecenie to przyznano spółce EADS Defence & Security, znanej obecnie jako Cassidian. Od tamtej pory cyfrowa sieć jest sukcesywnie wdrażana w poszczególnych krajach związkowych, sukcesywnie zastępując dotychczas wykorzystywany system analogowy. Dostawcami terminali pracujących w BOS są czołowi producenci w branży PMR: Sepura, Cassidian i Motorola Solutions. W 2010 roku operatorem niemieckiej sieci na okres 10 lat została firma Alcatel-Lucent. BOS jest największą na świecie ogólnokrajową siecią TETRA, zarówno pod względem liczby użytkowników (ok. 500 tysięcy), jak i stacji bazowych (ok. 4400).

Źródło: www.tetra-komunikacije.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji
Pytania? Zadzwoń