Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Pierwsze radiotelefony TETRA dla strażaków z Hesji

Pierwsze radiotelefony TETRA dla strażaków z Hesji

W Hesji (jednym z krajów związkowych Niemiec) od lat mówiło się o wdrożeniu systemu TETRA pracującego w ramach ogólnokrajowej sieci łączności dla służb bezpieczeństwa publicznego, BOS (Digitalfunk der Behörden und Organisationen mit Sicherheitsaufgaben). Teraz wygląda na to, że ów system zostanie tam wreszcie uruchomiony.

Strażacy z miasta Fulda w zeszłym miesiącu otrzymali pierwsze radiotelefony TETRA, a do końca marca tego roku mają dostać kolejne 200 terminali mobilnych do użytku w swoich pojazdach. Miasto przeznacza na ten cel 300 tys. euro, natomiast cała Hesja – 27 tys. euro. Poszczególne komponenty nowego systemu są obecnie w fazie testowej. Zgodnie z planami, całość będzie w pełni funkcjonalna w połowie bieżącego roku. Do tego czasu zostaną również odpowiednio przeszkoleni wszyscy ratownicy, 350 osób.

BOS jest niemiecką ogólnokrajową siecią cyfrowej łączności radiowej, opartą o standard TETRA. Jej tworzenie rozpoczęło się w 2005 roku, wraz z przetargiem na budowę infrastruktury radiowej ogłoszonym przez niemieckie MSW. W 2006 roku zlecenie to przyznano spółce EADS Defence & Security, znanej obecnie jako Cassidian. Od tamtej pory cyfrowa sieć jest sukcesywnie wdrażana w poszczególnych krajach związkowych, sukcesywnie zastępując dotychczas wykorzystywany system analogowy. Dostawcami terminali pracujących w BOS są czołowi producenci w branży PMR: Sepura, Cassidian i Motorola Solutions. W 2010 roku operatorem niemieckiej sieci na okres 10 lat została firma Alcatel-Lucent. BOS jest największą na świecie ogólnokrajową siecią TETRA, zarówno pod względem liczby użytkowników (ok. 500 tysięcy), jak i stacji bazowych (ok. 4400).

Źródło: www.tetra-komunikacije.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń