Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Pagery TETRA dla duńskich strażaków

Pagery TETRA dla duńskich strażaków

Firma Radiocom Danmark dostarczyła pierwszy pager TETRA w Danii — otrzymał go oddział straży pożarnej z wyspy Bornholm. Duńscy strażacy po raz pierwszy zapoznali się z tym urządzeniem w sierpniu 2012 roku, na wystawie pożarniczej w mieście Fredericia. Wtedy jednak pager nie miał jeszcze certyfikatu SINE, dopuszczającego go do użytku, więc strażacy z Danii nie mogli wdrożyć go u siebie. Stało się to możliwe w lutym tego roku, po przyznaniu wspomnianego certyfikatu.

Informacje wysyłane na pagery TETRA firmy Radiocom są szyfrowane, więc osoby nieupoważnione nie są w stanie ich przechwycić. Bornholmska straż pożarna będzie testować te urządzenia na wyspie, gdzie nierzadko występują obszary o słabym zasięgu sieci radiowej. Strażacy mają nadzieję, że dzięki pagerom zredukują czas przeznaczany na nawiązywanie łączności i tym samym usprawnią swoją pracę. W dłuższym okresie liczą na obniżenie kosztów operacyjnych dzięki utrzymywaniu własnej sieci radiowej. Obecnie duńscy strażacy często korzystają z telefonów komórkowych do komunikacji podczas wykonywania swoich zadań, lecz skarżą się na braki zasięgu sieci.

 

 

 

Źródło: www.radioresourcemag.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń