Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Pagery TETRA dla duńskich strażaków

Pagery TETRA dla duńskich strażaków

Firma Radiocom Danmark dostarczyła pierwszy pager TETRA w Danii — otrzymał go oddział straży pożarnej z wyspy Bornholm. Duńscy strażacy po raz pierwszy zapoznali się z tym urządzeniem w sierpniu 2012 roku, na wystawie pożarniczej w mieście Fredericia. Wtedy jednak pager nie miał jeszcze certyfikatu SINE, dopuszczającego go do użytku, więc strażacy z Danii nie mogli wdrożyć go u siebie. Stało się to możliwe w lutym tego roku, po przyznaniu wspomnianego certyfikatu.

Informacje wysyłane na pagery TETRA firmy Radiocom są szyfrowane, więc osoby nieupoważnione nie są w stanie ich przechwycić. Bornholmska straż pożarna będzie testować te urządzenia na wyspie, gdzie nierzadko występują obszary o słabym zasięgu sieci radiowej. Strażacy mają nadzieję, że dzięki pagerom zredukują czas przeznaczany na nawiązywanie łączności i tym samym usprawnią swoją pracę. W dłuższym okresie liczą na obniżenie kosztów operacyjnych dzięki utrzymywaniu własnej sieci radiowej. Obecnie duńscy strażacy często korzystają z telefonów komórkowych do komunikacji podczas wykonywania swoich zadań, lecz skarżą się na braki zasięgu sieci.

 

 

 

Źródło: www.radioresourcemag.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń