Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Łączność TETRA w Berlińskiej Straży Pożarnej

Łączność TETRA w Berlińskiej Straży Pożarnej

Berlińska Straż Pożarna (Berliner Feuerwehr) jest najstarszą i największą zawodową strażą pożarną w Republice Federalnej Niemiec. Została założona w 1851 roku i zatrudnia niemal 3800 strażaków, z których około 550 nieustannie dyżuruje w 35 remizach i 39 stacjach pogotowia ratunkowego, każdej doby wyjeżdżając na akcje około 1000 razy. Do dyspozycji mają oni 84 ambulanse, 18 samochodów szybkiego reagowania medycznego, 45 wozy ratowniczo-gaśnicze, 26 wozów z obrotową drabiną oraz różne inne pojazdy specjalne. Zawodową straż wspiera również ponad 1500 ochotników z 58 berlińskich jednostek OSP.

W ramach przechodzenia niemieckich służb ratunkowych z łączności analogowej na cyfrową, realizowaną w ogólnokrajowej sieci TETRA BOSnet, także Berlińska Straż Pożarna rozpoczęła wymianę swoich radiotelefonów, która przebiega stopniowo i powinna zostać ukończona do końca 2014 roku. Firma Motorola Solutions dostarczyła tej organizacji łącznie 1700 ręcznych radiotelefonów TETRA, w tym 1100 sztuk iskrobezpiecznych MTP850Ex, 500 zwykłych MTP850 i 100 MTP850 FuG (specjalnej wersji MTP850 opracowanej na potrzeby sieci BOSnet) oraz ponad 1000 radiotelefonów przewoźnych MTM800 FuG. 80% sprzętu TETRA będzie wykorzystywane lokalnie podczas akcji ratunkowych, a z pozostałych 20% będzie korzystała administracja.

Dzięki wysokim klasom ochrony, obejmującym odporność na zapylenie na poziomie 21 i 22, iskrobezpieczne radiotelefony ATEX MTP850Ex mogą być wykorzystywane w strefach zagrożenia wybuchem gazu lub w strefach o wysokim zapyleniu. Berlińscy strażacy korzystają z nich zwłaszcza przy interwencjach związanych z wyciekami gazu itp.

Cyfrowe radiotelefony Motorola TETRA mają również przyjazną dla użytkownika konstrukcję, dzięki czemu strażacy mogą skupić się całkowicie na wykonywanych czynnościach. Duże przyciski są łatwe w obsłudze nawet w rękawicach, a skalowalne czcionki i symbole są czytelne nawet przy ograniczonej widoczności. W sytuacjach zagrożenia życia urządzenia te zwiększają bezpieczeństwo strażaków dzięki funkcji ostrzegającej, która uruchamia alarm, jeśli użytkownik urządzenia pozostaje w bezruchu przez określony czas lub znajduje się w pozycji leżącej (funkcja Man-Down). Bezpieczeństwo zwiększa również możliwość lokalizacji użytkowników urządzenia na otwartej przestrzeni przy pomocy zintegrowanego modułu GPS. Również dzięki niemu pojazdy ratunkowe mogą być na bieżąco i szybko wysyłane na miejsce zdarzenia tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

“Szczególne wrażenie robi na nas mnogość funkcji, ogromne możliwości i korzystny stosunek jakości do ceny cyfrowych urządzeń TETRA firmy Motorola. Motorola oferuje również szeroką gamę akcesoriów i usług. Ponadto mamy możliwość zastosowania nawet 65000 grup rozmówców w ramach komunikacji z wykorzystaniem cyfrowych radiotelefonów,” powiedział Sascha Eggert, dowódca zastępu Berlińskiej Straży Pożarnej.

Źródło: www.motorolasolutions.com Fot.: commons.wikimedia.org

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń