Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Łączność TETRA wspomaga organizację XVI Island Games

Łączność TETRA wspomaga organizację XVI Island Games

Firma Motorola Solutions zapewniła łączność dla potrzeb organizacyjnych oraz zapewnienia porządku publicznego podczas 16. edycji igrzysk sportowych Island Games odbywającej się na wyspie Jersey. Z tamtejszej sieci TETRA korzystało ponad 200 organizatorów i 400 wolontariuszy pomagających w obsłudze imprezy.

Ciekawostką jest fakt, że to właśnie na wyspie Jersey w 1996 roku Motorola zrealizowała swoją pierwszą, testową instalację radiową pracującą w standardzie TETRA.

Island Games (ang. “Igrzyska Wysp”) to organizowane co dwa lata zawody sportowe, w których udział biorą reprezentacje wysp, głównie tych otaczających Wielką Brytanię. W tym roku ponad 3000 uczestników mierzyło się w 14 dyscyplinach sportowych na 13 obiektach.

“Igrzyska Jersey 2015 wymagały niezawodnej sieci łączności operacyjnej dla organizatorów, z której mogłyby także korzystać policja, straż pożarna i pogotowie. Istniejąca sieć TETRA dla służb bezpieczeństwa publicznego, użytkowana przez służby ratunkowe i agencje rządowe, została specjalnie rozszerzona aby móc obsłużyć także wolontariuszy pomagających przy organizacji igrzysk”, powiedział Phil Jefferson, wiceprezes Motorola Solutions odpowiedzialny za obszar północnej Europy.

Aby wspomóc organizację wydarzenia sportowego, Motorola Solutions dostarczyła solidne i niezawodne radiotelefony MTH800 oraz wielostanowiskowe ładowarki. Terminale zostały skonfigurowane do pracy w oddzielnym specjalnie utworzonym kanale radiowym. Dla zapewnienia szybkiej reakcji w nagłych wypadkach, łączność w tym kanale była monitorowana przez ratowników. Ustanowiono także specjalną grupę rozmówną do komunikacji pomiędzy nimi a organizatorami Island Games.

Na co dzień sieć łączności TETRA na wyspie Jersey służy tamtejszym służbom ratunkowym oraz szerokiemu gronu organizacji i agencji takich, jak policja, służba celna i więzienna, lokalne parafie oraz obsługa parkingów. Łącznie w sieci pracuje ponad 1300 ręcznych i przewoźnych radiotelefonów marki Motorola.

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń