Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Łączność TETRA na Uniwersjadzie w Kazaniu

Łączność TETRA na Uniwersjadzie w Kazaniu

Rosyjska firma MS-Spetstelecom (MSS) wdrożyła system TETRA na potrzeby 27. Letniej Uniwersjady, która odbędzie się w Kazaniu, stolicy Republiki Tatarstanu. Konkurencje będą rozgrywane na 64 obiektach sportowych, w tym 30 zbudowanych specjalnie na potrzeby tych igrzysk. Ogółem w tym wydarzeniu weźmie udział 12 tys. sportowców z całego świata oraz dziesiątki tysięcy pracowników obsługi i widzów.

Aby zapewnić bezpieczeństwo takiej imprezy, potrzebna jest oczywiście sprawna i niezawodna komunikacja pomiędzy służbami ratunkowymi a obsługą. Organizatorzy zdecydowali się na skorzystanie z usług firmy MS-Spetstelecom, posiadającej już przydzielone częstotliwości w Republice Tatarstanu.

W celu uzyskania wystarczającego pokrycia sygnałem radiowym zainstalowano 16 zewnętrznych stacji bazowych TetraFlex firmy DAMM, które obsługują 5000 abonentów i 200 grup rozmównych. Sieć bazuje na infrastrukturze IP, więc rozszerzenie infrastruktury i dodanie kolejnych abonentów lub/i grup rozmównych nie stanowi problemu.

System rejestruje wszystkie połączenia głosowe dla większego bezpieczeństwa i ewentualnej analizy. Jest również szereg rosyjskojęzycznych konsol dyspozytorskich, które będą wykorzystywane do dynamicznego przydzielania zadań i określania pozycji funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa. Po zakończeniu igrzysk sieć TETRA nie zostanie wyłączona — będą z niej korzystać służby ratunkowe z Kazania. Są też plany jej rozszerzenia do 40 stacji bazowych, aby zasięgiem objęła tatarstańskie drogi federalne i posłużyła również podczas piłkarskich mistrzostw świata w 2018 roku.

 

 

Źródło: www.damm.dk

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń