Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Łączność TETRA na Uniwersjadzie w Kazaniu

Łączność TETRA na Uniwersjadzie w Kazaniu

Rosyjska firma MS-Spetstelecom (MSS) wdrożyła system TETRA na potrzeby 27. Letniej Uniwersjady, która odbędzie się w Kazaniu, stolicy Republiki Tatarstanu. Konkurencje będą rozgrywane na 64 obiektach sportowych, w tym 30 zbudowanych specjalnie na potrzeby tych igrzysk. Ogółem w tym wydarzeniu weźmie udział 12 tys. sportowców z całego świata oraz dziesiątki tysięcy pracowników obsługi i widzów.

Aby zapewnić bezpieczeństwo takiej imprezy, potrzebna jest oczywiście sprawna i niezawodna komunikacja pomiędzy służbami ratunkowymi a obsługą. Organizatorzy zdecydowali się na skorzystanie z usług firmy MS-Spetstelecom, posiadającej już przydzielone częstotliwości w Republice Tatarstanu.

W celu uzyskania wystarczającego pokrycia sygnałem radiowym zainstalowano 16 zewnętrznych stacji bazowych TetraFlex firmy DAMM, które obsługują 5000 abonentów i 200 grup rozmównych. Sieć bazuje na infrastrukturze IP, więc rozszerzenie infrastruktury i dodanie kolejnych abonentów lub/i grup rozmównych nie stanowi problemu.

System rejestruje wszystkie połączenia głosowe dla większego bezpieczeństwa i ewentualnej analizy. Jest również szereg rosyjskojęzycznych konsol dyspozytorskich, które będą wykorzystywane do dynamicznego przydzielania zadań i określania pozycji funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa. Po zakończeniu igrzysk sieć TETRA nie zostanie wyłączona — będą z niej korzystać służby ratunkowe z Kazania. Są też plany jej rozszerzenia do 40 stacji bazowych, aby zasięgiem objęła tatarstańskie drogi federalne i posłużyła również podczas piłkarskich mistrzostw świata w 2018 roku.

 

 

Źródło: www.damm.dk

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń