Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze DAMM i Motorola wyposażą w łączność TETRA elektrownię wiatrową na Bałtyku

DAMM i Motorola wyposażą w łączność TETRA elektrownię wiatrową na Bałtyku

Firma EnBW Erneuerbare Energien GmbH, zajmująca się odnawialnymi źródłami energii wybuduje drugą komercyjną przybrzeżną elektrownię wiatrową na Morzu Bałtyckim. Składająca się z 80 turbin o mocy maksymalnej 3,6 MW, Baltic 2 będzie pokrywać obszar 27 km­­2 i zaopatrzy w czystą energię elektryczną nawet 340 tys. gospodarstw domowych.

W efekcie elektrownia przyczyni się do redukcji wydzielania dwutlenku węgla o 900 tys., ton rocznie. Jej budowa rozpocznie się w 2013 roku, a zakończenie prac jest planowane na 2014.

Zarówno w trakcie budowy, jak i po oddaniu elektrowni do użytku, ważną rolę w jej funkcjonowaniu odegra bezpieczna i niezawodna łączność. Firma DAMM, za pośrednictwem swojego niemieckiego partnera, ATS Elektronik GmbH, wyposaży centrum eksploatacji, centrum zarządzania w Barhöft oraz bazę logistyczną w Sassnitz/Neu Mukran w infrastrukturę cyfrowego systemu łączności TETRA. Motorola Solutions dostarczy natomiast radiotelefony ręczne, które będą pracować w tym systemie. Obydwie firmy są rynkowymi liderami w swoich obszarach działalności.

 

Źródło: www.damm.dk

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń