Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA w australijskim terminalu LNG

TETRA w australijskim terminalu LNG

Firma Simoco Australasia wspólnie ze swoim partnerem, Jones Communications, otrzymała kontrakt na dostarczenie i zainstalowanie systemu TETRA dla przedsiębiorstwa Bechtel Corporation. System ten ma zapewnić niezawodną łączność radiową na obszarze planowanego terminala Gladstone LNG w australijskim stanie Queensland.

Projekt Gladstone LNG to pionierska inicjatywa mająca na celu przetwarzanie gazu z pokładów węgla (CSG) na skroplony gaz ziemny (LNG). Terminal ma zostać uruchomiony w 2015 roku. Gaz LNG będzie transportowany 420-kilometrowym, podziemnym gazociągiem do zakładu przetwarzania LNG na wyspie Curtis, położonej w pobliżu Gladstone, skąd następnie trafi na światowe rynki.

Bechtel, światowy lider w budowie zakładów LNG, jest głównym przedsiębiorstwem odpowiedzialnym za komponenty do budowy gazociągu w projekcie Gladstone LNG. Firma wybrała rozwiązanie łączności wykorzystujące infrastrukturę DAMM oraz terminale Sepura, opracowane przez oddział firmy Simoco z Queensland oraz jej partnera dystrybucyjnego, Jones Communication. Nowy system TETRA, zainstalowany w czerwcu 2012 roku, stanowi bezpieczną, niezawodną i wydajną alternatywę dla tradycyjnych systemów, gwarantując pracującym w terminalu osobom możliwość efektywnej komunikacji zarówno w trakcie jego budowy, jak i w przyszłości.

Sieć została zaprojektowana tak, aby swoim zasięgiem pokrywać obszar w promieniu 8 km od samego zakładu. Będzie z niej korzystać ponad 500 abonentów, wyposażonych w iskrobezpieczne radiotelefony ręczne. System będzie zapewniać obsługę połączeń grupowych, tryb łączności bezpośredniej pomiędzy poszczególnymi radiotelefonami (DMO), usługi transmisji danych oraz przesyłanie danych pakietowych. Ponadto, będzie się charakteryzował krótkim czasem zestawiania połączenia, co jest niezwykle istotne w zastosowaniach o znaczeniu krytycznym, takich, jak projekt Gladstone LNG.

“Zdobycie tego kontraktu przez Jones Communications podkreśla, jak ważny jest nasz program dla partnerów dystrybucyjnych i potwierdza nasze zaangażowanie we współpracę ze wszystkimi partnerami dystrybucyjnymi na rzecz stworzenia solidnej platformy lokalnego wsparcia dla kluczowych klientów takich, jak Bechtel,” powiedział Alan Clarke, główny menedżer Simoco Australasia. “Nasz system TETRA jest dobrze sprawdzonym rozwiązaniem, które za sprawą doświadczenia naszego zespołu pomoże poprawić łączność na obszarze terminala Gladstone LNG.”

 

 

 

Źródło: www.radioresourcemag.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń