Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA w australijskim terminalu LNG

TETRA w australijskim terminalu LNG

Firma Simoco Australasia wspólnie ze swoim partnerem, Jones Communications, otrzymała kontrakt na dostarczenie i zainstalowanie systemu TETRA dla przedsiębiorstwa Bechtel Corporation. System ten ma zapewnić niezawodną łączność radiową na obszarze planowanego terminala Gladstone LNG w australijskim stanie Queensland.

Projekt Gladstone LNG to pionierska inicjatywa mająca na celu przetwarzanie gazu z pokładów węgla (CSG) na skroplony gaz ziemny (LNG). Terminal ma zostać uruchomiony w 2015 roku. Gaz LNG będzie transportowany 420-kilometrowym, podziemnym gazociągiem do zakładu przetwarzania LNG na wyspie Curtis, położonej w pobliżu Gladstone, skąd następnie trafi na światowe rynki.

Bechtel, światowy lider w budowie zakładów LNG, jest głównym przedsiębiorstwem odpowiedzialnym za komponenty do budowy gazociągu w projekcie Gladstone LNG. Firma wybrała rozwiązanie łączności wykorzystujące infrastrukturę DAMM oraz terminale Sepura, opracowane przez oddział firmy Simoco z Queensland oraz jej partnera dystrybucyjnego, Jones Communication. Nowy system TETRA, zainstalowany w czerwcu 2012 roku, stanowi bezpieczną, niezawodną i wydajną alternatywę dla tradycyjnych systemów, gwarantując pracującym w terminalu osobom możliwość efektywnej komunikacji zarówno w trakcie jego budowy, jak i w przyszłości.

Sieć została zaprojektowana tak, aby swoim zasięgiem pokrywać obszar w promieniu 8 km od samego zakładu. Będzie z niej korzystać ponad 500 abonentów, wyposażonych w iskrobezpieczne radiotelefony ręczne. System będzie zapewniać obsługę połączeń grupowych, tryb łączności bezpośredniej pomiędzy poszczególnymi radiotelefonami (DMO), usługi transmisji danych oraz przesyłanie danych pakietowych. Ponadto, będzie się charakteryzował krótkim czasem zestawiania połączenia, co jest niezwykle istotne w zastosowaniach o znaczeniu krytycznym, takich, jak projekt Gladstone LNG.

“Zdobycie tego kontraktu przez Jones Communications podkreśla, jak ważny jest nasz program dla partnerów dystrybucyjnych i potwierdza nasze zaangażowanie we współpracę ze wszystkimi partnerami dystrybucyjnymi na rzecz stworzenia solidnej platformy lokalnego wsparcia dla kluczowych klientów takich, jak Bechtel,” powiedział Alan Clarke, główny menedżer Simoco Australasia. “Nasz system TETRA jest dobrze sprawdzonym rozwiązaniem, które za sprawą doświadczenia naszego zespołu pomoże poprawić łączność na obszarze terminala Gladstone LNG.”

 

 

 

Źródło: www.radioresourcemag.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP
Pytania? Zadzwoń