Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Standard TETRA na VHF już gotowy

Standard TETRA na VHF już gotowy

W marcu tego roku informowaliśmy, że ETSI zakończył większość prac nad wersją standardu TETRA dostosowaną do pasma VHF. Teraz przedstawiciele Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych podali do wiadomości, że nowy standard jest już całkowicie gotowy, a producenci twierdzą, że to, jak szybko na rynek trafią produkty TETRA na VHF będzie zależeć jedynie od zainteresowania klientów.

“Jestem dosyć mocno przekonany, że producenci sprzętu TETRA nie chcieli przegapić takiej okazji i pracowali nad tym od dłuższego czasu. Spodziewałbym się prezentacji nowych produktów podczas kolejnego Critical Communications World Congress w Bangkoku w maju przyszłego roku,” stwierdził Brian Murgatroyd, szef komitetu technicznego ds. rozwoju TETRY i łączności krytycznej w ETSI.

Trzeba jednak zauważyć, że w niektórych rejonach świata wdrożenie TETRY w paśmie VHF nie będzie wykonalne, a przynajmniej nie bez zmiany regulacji telekomunikacyjnych. Dla przykładu Federalna Komisja Łączności (FCC) dopuszcza pracę systemów TETRA jedynie w pasmach UHF i 800 MHz, a w wielu krajach Europy (m.in. w Polsce) pasmo VHF jest już podzielone na kanały o szerokości 12,5 kHz, zbyt wąskie dla TETRY. Takich przeszkód nie będzie natomiast w Europie Wschodniej, Ameryce Środkowej i Południowej oraz Afryce.

Producenci sprzętu do łączności radiowej są oczywiście świadomi możliwości, jakie daje im rozszerzenie standardu TETRA na zakres VHF. “DAMM Cellular Systems postrzega to jako okazję na użycie tych częstotliwości na nowych rynkach lub obecnych, gdzie występowały trudności w uzyskaniu licencji na zwykłe częstotliwosci TETRA,” powiedział Allan Detlefsen, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w DAMM. Także Valerio Massari, menedżer łączności w Selex, poinformował, że jego firma ukończyła już wstępne prace projektowe mające na celu dostosowanie swojego sprzętu TETRA do pasma VHF. “Harmonogram wdrożenia jest uzależniony od potrzeb naszych potencjalnych klientów. Omawiamy obecnie wprowadzenie TETRY na HVF z naszymi klientami,” powiedział Massari. Firma Hytera nie ma natomiast bezpośrednich planów wprowadzenia produktów TETRA VHF, lecz rozważa taką możliwość.

Źródło: www.radioresourcemag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń