Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Rozbudowa systemu TETRA we Wrocławiu

Rozbudowa systemu TETRA we Wrocławiu

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu jest właśnie w trakcie przeprowadzania dialogu technicznego na rozbudowę sieci TETRA i integracji z systemem Multikom. Celem dialogu technicznego jest pozyskanie przez Zamawiającego informacji, które mogą być wykorzystane przy przygotowywaniu opisu przedmiotu zamówienia, specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz określenia warunków umowy, z zachowaniem zasady uczciwej konkurencji.

 

W 2012 roku zmodernizowano system łączności TETRA Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu. Modernizacja polegała na wymianie węzła sterującego Selex SCN-T oraz istniejącej stacji bazowej na system Rohill TetraNode. Dodany został też system rejestracji korespondencji, zapewniający rejestracje wszystkich połączeń głosowych i danych (SDS i statusów) realizowanych w obrębie systemu. Z wrocławskiego cyfrowego trankingu korzysta też Straż Miejska, Centrum Zarządzania Kryzysowego, Straż Pożarna, Ratownictwo Medyczne oraz władze miasta. Jest to doskonały przykład współdzielenia infrastruktury łączności TETRA przez wiele podmiotów i jednostek bezpieczeństwa publicznego.

W szczególności oczekuje się, że dialog pozwoli na uzyskanie informacji w zakresie najlepszych i najkorzystniejszych — technicznie, technologicznie, organizacyjnie oraz ekonomicznie — rozwiązań mogących służyć realizacji przedsięwzięcia uruchomienia i zarządzania RST. Podczas dialogu zostaną omówione następujące zagadnienia:

  • dostawa, instalacja i konfiguracja nowej stacji bazowej TETRA,
  • dostawa i instalacja układu antenowego,
  • wykonanie połączenia do istniejącej stacji bazowej TETRA produkcji firmy ROHILL w pełni integrującego nową i istniejącą stację bazową do spójnego systemu,
  • wykonanie integracji udostępniającej w systemie Multikom firmy ELVYS wirtualne radiotelefony TETRA oraz zapewnienie poprawnej, dynamicznej i bezawaryjnej rejestracji treści połączeń,
  • niezbędne prace uzupełniające instalacje w istniejącym obiekcie technicznym i na wieży antenowej.

Udział w dialogu nie jest warunkiem ubiegania się w przyszłości o jakiekolwiek zamówienie publiczne. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zakończenia dialogu technicznego na każdym etapie bez podania przyczyny.

Źródło: bip.um.wroc.bip-e.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń