Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Tony Gray na konferencji KKRRiT 2019 we Wrocławiu

Tony Gray na konferencji KKRRiT 2019 we Wrocławiu

W dniach 25-27 czerwca 2019 roku we Wrocławiu odbyła się Krajowa Konferencja Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji (KKRRiT). Byłoto już dziewiętnaste spotkanie specjalistów ze środowisk akademickich, przemysłowych, operatorskich, usługowych. Diamentowym sponsorem wydarzenia była firma AKSEL z Rybnika, która obchodziła swój benefis 30-lecia istnienia.


Konferencja stanowiła znakomite miejsce do prezentacji wyników swoich prac naukowych przez studentów, doktorantów oraz młodych pracowników licznych firm telekomunikacyjnych i teleinformatycznych.

Specjalnym gościem, prelegentem na zaproszenie Prezesa firmy AKSEL Stanisława Słowika, był Tony Gray, dyrektor generalny Stowarzyszenia TETRA i Łączność Krytyczna (TCCA), obecnie pod nazwą The Critical Communications Association. Firma AKSEL jest wieloletnim członkiem stowarzyszenia TCCA.

Tony Gray wygłosił w sesji plenarnej prezentacje pt.: „Critical Communications Standards for Today and Tomorrow: TETRA, LTE and 5G” w której przedstawił obecny stan rozwoju technologi łączności radiowej do zastosowań krytycznych oraz dalsze etapy rozwoju. Drugiego dnia konferencji, firma AKSEL, miała też swoją dedykowaną sesję tematyczną – Technologie cyfrowe i aplikacje we współczesnych systemach radiokomunikacyjnych TETRA i DMR. Podczas sesji przedstawiono obecny stan rozwoju systemów TETRA i DMR oraz ofertę produktową firmy we współpracy ze swoim głównym partnerem – Motorola Solutions. Nie zabrakło też wprowadzenia do flagowego, autorskiego produktu firmy tj. aplikacji dyspozytorskiej ConSEL.

Tony Gray podczas konferencji KKRRiT 2019 we Wrocławiu

Tony Gray jest założycielem i pierwszym przewodniczący roboczej grupy Critical Communications Broadband Group (CCBG). Jest to grupa robocza wewnątrz TCCA, która reprezentuje organizacje zainteresowane przyszłością łączności krytycznej w oparciu o standardy szerokopasmowe.

Stanisław Słowik - Prezes AKSEL Podczas konferencji KKRRiT 2019 we Wrocławiu

Tony Gray podczas konferencji KKRRiT 2019 we Wrocławiu

W świecie łączności mobilnej i krytycznej Gray jest dobrze znaną i szanowaną postacią z ponad 40 letnim doświadczeniem. Przez ponad 20 lat pracował jako niezależny konsultant dla użytkowników łączności o znaczeniu krytycznym, ciał standaryzacyjnych, organów regulacyjnych i przedsiębiorstw. Odegrał kluczową rolę w projektowaniu systemów łączności i sterowania dla systemów bezpieczeństwa publicznego i ochrony w wypadku klęsk żywiołowych (PPDR), transportu oraz innych powiązanych sektorów na całym świecie.

Źródło: własne

O firmie AKSEL Sp. z o.o. (www.aksel.com.pl)

AKSEL Firma inżynierska z długoletnią tradycją. Doświadczenie oraz kompetencje pracowników pozwalają na wdrażanie profesjonalnych rozwiązań z zakresu łączności dla wojska, służb bezpieczeństwa publicznego, przemysłu oraz innych przedsiębiorstw. Naszym klientom proponujemy m.in.: systemy radiokomunikacyjne TETRA, DMR, aplikację dyspozytorską ConSEL z możliwością lokalizacji GPS, radiotelefony i akcesoria w tym kamuflowane, specjalistyczne systemy teleinformatyczne oraz profesjonalne szkolenia techniczne.  Autoryzowany dystrybutor i partner aplikacyjny MOTOROLA.  Dystrybutor SAVOX i Radio Activity.

O TCCA (www.tcca.info)

The Critical Communications Association Logo TCCA reprezentuje wszystkie ustandaryzowane mobilne technologie komunikacyjne dla potrzeb łączności krytycznej oraz aplikacje uzupełniające. Członkowie wywodzą się z pośród użytkowników końcowych, operatorów i przemysłu na całym świecie. Promuje zasadę otwartych i konkurencyjnych rynków na całym świecie dzięki wykorzystaniu otwartych standardów i zharmonizowanego widma. Utrzymuje i ulepsza standard TETRA Professional Mobile Radio (PMR) i pobudza rozwój wspólnych globalnych standardów mobilnych dla szerokopasmowych sieci łączności krytycznej. TCCA jest Partnerem Reprezentacji Rynku 3GPP i członkiem projektu Mission Critical Open Platform (MCOP), a jego Członkowie aktywnie uczestniczą w grupach roboczych 3GPP. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź www.tcca.info

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń