Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Tony Gray na konferencji KKRRiT 2019 we Wrocławiu

Tony Gray na konferencji KKRRiT 2019 we Wrocławiu

W dniach 25-27 czerwca 2019 roku we Wrocławiu odbyła się Krajowa Konferencja Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji (KKRRiT). Byłoto już dziewiętnaste spotkanie specjalistów ze środowisk akademickich, przemysłowych, operatorskich, usługowych. Diamentowym sponsorem wydarzenia była firma AKSEL z Rybnika, która obchodziła swój benefis 30-lecia istnienia.


Konferencja stanowiła znakomite miejsce do prezentacji wyników swoich prac naukowych przez studentów, doktorantów oraz młodych pracowników licznych firm telekomunikacyjnych i teleinformatycznych.

Specjalnym gościem, prelegentem na zaproszenie Prezesa firmy AKSEL Stanisława Słowika, był Tony Gray, dyrektor generalny Stowarzyszenia TETRA i Łączność Krytyczna (TCCA), obecnie pod nazwą The Critical Communications Association. Firma AKSEL jest wieloletnim członkiem stowarzyszenia TCCA.

Tony Gray wygłosił w sesji plenarnej prezentacje pt.: „Critical Communications Standards for Today and Tomorrow: TETRA, LTE and 5G” w której przedstawił obecny stan rozwoju technologi łączności radiowej do zastosowań krytycznych oraz dalsze etapy rozwoju. Drugiego dnia konferencji, firma AKSEL, miała też swoją dedykowaną sesję tematyczną – Technologie cyfrowe i aplikacje we współczesnych systemach radiokomunikacyjnych TETRA i DMR. Podczas sesji przedstawiono obecny stan rozwoju systemów TETRA i DMR oraz ofertę produktową firmy we współpracy ze swoim głównym partnerem – Motorola Solutions. Nie zabrakło też wprowadzenia do flagowego, autorskiego produktu firmy tj. aplikacji dyspozytorskiej ConSEL.

Tony Gray podczas konferencji KKRRiT 2019 we Wrocławiu

Tony Gray jest założycielem i pierwszym przewodniczący roboczej grupy Critical Communications Broadband Group (CCBG). Jest to grupa robocza wewnątrz TCCA, która reprezentuje organizacje zainteresowane przyszłością łączności krytycznej w oparciu o standardy szerokopasmowe.

Stanisław Słowik - Prezes AKSEL Podczas konferencji KKRRiT 2019 we Wrocławiu

Tony Gray podczas konferencji KKRRiT 2019 we Wrocławiu

W świecie łączności mobilnej i krytycznej Gray jest dobrze znaną i szanowaną postacią z ponad 40 letnim doświadczeniem. Przez ponad 20 lat pracował jako niezależny konsultant dla użytkowników łączności o znaczeniu krytycznym, ciał standaryzacyjnych, organów regulacyjnych i przedsiębiorstw. Odegrał kluczową rolę w projektowaniu systemów łączności i sterowania dla systemów bezpieczeństwa publicznego i ochrony w wypadku klęsk żywiołowych (PPDR), transportu oraz innych powiązanych sektorów na całym świecie.

Źródło: własne

O firmie AKSEL Sp. z o.o. (www.aksel.com.pl)

AKSEL Firma inżynierska z długoletnią tradycją. Doświadczenie oraz kompetencje pracowników pozwalają na wdrażanie profesjonalnych rozwiązań z zakresu łączności dla wojska, służb bezpieczeństwa publicznego, przemysłu oraz innych przedsiębiorstw. Naszym klientom proponujemy m.in.: systemy radiokomunikacyjne TETRA, DMR, aplikację dyspozytorską ConSEL z możliwością lokalizacji GPS, radiotelefony i akcesoria w tym kamuflowane, specjalistyczne systemy teleinformatyczne oraz profesjonalne szkolenia techniczne.  Autoryzowany dystrybutor i partner aplikacyjny MOTOROLA.  Dystrybutor SAVOX i Radio Activity.

O TCCA (www.tcca.info)

The Critical Communications Association Logo TCCA reprezentuje wszystkie ustandaryzowane mobilne technologie komunikacyjne dla potrzeb łączności krytycznej oraz aplikacje uzupełniające. Członkowie wywodzą się z pośród użytkowników końcowych, operatorów i przemysłu na całym świecie. Promuje zasadę otwartych i konkurencyjnych rynków na całym świecie dzięki wykorzystaniu otwartych standardów i zharmonizowanego widma. Utrzymuje i ulepsza standard TETRA Professional Mobile Radio (PMR) i pobudza rozwój wspólnych globalnych standardów mobilnych dla szerokopasmowych sieci łączności krytycznej. TCCA jest Partnerem Reprezentacji Rynku 3GPP i członkiem projektu Mission Critical Open Platform (MCOP), a jego Członkowie aktywnie uczestniczą w grupach roboczych 3GPP. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź www.tcca.info

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń