Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze IP Connect rozbudował system TETRA we Wrocławiu

IP Connect rozbudował system TETRA we Wrocławiu

Firma IP Connect z Rybnika zakończyła projekt rozbudowy systemu TETRA we Wrocławiu. Partnerem firmy była spółka ELVYS, która była odpowiedzialna za integrację systemu TETRA z systemem dyspozytorskim Multicom. Nową stacja bazowa TetraNode Rohill została zintegrowania z istniejącym systemem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu.

System Multikom został przyłączony do infrastruktury TetraNode z wykorzystaniem protokołu sieciowego producenta infrastruktury TETRA. Dzięki takiej integracji konsole systemu Multikom, mają dostęp do wielu zaawansowanych funkcji wrocławskiego systemu TETRA. Wartość całego projektu to 1,8 mln złotych.

Wrocławski system TETRA powstał już w roku 2003 i był wówczas najnowocześniejszym i pierwszym w Polsce cywilnym systemem trankingowym TETRA w ramach którego pracowało wiele różnych służb publicznych. W 2012 roku zmodernizowano system łączności TETRA MPK. Modernizacja polegała na wymianie węzła sterującego Selex SCN-T oraz istniejącej stacji bazowej na system Rohill TetraNode. Dodany został też system rejestracji korespondencji, zapewniający rejestrację wszystkich połączeń głosowych i danych (SDS i statusów) realizowanych w obrębie systemu. Z wrocławskiego cyfrowego trankingu korzysta też Straż Miejska, Centrum Zarządzania Kryzysowego, Straż Pożarna, Ratownictwo Medyczne oraz władze miasta. Jest to doskonały przykład współdzielenia infrastruktury łączności TETRA przez wiele podmiotów i jednostek bezpieczeństwa publicznego.

Obecna rozbudowa obejmowała również integrację z systemem Multikom zainstalowanym w Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu. Jest to jedna z największych pojedynczych instalacji systemu Multikom. W jego ramach funkcjonuje około 45 konsol dyspozytorskich i kilkadziesiąt lokalnych radiotelefonów bazowych różnych typów – TETRA, EDACS, konwencjonalnych i DMR.

Do systemu jest przyłączonych 15 oddalonych lokalizacji radiowych z zastosowaniem technologii E1 i cztery z zastosowaniem połączenia sieciowego IP. System umożliwia komunikację radiową we wspólnej dyspozytorni wszystkich głównych organizacji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo miasta – Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego i innych służb.

Źródło: RadioTech.pl

O firmie IP Connect (ipconnect.pl)

IPConnect logoFirma IP Connect (wcześniej pod nazwą Aksel-Net) funkcjonuje od roku 1994, dysponując prywatną, profesjonalną siecią radiową złożoną z kilkunastu przemienników radiowych na terenie Polski. Firma jest również dostawcą internetu na południowo-zachodniej części województwa śląskiego. IPConnect jest autoryzowanym dystrybutorem systemów TETRA firmy ROHILL oraz radiotelefonów TETRA Funkwerk Security and Communication.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń