Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze IP Connect rozbudował system TETRA we Wrocławiu

IP Connect rozbudował system TETRA we Wrocławiu

Firma IP Connect z Rybnika zakończyła projekt rozbudowy systemu TETRA we Wrocławiu. Partnerem firmy była spółka ELVYS, która była odpowiedzialna za integrację systemu TETRA z systemem dyspozytorskim Multicom. Nową stacja bazowa TetraNode Rohill została zintegrowania z istniejącym systemem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu.

System Multikom został przyłączony do infrastruktury TetraNode z wykorzystaniem protokołu sieciowego producenta infrastruktury TETRA. Dzięki takiej integracji konsole systemu Multikom, mają dostęp do wielu zaawansowanych funkcji wrocławskiego systemu TETRA. Wartość całego projektu to 1,8 mln złotych.

Wrocławski system TETRA powstał już w roku 2003 i był wówczas najnowocześniejszym i pierwszym w Polsce cywilnym systemem trankingowym TETRA w ramach którego pracowało wiele różnych służb publicznych. W 2012 roku zmodernizowano system łączności TETRA MPK. Modernizacja polegała na wymianie węzła sterującego Selex SCN-T oraz istniejącej stacji bazowej na system Rohill TetraNode. Dodany został też system rejestracji korespondencji, zapewniający rejestrację wszystkich połączeń głosowych i danych (SDS i statusów) realizowanych w obrębie systemu. Z wrocławskiego cyfrowego trankingu korzysta też Straż Miejska, Centrum Zarządzania Kryzysowego, Straż Pożarna, Ratownictwo Medyczne oraz władze miasta. Jest to doskonały przykład współdzielenia infrastruktury łączności TETRA przez wiele podmiotów i jednostek bezpieczeństwa publicznego.

Obecna rozbudowa obejmowała również integrację z systemem Multikom zainstalowanym w Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu. Jest to jedna z największych pojedynczych instalacji systemu Multikom. W jego ramach funkcjonuje około 45 konsol dyspozytorskich i kilkadziesiąt lokalnych radiotelefonów bazowych różnych typów – TETRA, EDACS, konwencjonalnych i DMR.

Do systemu jest przyłączonych 15 oddalonych lokalizacji radiowych z zastosowaniem technologii E1 i cztery z zastosowaniem połączenia sieciowego IP. System umożliwia komunikację radiową we wspólnej dyspozytorni wszystkich głównych organizacji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo miasta – Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego i innych służb.

Źródło: RadioTech.pl

O firmie IP Connect (ipconnect.pl)

IPConnect logoFirma IP Connect (wcześniej pod nazwą Aksel-Net) funkcjonuje od roku 1994, dysponując prywatną, profesjonalną siecią radiową złożoną z kilkunastu przemienników radiowych na terenie Polski. Firma jest również dostawcą internetu na południowo-zachodniej części województwa śląskiego. IPConnect jest autoryzowanym dystrybutorem systemów TETRA firmy ROHILL oraz radiotelefonów TETRA Funkwerk Security and Communication.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń