Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze IP Connect rozbudował system TETRA we Wrocławiu

IP Connect rozbudował system TETRA we Wrocławiu

Firma IP Connect z Rybnika zakończyła projekt rozbudowy systemu TETRA we Wrocławiu. Partnerem firmy była spółka ELVYS, która była odpowiedzialna za integrację systemu TETRA z systemem dyspozytorskim Multicom. Nową stacja bazowa TetraNode Rohill została zintegrowania z istniejącym systemem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu.

System Multikom został przyłączony do infrastruktury TetraNode z wykorzystaniem protokołu sieciowego producenta infrastruktury TETRA. Dzięki takiej integracji konsole systemu Multikom, mają dostęp do wielu zaawansowanych funkcji wrocławskiego systemu TETRA. Wartość całego projektu to 1,8 mln złotych.

Wrocławski system TETRA powstał już w roku 2003 i był wówczas najnowocześniejszym i pierwszym w Polsce cywilnym systemem trankingowym TETRA w ramach którego pracowało wiele różnych służb publicznych. W 2012 roku zmodernizowano system łączności TETRA MPK. Modernizacja polegała na wymianie węzła sterującego Selex SCN-T oraz istniejącej stacji bazowej na system Rohill TetraNode. Dodany został też system rejestracji korespondencji, zapewniający rejestrację wszystkich połączeń głosowych i danych (SDS i statusów) realizowanych w obrębie systemu. Z wrocławskiego cyfrowego trankingu korzysta też Straż Miejska, Centrum Zarządzania Kryzysowego, Straż Pożarna, Ratownictwo Medyczne oraz władze miasta. Jest to doskonały przykład współdzielenia infrastruktury łączności TETRA przez wiele podmiotów i jednostek bezpieczeństwa publicznego.

Obecna rozbudowa obejmowała również integrację z systemem Multikom zainstalowanym w Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu. Jest to jedna z największych pojedynczych instalacji systemu Multikom. W jego ramach funkcjonuje około 45 konsol dyspozytorskich i kilkadziesiąt lokalnych radiotelefonów bazowych różnych typów – TETRA, EDACS, konwencjonalnych i DMR.

Do systemu jest przyłączonych 15 oddalonych lokalizacji radiowych z zastosowaniem technologii E1 i cztery z zastosowaniem połączenia sieciowego IP. System umożliwia komunikację radiową we wspólnej dyspozytorni wszystkich głównych organizacji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo miasta – Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego i innych służb.

Źródło: RadioTech.pl

O firmie IP Connect (ipconnect.pl)

IPConnect logoFirma IP Connect (wcześniej pod nazwą Aksel-Net) funkcjonuje od roku 1994, dysponując prywatną, profesjonalną siecią radiową złożoną z kilkunastu przemienników radiowych na terenie Polski. Firma jest również dostawcą internetu na południowo-zachodniej części województwa śląskiego. IPConnect jest autoryzowanym dystrybutorem systemów TETRA firmy ROHILL oraz radiotelefonów TETRA Funkwerk Security and Communication.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń