Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze IP CONNECT rozbuduje wrocławski system TETRA

IP CONNECT rozbuduje wrocławski system TETRA

Firma IP CONNECT Sp. z o.o. złożyła jedyną ofertę w przetargu na rozbudowę sieci TETRA i integrację z systemem Multicom rozpisanym przez Urząd Miejski Wrocławia. Wartość oferty wynosi 1 792 356 zł brutto.

Zgodnie z treścią zamówienia, wykonawca zbuduje stację bazową TETRA wraz z układem antenowym przy ulicy Muchoborskiej 1 oraz zintegruje ją z posiadanym przez UM Wrocławia systemem Multicom firmy Elvys i dołączy do istniejącej stacji bazowej wrocławskiego MPK przy ulicy Łowieckiej 1.

Stacja bazowa, która zostanie zainstalowana na wieży radiowej przy Muchoborskiej 1 będzie obsługiwać cztery częstotliwości radiowe TETRA, co daje w sumie 16 szczelin czasowych. Oprócz niej wykonawca stworzy również stanowisko administratora i dostarczy wyposażenie dodatkowe: kable pomiarowe, kalibratory i tłumiki do przyrządu pomiarowego Anritsu Site Master S331L, światłowodowy multiplekser BitStream z wkładkami SFP (lub równoważnymi) oraz 2 szt. konsol dyspozytorskich Multikom, model Unikom 815. Na wykonanie tych zadań wykonawca będzie miał 90 dni od daty podpisania umowy.

Obecnie należący do UM Wrocławia system TETRA pracuje w oparciu o infrastrukturę TetraNode firmy Rohill i zawiera jedną stację bazową, zlokalizowaną w byłych pomieszczeniach magazynowych wysokiego komina (180 m) Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich „Kogeneracja” S.A. przy ul. Łowieckiej. Jej system antenowy zamontowano na kominie — na wysokości 135 m zestaw trzech anten odbiorczych, a na wysokości 90 m trzech anten nadawczo-odbiorczych. W ten sposób powstał system odbioru zbiorczego przestrzennnego, redukujący zaniki sygnału spowodowane propagacją wielodrogową. Z wrocławskiego cyfrowego trankingu korzysta tamtejsze MPK, Straż Miejska, Centrum Zarządzania Kryzysowego, Straż Pożarna, Ratownictwo Medyczne oraz władze miasta.

Źródło: bip.um.wroc.biplo.pl Fot.: Wikimedia Commons (na licencji CC BY-SA 3.0)

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń