Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze IP Connect dostarczył system TETRA dla DCT w Gdańsku

IP Connect dostarczył system TETRA dla DCT w Gdańsku

DCT Gdańsk jest największym polskim terminalem kontenerowym oraz jedynym terminalem głębokowodnym w rejonie Morza Bałtyckiego, do którego bezpośrednio zawijają statki z Dalekiego Wschodu. Spółka ogłosiła we wrześniu br. przetarg na dostawę systemu łączności TETRA. Najkorzystniejszą propozycje w postępowaniu złożyła rybnicka spółka IP Connect i to ona została wybrana przez Zamawiającego do realizacji tego projektu.

Firma IP Connect dostarczyła innowacyjny system TetraNode firmy Rohill. Dostawa została zrealizowana na czas. Dodatkowo DCT zamówiło oprogramowanie dla stanowiska administratora systemu NodeView oraz autorską aplikację dyspozytorską Chameleon. NodeView pozwala na monitorowanie kluczowych parametrów systemu oraz zapewnia rejestrację całej korespondencji w systemie.

Rohill-system-dyspozytorski-chameleon

Dostarczony system jest zgodny ze specyfikacją techniczną ETSI (EN 300 392, EN300 395, wraz z rozszerzeniami) oraz zapewnia współpracę z terminalami TETRA różnych producentów, a w szczególności z urządzeniami radiowymi używanymi obecnie w DCT. Wykorzystywane modele to: Sepura SRH3500, SRM3500, STP8000, STP9000 oraz Motorola MTP3250, MT553C.

Warto nadmienić, iż instalacja i uruchomienie systemu nie wchodzi w skład zamówienia – będzie to przedmiotem odrębnej umowy, która może zostać zawarta z dostawcą urządzeń w późniejszym terminie. Zamawiający dysponuje ważnym przydziałem częstotliwości TETRA w zakresie (415 – 430 MHz).

Architektura systemu oparta jest na dwóch węzłach centralnych zapewniających redundancję sprzętową i geograficzną, umiejscowionych fizycznie w różnych lokalizacjach. Do węzła centralnego w konfiguracji redundantnej – dołączone będą stacje bazowe i konsole dyspozytorskie. System jest zbudowany w oparciu o architekturę i protokół IP. Wykorzystywane urządzenia sieciowe będą integrować się z istniejącą siecią teletransmisyjną DCT.

O firmie IP Connect (ipconnect.pl)

IPConnect logoFirma IP Connect (wcześniej pod nazwą Aksel-Net) funkcjonuje od roku 1994 – dysponując prywatną, profesjonalną siecią radiową złożoną z kilkunastu przemienników radiowych na terenie Polski. Firma jest również dostawcą internetu na południowo-zachodniej części województwa śląskiego. IP Connect jest autoryzowanym dystrybutorem systemów TETRA firmy ROHILL oraz radiotelefonów TETRA Funkwerk Security and Communication.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń