Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze IP Connect dostarczył system TETRA dla DCT w Gdańsku

IP Connect dostarczył system TETRA dla DCT w Gdańsku

DCT Gdańsk jest największym polskim terminalem kontenerowym oraz jedynym terminalem głębokowodnym w rejonie Morza Bałtyckiego, do którego bezpośrednio zawijają statki z Dalekiego Wschodu. Spółka ogłosiła we wrześniu br. przetarg na dostawę systemu łączności TETRA. Najkorzystniejszą propozycje w postępowaniu złożyła rybnicka spółka IP Connect i to ona została wybrana przez Zamawiającego do realizacji tego projektu.

Firma IP Connect dostarczyła innowacyjny system TetraNode firmy Rohill. Dostawa została zrealizowana na czas. Dodatkowo DCT zamówiło oprogramowanie dla stanowiska administratora systemu NodeView oraz autorską aplikację dyspozytorską Chameleon. NodeView pozwala na monitorowanie kluczowych parametrów systemu oraz zapewnia rejestrację całej korespondencji w systemie.

Rohill-system-dyspozytorski-chameleon

Dostarczony system jest zgodny ze specyfikacją techniczną ETSI (EN 300 392, EN300 395, wraz z rozszerzeniami) oraz zapewnia współpracę z terminalami TETRA różnych producentów, a w szczególności z urządzeniami radiowymi używanymi obecnie w DCT. Wykorzystywane modele to: Sepura SRH3500, SRM3500, STP8000, STP9000 oraz Motorola MTP3250, MT553C.

Warto nadmienić, iż instalacja i uruchomienie systemu nie wchodzi w skład zamówienia – będzie to przedmiotem odrębnej umowy, która może zostać zawarta z dostawcą urządzeń w późniejszym terminie. Zamawiający dysponuje ważnym przydziałem częstotliwości TETRA w zakresie (415 – 430 MHz).

Architektura systemu oparta jest na dwóch węzłach centralnych zapewniających redundancję sprzętową i geograficzną, umiejscowionych fizycznie w różnych lokalizacjach. Do węzła centralnego w konfiguracji redundantnej – dołączone będą stacje bazowe i konsole dyspozytorskie. System jest zbudowany w oparciu o architekturę i protokół IP. Wykorzystywane urządzenia sieciowe będą integrować się z istniejącą siecią teletransmisyjną DCT.

O firmie IP Connect (ipconnect.pl)

IPConnect logoFirma IP Connect (wcześniej pod nazwą Aksel-Net) funkcjonuje od roku 1994 – dysponując prywatną, profesjonalną siecią radiową złożoną z kilkunastu przemienników radiowych na terenie Polski. Firma jest również dostawcą internetu na południowo-zachodniej części województwa śląskiego. IP Connect jest autoryzowanym dystrybutorem systemów TETRA firmy ROHILL oraz radiotelefonów TETRA Funkwerk Security and Communication.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń