Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze IP Connect zaprezentuje hybrydowy system TETRA/LTE na Energetab 2013

IP Connect zaprezentuje hybrydowy system TETRA/LTE na Energetab 2013

Firma IPConnect sp. z o.o. (dawnej Aksel-Net Sp. z o.o.), przedstawiciel Rohill w Polsce, zaprasza na 26 Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2013. Tegoroczna edycja tych największych w Polsce targów dla branży elektroenergetycznej odbędzie się w dniach 17–19 września 2013 w Bielsko-Białej. Swój udział w imprezie zapowiedziało 700 wystawców z 18 krajów Europy i Azji. Na swoim stoisku spółka IPConnect zaprezentuje innowacyjny system LTEetraNode– zintegrowane rozwiązanie telekomunikacyjne wykorzystujące technologie TETRA oraz LTE.

Prezentowany system jest odpowiedzią na wzrastające potrzeby w zakresie szybkiej transmisji danych w sektorze energetycznym. W ostatnich latach w polskiej elektroenergetyce podejmowane są działania mające na celu wdrożenie systemów typu Smart Grid, Smart Metering oraz SCADA. Jednym z podstawowych wymagań jest zapewnienie sprawnej komunikacji, która musi oferować szeroką przepustowość danych oraz krótkie czasy dostępu. Systemy LTE są w stanie transmitować dane, głos i video przy zachowaniu najwyższej jakości transmisji oraz minimalnych opóźnień. Wykorzystanie niezawodnej transmisji głosowej TETRA pozwala na wsparcie koordynacji zespołów pracowników w terenie.

Oprócz w pełni funkcjonalnego systemu demonstracyjnego TETRA/LTE na stoisku będzie można zobaczyć szeroki wybór radiotelefonów TETRA różnych producentów oraz terminali LTE kompatybilnych z prezentowaną infrastrukturą.

Więcej o systemie LTEetraNode można dowiedzieć się z prezentacji video stoiska firmy Rohill podczas CCW 2013 w Paryżu:

Źródło: IPConnect Sp. z o.o. (www.ipconnect.pl)

ip-connect-logo

Firma IPConnect Sp. z o.o. (dawnej Aksel-Net Sp. z o.o.), jest operatorem publicznego systemu trankingowego. Podstawowy zakres działalności firmy stanowi radiokomunikacja i telekomunikacja. Firma ma za sobą znaczny dorobek w dziedzinie projektowania i budowy sieci radiokomunikacyjnych, potwierdzony pozytywnymi opiniami Klientów, jak również instytucji stanowiących autorytet w dziedzinie radiokomunikacji.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń