Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze IP Connect zaprezentuje hybrydowy system TETRA/LTE na Energetab 2013

IP Connect zaprezentuje hybrydowy system TETRA/LTE na Energetab 2013

Firma IPConnect sp. z o.o. (dawnej Aksel-Net Sp. z o.o.), przedstawiciel Rohill w Polsce, zaprasza na 26 Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2013. Tegoroczna edycja tych największych w Polsce targów dla branży elektroenergetycznej odbędzie się w dniach 17–19 września 2013 w Bielsko-Białej. Swój udział w imprezie zapowiedziało 700 wystawców z 18 krajów Europy i Azji. Na swoim stoisku spółka IPConnect zaprezentuje innowacyjny system LTEetraNode– zintegrowane rozwiązanie telekomunikacyjne wykorzystujące technologie TETRA oraz LTE.

Prezentowany system jest odpowiedzią na wzrastające potrzeby w zakresie szybkiej transmisji danych w sektorze energetycznym. W ostatnich latach w polskiej elektroenergetyce podejmowane są działania mające na celu wdrożenie systemów typu Smart Grid, Smart Metering oraz SCADA. Jednym z podstawowych wymagań jest zapewnienie sprawnej komunikacji, która musi oferować szeroką przepustowość danych oraz krótkie czasy dostępu. Systemy LTE są w stanie transmitować dane, głos i video przy zachowaniu najwyższej jakości transmisji oraz minimalnych opóźnień. Wykorzystanie niezawodnej transmisji głosowej TETRA pozwala na wsparcie koordynacji zespołów pracowników w terenie.

Oprócz w pełni funkcjonalnego systemu demonstracyjnego TETRA/LTE na stoisku będzie można zobaczyć szeroki wybór radiotelefonów TETRA różnych producentów oraz terminali LTE kompatybilnych z prezentowaną infrastrukturą.

Więcej o systemie LTEetraNode można dowiedzieć się z prezentacji video stoiska firmy Rohill podczas CCW 2013 w Paryżu:

Źródło: IPConnect Sp. z o.o. (www.ipconnect.pl)

ip-connect-logo

Firma IPConnect Sp. z o.o. (dawnej Aksel-Net Sp. z o.o.), jest operatorem publicznego systemu trankingowego. Podstawowy zakres działalności firmy stanowi radiokomunikacja i telekomunikacja. Firma ma za sobą znaczny dorobek w dziedzinie projektowania i budowy sieci radiokomunikacyjnych, potwierdzony pozytywnymi opiniami Klientów, jak również instytucji stanowiących autorytet w dziedzinie radiokomunikacji.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń