Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Gazprom inwestuję w łączność TETRA

Gazprom inwestuję w łączność TETRA

Gazprom-gazociag-Sachalin-Wladywostok-small.jpgRosyjski koncern paliwowy Gazprom wdroży systemu TETRA wzdłuż gazociągu na wschodzie Rosji.

Kontrakt Gazpromu z firmą Selex Eslag oraz jej rosyjskim partner, BERMOS opiewa na 4 miliony euro. Cyfrowy system TETRA zostanie zainstalowany wzdłuż gazociągu rosyjskiego, łączącego Sachalin z Władywostokiem. Gazociąg wykorzystywany jest do transportu gazu ziemnego do Chin i wschodnich krańców Rosji.

SELAX Eslag twierdzi, iż to właśnie ich system został wybrany przez koncern Gazprom z uwagi na zestaw oferowanych usług opartych na technologii TETRA. Te nowoczesne rozwiązania pozwalają na zapewnienie szybkiej, bezpiecznej i niezawodnej komunikacji cyfrowej nawet w najcięższych warunkach.

Całkowita długość gazociągu wynosi ponad 1 800 kilometrów. Po zakończeniu budowy 14 tłoczni, gazociąg będzie w stanie transportować 30 miliardów metrów kwadratowych gazu ziemnego rocznie.

Pierwsza faza projektu przewiduje wybudowanie 1350 kilometrów gazociągu do końca roku 2011, umożliwiając tym samym transport 5 miliardów metrów kwadratowych gazu. Ilość ta pozwoli Rosjanom na zachowanie rezerw energetycznych do czasu rozpoczęcia szczytu Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku w roku 2012, który odbyć ma się właśnie we Władywostoku.

Podpisany kontrakt to już kolejne przedsięwzięcie realizowane przez Selex przy współpracy z firmą BREMOS na przestrzeni ostatnich lat.  Umacnia to pozycję standardu TETRA na rynku komunikacyjnym w sektorze energetycznym i paliwowym.

SELEX Eslag od roku 1990 jest główną firmą zapewniającą Gazpromowi dostęp do systemów zaawansowanej komunikacji radiowej. Jedna z fili przedsiębiorstwa – OTE, podpisała kontrakt opiewający na 100 milionów dolarów, zakładający stworzenie sieci łączności radiowej o szerokim zasięgu terytorialnym.

Stopniowe przechodzenie z technologii analogowej na cyfrową TETRA, przeprowadzane w przeciągu ostatnich lat przez Gazprom, wiąże się ze ścisłym partnerstwem z firmą Selex Eslag. W roku 2008 zaowocowało ono utworzeniem sieci cyfrowej wzdłuż wielu gazociągów oraz stref wydobycia znajdujących się w posiadaniu korporacji.

Wstępnie, plany budowy infrastruktury radiowej obejmowały jedynie SEG ( Północnoeuropejski rurociąg gazowy), przy użyciu którego koncern Gazprom zapewnia dostawy gazu do północnowschodnich regionów Rosji, krajów Bałtyckich oraz państw Europy Północnej.

Źródło: http://www.wireless-mag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń