Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Selex dostarcza łączność TETRA dla wykopaliska w Pompejach

Selex dostarcza łączność TETRA dla wykopaliska w Pompejach

Grupa Finmeccanica, do której należy m.in. firma Selex ES, podpisała z włoskim Ministerstwem Dziedzictwa Kulturowego, Kultury i Turystyki (MiBACT) umowę, na mocy której nieodpłatnie dostarczyła technologie i usługi monitorowania i ochrony wykopalisk na terenie starożytnego miasta Pompeje.

Pierwszym krokiem do realizacji tego zadania było zapewnienie bezpiecznego systemu pozwalającego na współpracę użytkowników łączności radiowej korzystających z różnych systemów, w tym analogowego i TETRA. Wdrożono także specjalną aplikację na smartfony, pozwalającą na szybkie wysyłanie alarmów lub wiadomości w celu zgłaszania nietypowych zdarzeń lub wzywania posiłków. Aplikacja ustala także pozycję użytkownika i przesyła ją wraz z resztą informacji do centrum dowodzenia. System umożliwia strażnikom wyposażonym w sprzęt radiowy (zarówno analogowy jak i TETRA) porozumiewać się w zintegrowany sposób, gwarantując maksymalną koordynację działań na terenie Pompejów. Firma Selex ES będzie także dostarczać wyposażenie TETRA specjalnie zaprojektowane do zastosowań w zabezpieczaniu terenu.

Źródło: http://www.tetratoday.com/ Fot.: Wikimedia Commons (public domain)

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń