Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Selex zabezpieczy EXPO 2015 w Mediolanie

Selex zabezpieczy EXPO 2015 w Mediolanie

Firma Selex ES, oficjalny partner Światowej Wystawy EXPO 2015 w Mediolanie, w poniedziałek zaprezentowała system bezpieczeństwa zaprojektowany na potrzeby tego wydarzenia oraz główne centrum dowodzenia, skąd personel będzie nadzorował przebieg wystawy. Elementem systemu jest m.in. łączność radiowa w standardzie TETRA.

Centrum dowodzenia będzie połączone z różnego rodzaju podsystemami: monitoringiem wizyjnym, systemem ochrony perymetrycznej, nagłośnieniowym typu PA oraz biometrycznej kontroli dostępu. One także zostaną dostarczone przez firmę Selex.

System bezpieczeństwa, oparty o architekturę zdolną przetwarzać jednocześnie wiele różnych informacji, da operatorom bieżący i nieustanny ogląd sytuacji, co pomoże im w planowaniu interwencji. Zintegrowano w nim innowacyjną, trójwymiarową mapę pomieszczeń wystawowych, dostarczoną przez firmę e-Geos.

Personel odpowiedzialny za bezpieczeństwo podczas EXPO 2015 otrzyma do dyspozycji również łączność głosową TETRA, udostępnioną przez włoską policję. Transmisja danych będzie natomiast realizowana w technologii LTE. Dzięki autorskiemu rozwiązaniu firmy Selex, terminale pochodzące z różnych sieci będą mogły bez przeszkód komunikować się ze sobą.

“Jesteśmy dumni z tego, że możemy wnieść nasze doświadczenie w organizację największego międzynarodowego wydarzenia kilku nadchodzących lat,” skomentował Fabrizio Giulianini, dyrektor generalny Selex ES. “Decyzja organizatorów EXPO 2015, aby zaprojektować kompleks wystawowy jako cyfrowe inteligentne miasto dała nam idealną okazję do eksperymentowania i demonstrowania naszych technologii. Wdrażana przez nas platforma pokazuje, co nasza firma jest w stanie zrobić dla miast przyszłości: uczynić je bezpiecznymi oraz inteligentnymi miejscami, które są bardziej dostępne dla mieszkańców i gości.”

Źródło, Fot.: www.selex-es.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń