Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Selex ES zapewnił łączność podczas kolarskich MŚ we Florencji

Selex ES zapewnił łączność podczas kolarskich MŚ we Florencji

Należąca do grupy Finmeccanica firma Selex ES dostarczyła dla miasta Florencji bezpieczną sieć radiokomunikacyjną opartą o standard TETRA. Ta inwestycja miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas mistrzostw świata w kolarstwie, które odbyły się w dniach 22–29 września ubiegłego roku. Oprócz Florencji, sieć objęła swym zasięgiem również miejscowości Fiesole, Sesto Fiorentino, Signa and Campi Bisenzio.

Sieć łączności radiowej została specjalnie zaprojektowana przez Selex ES pod kątem mistrzostw i składała się z infrastruktury gwarantującej odpowiednie pokrycie zasięgiem, centrum operacyjnego zorganizowanego w kwaterze głównej Obrony Cywilnej miasta/prowincji Florencja (Olmatello), które monitorowało sieć, zarządzało grupami roboczymi i lokalizowało użytkowników podczas wydarzenia, 140 ręcznych terminali radiowych wykorzystywanych przez operatorów rozmieszczonych wzdłuż trasy wyścigu oraz Zintegrowanego Mobilnego Systemu Bezpieczeństwa (IMSS) zaprojektowanego i zbudowanego przez Selex ES w celu zapewnienia wsparcia dla infrastruktury i zarządzania czynnościami operacyjnymi.

Źródło: www.tetratoday.com

Fot.: flickr.com / sjrowe53 (na licencji CC BY-NC-ND 2.0)

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń