Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Entropia Digital zapewniła łączność podczas Amstel Gold Race

Entropia Digital zapewniła łączność podczas Amstel Gold Race

Entropia Digital, największy w Holandii i Belgii operator publicznej sieci TETRA, po raz siódmy z rzędu zapewnił łączność radiową w trakcie wyścigu kolarskiego Amstel Gold Race, należącego do cyklu ProTour. W tym roku po raz pierwszy firma wykorzystała swoją sieć TETRA zamiast analogowego systemu radiowego.

Entropia Digital była również odpowiedzialna za tzw. Radio Tour, czyli transmisję radiową na ustalonej częstotliwości, przy pomocy której nadawane są informacje od organizatorów wyścigu. Dzięki temu przedstawiciele mediów są na bieżąco informowani o przebiegu zawodów. Podczas Amstel Gold Race kanał Radio Tour był dodatkowo retransmitowany na częstotliwości VHF należącej do Holenderskiej Unii Kolarskiej (KNWU), więc miłośnicy kolarstwa z całego regionu mogli nasłuchiwać go przy pomocy skanerów radiowych.

François van Laarhoven, dyrektor ds. technologii w firmie Entropia Digital, powiedział: “Podczas klasycznego wyścigu takiego, jak ten łączność odbywa się cały czas. Liderzy zespołów chcą wiedzieć, gdzie kto jest, organizatorzy ogłaszają postęp wyścigu, a dziennikarze próbują to wszystko śledzić. Dlatego potrzebna jest stabilna, niezawodna i szybka sieć łączności radiowej. Jest to możliwe z technologią TETRA, wykorzystywaną m.in. przez holenderską i belgijską policję.”

Źródło: www.tetra-applications.com Fot.: flickr.com / …some guy (na licencji CC BY 2.0)


[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń