Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Entropia Digital zapewniła łączność podczas Amstel Gold Race

Entropia Digital zapewniła łączność podczas Amstel Gold Race

Entropia Digital, największy w Holandii i Belgii operator publicznej sieci TETRA, po raz siódmy z rzędu zapewnił łączność radiową w trakcie wyścigu kolarskiego Amstel Gold Race, należącego do cyklu ProTour. W tym roku po raz pierwszy firma wykorzystała swoją sieć TETRA zamiast analogowego systemu radiowego.

Entropia Digital była również odpowiedzialna za tzw. Radio Tour, czyli transmisję radiową na ustalonej częstotliwości, przy pomocy której nadawane są informacje od organizatorów wyścigu. Dzięki temu przedstawiciele mediów są na bieżąco informowani o przebiegu zawodów. Podczas Amstel Gold Race kanał Radio Tour był dodatkowo retransmitowany na częstotliwości VHF należącej do Holenderskiej Unii Kolarskiej (KNWU), więc miłośnicy kolarstwa z całego regionu mogli nasłuchiwać go przy pomocy skanerów radiowych.

François van Laarhoven, dyrektor ds. technologii w firmie Entropia Digital, powiedział: “Podczas klasycznego wyścigu takiego, jak ten łączność odbywa się cały czas. Liderzy zespołów chcą wiedzieć, gdzie kto jest, organizatorzy ogłaszają postęp wyścigu, a dziennikarze próbują to wszystko śledzić. Dlatego potrzebna jest stabilna, niezawodna i szybka sieć łączności radiowej. Jest to możliwe z technologią TETRA, wykorzystywaną m.in. przez holenderską i belgijską policję.”

Źródło: www.tetra-applications.com Fot.: flickr.com / …some guy (na licencji CC BY 2.0)


[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń