Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Entropia Digital zapewniła łączność podczas Amstel Gold Race

Entropia Digital zapewniła łączność podczas Amstel Gold Race

Entropia Digital, największy w Holandii i Belgii operator publicznej sieci TETRA, po raz siódmy z rzędu zapewnił łączność radiową w trakcie wyścigu kolarskiego Amstel Gold Race, należącego do cyklu ProTour. W tym roku po raz pierwszy firma wykorzystała swoją sieć TETRA zamiast analogowego systemu radiowego.

Entropia Digital była również odpowiedzialna za tzw. Radio Tour, czyli transmisję radiową na ustalonej częstotliwości, przy pomocy której nadawane są informacje od organizatorów wyścigu. Dzięki temu przedstawiciele mediów są na bieżąco informowani o przebiegu zawodów. Podczas Amstel Gold Race kanał Radio Tour był dodatkowo retransmitowany na częstotliwości VHF należącej do Holenderskiej Unii Kolarskiej (KNWU), więc miłośnicy kolarstwa z całego regionu mogli nasłuchiwać go przy pomocy skanerów radiowych.

François van Laarhoven, dyrektor ds. technologii w firmie Entropia Digital, powiedział: “Podczas klasycznego wyścigu takiego, jak ten łączność odbywa się cały czas. Liderzy zespołów chcą wiedzieć, gdzie kto jest, organizatorzy ogłaszają postęp wyścigu, a dziennikarze próbują to wszystko śledzić. Dlatego potrzebna jest stabilna, niezawodna i szybka sieć łączności radiowej. Jest to możliwe z technologią TETRA, wykorzystywaną m.in. przez holenderską i belgijską policję.”

Źródło: www.tetra-applications.com Fot.: flickr.com / …some guy (na licencji CC BY 2.0)


[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń