Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Entropia Digital otrzymała nową licencję radiową

Entropia Digital otrzymała nową licencję radiową

Spółka Entropia Digital otrzymała od holenderskiego regulatora telekomunikacyjnego licencję radiową ważną przez 10 lat dla swojej sieci TETRA. Wcześniej spółka ta uzyskała takie samo pozwolenie w Belgii. W obu krajach licencja będzie ważna do 1 września 2021 roku.

entropia-digital-mobile-tetra-operator-small.jpg

Wniosek o wydanie pozwolenia radiowego został złożony 8 grudnia 2010. Był on precyzyjnie opracowany i dokładnie przeanalizowany zarówno przez spółkę Entropia Digital jak i przez urząd telekomunikacji. Licencja radiowa nie wymusza na użytkowniku stosowania bliżej określonej technologii (TETRA, dPMR, DMR, …), dlatego też spółka Entropia Digital będzie mogła w przyszłości wybrać najbardziej adekwatny system dla swoich potrzeb.

Entropia dysponuje prywatną, cyfrową siecią łączności TETRA i MPT1327 przeznaczoną dla zewnętrznych, profesjonalnych użytkowników. Sieć ta funkcjonuje w okolicach Brugii (Oostkamp) i Rotterdamu. Dzięki zastosowaniu cyfrowej, trankingowej technologii łączności umożliwia ona przesyłanie zarówno głosu jak i danych. W ramach jednego systemu możliwa jest współpraca z telefonią komórkowa, z radiotelefonami, z interfejsami telemetrycznymi, z komputerami i z centrami dyspozytorskimi. Dodatkową zaletą jest to, że klient korzystający z usług tej sieci nie musi budować swojej własnej infrastruktury telekomunikacyjnej. Przez ostatnie lata cyfrowa łączność radiowa stała się w pełni dojrzała. Ceny radiotelefonów zmalały, jakość głosu poprawiła się, a czas potrzebny do przydzielenia wolnego kanału jest obecnie na bardzo niskim poziomie (300 ms).

Abonament w sieci Entropia jest na tyle elastyczny, że może być dopasowany do potrzeb każdego klienta w zależności od intensywności użytkowania, wymaganego zasięgu i ilości dostępnych usług. Opłaty są zryczałtowane, dzięki czemu klient unika niemiłych niespodzianek.

Entropia Digital umieszcza swoje stacje bazowe na różnorodnych obiektach takich jak słupy, budynki i maszty operatorów telefonii komórkowej. Sieć dynamicznie rozrasta się. Na obecną chwilę pokrywa swoim zasięgiem teren o powierzchni ponad 60 tysięcy km² w Belgii i w Holandii.

Źródło: http://www.entropia.eu/nl/home.aspx

Kilka słów o spółce Entropia Digital.

Entropia Digital jest komercyjnym operatorem telekomunikacyjnym działającym w okolicach Brugii i Rotterdamu. Sieć radiowa (TETRA i MPT1327) udostępniona przez tę firmę oferuje szeroki wachlarz wysokiej jakości usług transmisji głosu i danych. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów klienci mogą, w ramach gwarancji, w każdej chwili skorzystać z pomocy serwisantów. W sieci Entropia można wykorzystywać radiotelefony TETRA różnych dostawców np: Motorola, Cassidian i Sepura.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń