Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Entropia Digital otrzymała nową licencję radiową

Entropia Digital otrzymała nową licencję radiową

Spółka Entropia Digital otrzymała od holenderskiego regulatora telekomunikacyjnego licencję radiową ważną przez 10 lat dla swojej sieci TETRA. Wcześniej spółka ta uzyskała takie samo pozwolenie w Belgii. W obu krajach licencja będzie ważna do 1 września 2021 roku.

entropia-digital-mobile-tetra-operator-small.jpg

Wniosek o wydanie pozwolenia radiowego został złożony 8 grudnia 2010. Był on precyzyjnie opracowany i dokładnie przeanalizowany zarówno przez spółkę Entropia Digital jak i przez urząd telekomunikacji. Licencja radiowa nie wymusza na użytkowniku stosowania bliżej określonej technologii (TETRA, dPMR, DMR, …), dlatego też spółka Entropia Digital będzie mogła w przyszłości wybrać najbardziej adekwatny system dla swoich potrzeb.

Entropia dysponuje prywatną, cyfrową siecią łączności TETRA i MPT1327 przeznaczoną dla zewnętrznych, profesjonalnych użytkowników. Sieć ta funkcjonuje w okolicach Brugii (Oostkamp) i Rotterdamu. Dzięki zastosowaniu cyfrowej, trankingowej technologii łączności umożliwia ona przesyłanie zarówno głosu jak i danych. W ramach jednego systemu możliwa jest współpraca z telefonią komórkowa, z radiotelefonami, z interfejsami telemetrycznymi, z komputerami i z centrami dyspozytorskimi. Dodatkową zaletą jest to, że klient korzystający z usług tej sieci nie musi budować swojej własnej infrastruktury telekomunikacyjnej. Przez ostatnie lata cyfrowa łączność radiowa stała się w pełni dojrzała. Ceny radiotelefonów zmalały, jakość głosu poprawiła się, a czas potrzebny do przydzielenia wolnego kanału jest obecnie na bardzo niskim poziomie (300 ms).

Abonament w sieci Entropia jest na tyle elastyczny, że może być dopasowany do potrzeb każdego klienta w zależności od intensywności użytkowania, wymaganego zasięgu i ilości dostępnych usług. Opłaty są zryczałtowane, dzięki czemu klient unika niemiłych niespodzianek.

Entropia Digital umieszcza swoje stacje bazowe na różnorodnych obiektach takich jak słupy, budynki i maszty operatorów telefonii komórkowej. Sieć dynamicznie rozrasta się. Na obecną chwilę pokrywa swoim zasięgiem teren o powierzchni ponad 60 tysięcy km² w Belgii i w Holandii.

Źródło: http://www.entropia.eu/nl/home.aspx

Kilka słów o spółce Entropia Digital.

Entropia Digital jest komercyjnym operatorem telekomunikacyjnym działającym w okolicach Brugii i Rotterdamu. Sieć radiowa (TETRA i MPT1327) udostępniona przez tę firmę oferuje szeroki wachlarz wysokiej jakości usług transmisji głosu i danych. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów klienci mogą, w ramach gwarancji, w każdej chwili skorzystać z pomocy serwisantów. W sieci Entropia można wykorzystywać radiotelefony TETRA różnych dostawców np: Motorola, Cassidian i Sepura.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń