Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze System PTN firmy Cassidian wspomógł łączność podczas Tour de France

System PTN firmy Cassidian wspomógł łączność podczas Tour de France

Firma Cassidian zainstalowała system łączności radiowej o nazwie PTN (Projectable Telecommunications Network), który wspomógł środki komunikacji francuskich służb bezpieczeństwa w trakcie pierwszych trzech etapów Tour de France, na Korsyce. System ten zapewnił dodatkową pojemność dla Rubis, sieci Tetrapol wykorzystywanej przez Francuską Żandarmerię Narodową, którą także zbudowała firma Cassidian.

System PTN został zaprojektowany pod kątem spełnienia potrzeb wojskowych i cywilnych służb bezpieczeństwa podczas operacji taktycznych. Pozwala użytkownikom przesyłać głos i dane z terminali radiowych i telefonicznych. Dzięki modułowej budowie i łatwej implementacji połączeń IP, PTN można scalać z innymi sieciami komunikacyjnymi. Ponadto, ten wszechstronny system jest złożony ze zintegrowanych elementów i zamknięty w taktycznych, modułowych obudowach, co umożliwia korzystanie z niego w terenie.

100. edycja Tour de France rozpoczęła się w Porto-Vecchio na Korsyce 29 czerwca. W kolejnych dwóch etapach peleton przejechał z Bastia do Ajaccio i z Ajaccio do Calvi — miejscowości również znajdujących się na wyspie. Ten słynny wyścig kolarski po raz pierwszy zagościł na Korsyce, co wzbudziło zainteresowanie mediów i przyciągnęło licznych obserwatorów. System PTN został błyskawicznie zintegrowany z siecią Rubis i służył przez pierwsze trzy dni TdF.

Każdego roku prawie 13 tys. żandarmów, 6 tys. policjantów i 7 tys. funkcjonariuszy cywilnych służb bezpieczeństwa dba o bezpieczny przebieg wyścigu. Dzięki systemowi PTN firmy Cassidian służby bezpieczeństwa mogły bez przeszkód wypełnić swoje zadanie na Korsyce.

 

 

Źródło: www.cassidian.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?
Pytania? Zadzwoń