Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze System PTN firmy Cassidian wspomógł łączność podczas Tour de France

System PTN firmy Cassidian wspomógł łączność podczas Tour de France

Firma Cassidian zainstalowała system łączności radiowej o nazwie PTN (Projectable Telecommunications Network), który wspomógł środki komunikacji francuskich służb bezpieczeństwa w trakcie pierwszych trzech etapów Tour de France, na Korsyce. System ten zapewnił dodatkową pojemność dla Rubis, sieci Tetrapol wykorzystywanej przez Francuską Żandarmerię Narodową, którą także zbudowała firma Cassidian.

System PTN został zaprojektowany pod kątem spełnienia potrzeb wojskowych i cywilnych służb bezpieczeństwa podczas operacji taktycznych. Pozwala użytkownikom przesyłać głos i dane z terminali radiowych i telefonicznych. Dzięki modułowej budowie i łatwej implementacji połączeń IP, PTN można scalać z innymi sieciami komunikacyjnymi. Ponadto, ten wszechstronny system jest złożony ze zintegrowanych elementów i zamknięty w taktycznych, modułowych obudowach, co umożliwia korzystanie z niego w terenie.

100. edycja Tour de France rozpoczęła się w Porto-Vecchio na Korsyce 29 czerwca. W kolejnych dwóch etapach peleton przejechał z Bastia do Ajaccio i z Ajaccio do Calvi — miejscowości również znajdujących się na wyspie. Ten słynny wyścig kolarski po raz pierwszy zagościł na Korsyce, co wzbudziło zainteresowanie mediów i przyciągnęło licznych obserwatorów. System PTN został błyskawicznie zintegrowany z siecią Rubis i służył przez pierwsze trzy dni TdF.

Każdego roku prawie 13 tys. żandarmów, 6 tys. policjantów i 7 tys. funkcjonariuszy cywilnych służb bezpieczeństwa dba o bezpieczny przebieg wyścigu. Dzięki systemowi PTN firmy Cassidian służby bezpieczeństwa mogły bez przeszkód wypełnić swoje zadanie na Korsyce.

 

 

Źródło: www.cassidian.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

RadioPartners z kontraktem na serwis policyjnego systemu TETRA w Łodzi

Firma RadioPartners będzie serwisować system radiowy TETRA należący do łódzkiej Policji.

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową
Pytania? Zadzwoń