Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze System Cassidian zapewnił łączność podczas ćwiczeń europejskich sił policyjnych

System Cassidian zapewnił łączność podczas ćwiczeń europejskich sił policyjnych

340 służb bezpieczeństwa z Francji oraz 30 zagranicznych korzystało z łączności radiowej Tetrapol firmy Cassidian podczas European Union Police Services Training (EUPST), ćwiczeń europejskich służb policyjnych. Odbywały się one w dniach 17–28 czerwca br. na terenie ośrodka szkolenia Żandarmerii Francuskiej (CNEFG) w miejscowości Saint-Astier.

Ten niezależny system komunikacji radiowej może zostać połączony z innymi, co pozwala siłom interwencyjnym porozumiewać się w ekstremalnych sytuacjach oraz na obszarach, gdzie nie ma zasięgu sieci. Podczas ćwiczeń, uczestnicy podkreślali dużą wydajność systemu firmy Cassidian oraz jego zdolność dostosowywania się do wygórowanych wymagań związanych z organizacją ćwiczeń.

Taktyczne komórki radiowe firmy Cassidian umożliwiają bardzo szybkie zapewnienie siłom interwencyjnym w terenie łączności głosowej i usług transmisji krótkich wiadomości. Spełniają one wymagania stawiane im w sytuacjach kryzysowych: poważnych wypadkach, trzęsieniach ziemi, powodziach itp., rozszerzając lub zastępując sieć łączności radiowej używaną na danym terenie. Rozwiązanie to jest gotowe do pracy od razu po instalacji na miejscu, która zajmuje kilka minut, gwarantując możliwość wzajemnej komunikacji zespołom zaangażowanym w działania związane z nagłą sytuacją.

Wszystkie terminale radiowe rozmieszczone w terenie mogą być lokalizowane, dla zwiększenia bezpieczeństwa zespołów. Wszystkie informacje wymieniane za pośrednictwem taktycznej komórki radiowej (położenie terminali i status operacyjny) mogą być przekazywane do krajowego centrum dowodzenia poprzez łącza IP lub satelitarne.

Źródło: www.cassidian.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń