Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Selex ES dostarczy system TETRA dla australijskiej kopalni rudy żelaza

Selex ES dostarczy system TETRA dla australijskiej kopalni rudy żelaza

Firma Selex ES, należąca do grupy Finmeccanica, dostarczy system łączności radiowej TETRA dla Ansaldo STS, głównego kontrahenta odpowiedzialnego za systemy sygnalizacji i komunikacji w powstającej w Australii kopalni rudy żelaza Roy Hill.

W regionie Pilbara (stan Australia Zachodnia), Roy Hill przoduje w integracji górnictwa z transportem kolejowym i morskim. W projekcie budowy tej kopalni Ansaldo STS, inna firma z grupy Finmeccanica, jest odpowiedzialna za zintegrowane rozwiązanie opartej o łączność sygnalizacji kolejowej, która zapewni bezpieczne i wydajne zarządzanie ciężkimi pociągami kursującymi pomiędzy kopalnią a portem.

System TETRA dostarczany przez Selex ES jest wydajnym i opłacalnym “jednosieciowym rozwiązaniem”. Oferuje on szeroki zakres usług, wliczając łączność pomiędzy pociągami, a Centrum Operacji i Kontroli (OCC), maszynistami i innym personelem kolejowym zaangażowanym w codzienną działalność.

System, obejmujący infrastrukturę, terminale radiowe i aplikacje będące wartością dodaną, jest oparty o rozwiązanie AdaptaNet – implementację IP standardu ETSI TETRA wykonaną przez Selex ES. Zapewnia on niezbędne usługi sieciowe dla zintegrowanej łączności głosowej i transmisji danych, jak również kompleksowy zestaw dodatkowych i rozszerzonych usług. System składa się z redundantnej sieci szkieletowej o architekturze odpornej na awarie, wysokowydajnych stacji bazowych gwarantujących zwiększony zasięg łączności oraz platformy Wireless Network Node (WiNN) Mobile V2 funkcjonującej w pociągach jako kontroler i radiotelefon mobilny.

Cały system oparto o pozbawioną switchy i skalowalną architekturę z możliwością scentralizowanej kontroli połączeń. Spełnia on całkowicie wymagania projektu Roy Hill dzięki elastycznej i modułowej strukturze, wysokiemu poziomowi odporności, zaawansowanym funkcjom dyspozytorskim dla efektywnego zarządzania flotą i wszechstronnym interfejsom.

 

 

Źródło: www.tandcca.com Fot.: www.royhill.com.au

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń