Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Hytera dostarczy system TETRA dla Marmaray

Hytera dostarczy system TETRA dla Marmaray

Niemiecki oddział Hytera, Hytera Mobilfunk GmbH, we współpracy z firmą SISTEMA S.A. wygrał kontrakt na dostawę kompletnego systemu TETRA dla projektu Marmaray w Turcji. Zamówiony system składa się z 14 stacji bazowych i 2 głównych sterowników MSO pracujących w technologii IP.


Marmaray to projekt połączenia dwóch odrębnych systemów kolejowych w europejskiej i azjatyckiej części Istambułu w jedną całość. Będzie to możliwe po zbudowaniu tunelu pod dnem cieśniny Bosfor. Nazwa projektu pochodzi od Morza Marmara i słowa „ray”, które w języku tureckim oznacza kolej. Projekt ten zakłada budowę 13,3 km podziemnego łącznika pomiędzy obiema częściami miasta oraz przebudowę 63 km istniejących podmiejskich linii kolejowych w celu stworzenia trasy o wysokiej przepustowości. Projekt Marmaray jest jednym z przełomowych etapów w historii kolei, takim samym jak budowa tunelu pod kanałem La Manche, czy połączenia Kopenhagi z Malmo. Inwestycja, wyceniona na 2,5 miliarda euro, ma się zakończyć w październiku 2013 r. (więcej nt. projektu http://pl.wikipedia.org/wiki/Marmaray).

Hytera-tetra-infrastruktura-radiotelefony-portfolio-produktow.jpg

Zamówiony system TETRA dla Marmaray składa się z 14 stacji bazowych i 2 głównych sterowników MSO pracujących w technologii IP. Całość umożliwi integrację z aplikacjami oraz zarządzanie siecią przy użyciu aplikacji NMS (Network Management Service). W pierwszym etapie, na pociągach zostanie zamontowanych 110 sztuk specjalizowanych terminali pociągowych TETRA firmy Hytera. W ramach kontraktu zostanie także dostarczonych 60 sztuk terminali przenośnych Hytera PT580H. Europejski oddział Hytera, Hytera Mobilfunk GmbH, zajmie się wdrożeniem oraz uruchomieniem zamówionego systemu.

Hytera-terminal-tetra-dla-kolei.jpg

System TETRA firmy Hytera zapewni łączność dla składów, kierowania ruchem oraz obsługi i zarządzania pociągami na powstającej trasie.

Źródło i fot: www.hytera.de

Hytera Communications Corporation Ltd. jest drugim największym dostawcą urządzeń łączności profesjonalnej na świecie. Działa na rynku od 1993 roku. Hytera oferuje profesjonalne rozwiązania analogowe, w standardzie DMR (konwencjonalny Tier II,  trunkingowy Tier III), TETRA, PDT, MPT1327 oraz specjalizowane systemy dla transportu publicznego.

Dystrybutorem produktów Hytera w Polsce jest firma RTcom –  www.rtcom.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń