Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Hytera rozbudowała system TETRA w Macedonii

Hytera rozbudowała system TETRA w Macedonii

Niemiecki oddział firmy Hytera, Hytera Mobilfunk GmbH, wygrał kontrakt na rozbudowę istniejącego w Macedonii systemu TETRA o 26 stacji bazowych. System używany jest przez służby bezpieczeństwa publicznego tego kraju.

Wspólnie z partnerem Nokia Siemens Network (NSN), Hytera Mobilfunk GmbH dostarczyła system TETRA dla macedońskich służb bezpieczeństwa publicznego już w roku 2008 (jeszcze jako „Rohde & Schwarz Professional Mobile Radio GmbH”). Oryginalnie, system składał się z 42 stacji bazowych, redundantnych węzłów wymiany danych i zarządzania siecią oraz centrum kontroli zbudowanego w ramach kontraktu przez NSN. W roku 2012 rząd Macedonii postanowił rozszerzyć system i unowocześnić go. W toku postępowania, zamówienie publiczne zostało przyznane firmie Hytera Mobilfunk GmbH.

Istniejący system został rozszerzony o 26 stacji bazowych Hytera ACCESSNET-T IP typ DIB-500 R4.1, pracujących całkowicie w oparciu o sieć IP. W ramach kontraktu dostarczono także kompletnie nowy switch TETRA IP Node oraz system do zarządzania siecią. Dotychczas istniejące centrum kontroli zostało zmodernizowane, między innymi o funkcje GIS/AVL (pozycjonowanie w oparciu o GPS). Wszystkie elementy systemu działają w oparciu o protokół IP. Dotychczas istniejące połączenia typu E1 są dalej użytkowane w ramach istniejącej sieci.

hytera-tetra-accessnet-t-DIB-500.jpg

Zamówiony system został dostarczony, zainstalowany i uruchomiony przez Hytera Mobilfunk dwa miesiące przed terminem. Dostawca był nie tylko odpowiedzialny za instalację urządzeń, instalację i uruchomienie ale także wybór lokalizacji stacji bazowych włącznie z budową wymaganej infrastruktury. System zostanie oficjalnie uruchomiony z końcem lutego 2013.

Źródło: hytera.com

Hytera_banner.jpg

Hytera Communications Corporation Ltd. jest drugim największym dostawcą urządzeń łączności profesjonalnej na świecie. Działa na rynku od 1993 roku. Hytera oferuje profesjonalne rozwiązania w technologii cyfrowej w standardzie DMR (konwencjonalny Tier II,  trunkingowy Tier III), TETRA, PDT oraz konwencjonalnej analogowej i trunkingowej MPT1327. Hytera dostarcza także specjalizowane systemy łączności dla transportu publicznego. Hytera Mobilfunk GmbH jest europejskim oddziałem firmy, odpowiedzialnym za rynek europejski oraz rozwój technologii cyfrowych (m.in. TETRA, LTE, DMR Tier III).

RTcom_logo.jpgDystrybutorem produktów Hytera w Polsce jest firma RTcom –  www.rtcom.pl

Firma dostarcza cyfrowe systemy łączności Hytera (TETRA, DMR Tier II oraz III) oraz analogowe w oparciu o urządzenia HYT. RTcom jest także autoryzowanym partnerem firm Sonic Communications Ltd., TEMCO Japan, Voxtech, LeAntenne, HyTracks.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń