Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Hytera rozbudowała system TETRA w Macedonii

Hytera rozbudowała system TETRA w Macedonii

Niemiecki oddział firmy Hytera, Hytera Mobilfunk GmbH, wygrał kontrakt na rozbudowę istniejącego w Macedonii systemu TETRA o 26 stacji bazowych. System używany jest przez służby bezpieczeństwa publicznego tego kraju.

Wspólnie z partnerem Nokia Siemens Network (NSN), Hytera Mobilfunk GmbH dostarczyła system TETRA dla macedońskich służb bezpieczeństwa publicznego już w roku 2008 (jeszcze jako „Rohde & Schwarz Professional Mobile Radio GmbH”). Oryginalnie, system składał się z 42 stacji bazowych, redundantnych węzłów wymiany danych i zarządzania siecią oraz centrum kontroli zbudowanego w ramach kontraktu przez NSN. W roku 2012 rząd Macedonii postanowił rozszerzyć system i unowocześnić go. W toku postępowania, zamówienie publiczne zostało przyznane firmie Hytera Mobilfunk GmbH.

Istniejący system został rozszerzony o 26 stacji bazowych Hytera ACCESSNET-T IP typ DIB-500 R4.1, pracujących całkowicie w oparciu o sieć IP. W ramach kontraktu dostarczono także kompletnie nowy switch TETRA IP Node oraz system do zarządzania siecią. Dotychczas istniejące centrum kontroli zostało zmodernizowane, między innymi o funkcje GIS/AVL (pozycjonowanie w oparciu o GPS). Wszystkie elementy systemu działają w oparciu o protokół IP. Dotychczas istniejące połączenia typu E1 są dalej użytkowane w ramach istniejącej sieci.

hytera-tetra-accessnet-t-DIB-500.jpg

Zamówiony system został dostarczony, zainstalowany i uruchomiony przez Hytera Mobilfunk dwa miesiące przed terminem. Dostawca był nie tylko odpowiedzialny za instalację urządzeń, instalację i uruchomienie ale także wybór lokalizacji stacji bazowych włącznie z budową wymaganej infrastruktury. System zostanie oficjalnie uruchomiony z końcem lutego 2013.

Źródło: hytera.com

Hytera_banner.jpg

Hytera Communications Corporation Ltd. jest drugim największym dostawcą urządzeń łączności profesjonalnej na świecie. Działa na rynku od 1993 roku. Hytera oferuje profesjonalne rozwiązania w technologii cyfrowej w standardzie DMR (konwencjonalny Tier II,  trunkingowy Tier III), TETRA, PDT oraz konwencjonalnej analogowej i trunkingowej MPT1327. Hytera dostarcza także specjalizowane systemy łączności dla transportu publicznego. Hytera Mobilfunk GmbH jest europejskim oddziałem firmy, odpowiedzialnym za rynek europejski oraz rozwój technologii cyfrowych (m.in. TETRA, LTE, DMR Tier III).

RTcom_logo.jpgDystrybutorem produktów Hytera w Polsce jest firma RTcom –  www.rtcom.pl

Firma dostarcza cyfrowe systemy łączności Hytera (TETRA, DMR Tier II oraz III) oraz analogowe w oparciu o urządzenia HYT. RTcom jest także autoryzowanym partnerem firm Sonic Communications Ltd., TEMCO Japan, Voxtech, LeAntenne, HyTracks.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń