Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Holenderskie Ministerstwo ds. Bezpieczeństwa i Sprawiedliwości potwierdza kolejny ważny krok milowy nowego systemu komunikacji TETRA o zasięgu krajowym, przeznaczonego dla służb bezpieczeństwa i służb ratowniczych (C2000). Za modernizację systemu TETRA do zastosowań o krytycznym znaczeniu odpowiada firma Hytera Mobilfunk GmbH.

System komunikacji TETRA o zasięgu krajowym został pomyślnie uruchomiony w ramach tak zwanej migracji One-Step dokonanej przez jedną noc i oficjalnie przekazany dnia 1 lipca 2020 r. organizacji użytkownika. „C2000” stanowi stabilną podstawę bezpiecznej komunikacji kluczowej w Holandii – zgodnie z najwyższymi obowiązującymi obecnie normami technologicznymi.

Migracja One-Step wykonana przez Hytera Mobilfunk oferuje klientowi znaczne korzyści: „Postępowanie takie redukuje znacząco kompleksowość migracji, ponieważ nie ma konieczności ustanawiania wzajemnego połączenia pomiędzy „starą” a „nową” siecią. W taki sposób migracja One-Step pozwala klientowi oszczędzić przede wszystkim czas i pieniądze” – mówi Matthias Klausing, CEO firmy Hytera Mobilfunk GmbH. „Jesteśmy niewiarygodnie dumni z dokonań całego zespołu C2000”.

Holenderskie Ministerstwo ds. Bezpieczeństwa i Sprawiedliwości od początku darzyło zespół Hytera Mobilfunk dużym zaufaniem.

W roku 2015 eksperci ds. profesjonalnej komunikacji radiowej z Bad Münder wygrali przetarg na odnowę kluczowego systemu łączności radiowej TETRA o zasięgu krajowym. „Jesteśmy bardzo wdzięczni za zaufanie, jakim obdarzono firmę Hytera Mobilfunk. Ścisła współpraca oparta na zaufaniu z holenderskim ministerstwem stanowiła podstawę udanej realizacji projektu” – mówi Martin Hucke, Chief Operating Officer w firmie Hytera Mobilfunk, odpowiedzialny w przedsiębiorstwie za projekt C2000. „Cieszymy się, że razem podołaliśmy temu technicznemu i organizacyjnemu wyzwaniu”.

Pierwszy duży kamień milowy: Migracja w styczniu

Pierwszy duży kamień milowy w ramach projektu został zrealizowany już w styczniu: W nocy na 28 stycznia wyłączona została stara sieć i jednocześnie uruchomiony został nowy, nowoczesny system ACCESSNET®-T-IP firmy Hytera Mobilfunk. Od tego momentu cała policja i straż holenderska oraz wszystkie służby ratownicze komunikują się za pośrednictwem nowego systemu C2000. Codziennie w użyciu jest średnio około 18 600 radiotelefonów, przy pomocy których wykonywanych jest około 155 000 połączeń głosowych dziennie i przetwarzanych jest 100 połączeń alarmowych.

C2000: Najnowsza generacja TETRA

Bezproblemowa praca tego rodzaju złożonego systemu nie jest zwyczajnym przedsięwzięciem – ponieważ bezpieczeństwo policji i służb ratowniczych stawiane jest zawsze na pierwszym miejscu. „Przełączenie przebiegło bez zakłóceń. Pod względem technicznym byliśmy perfekcyjnie przygotowani, a na miejscu mieliśmy do dyspozycji silną ekipę” – opowiada Martin Hucke. Od tego momentu system został poddany dalszym optymalizacjom i dostosowywaniu do realnych kryteriów użytkowania. Zespół Hytera jest od momentu migracji w stałym kontakcie ze wszystkimi uczestnikami i użytkownikami, aby na bieżąco dostosowywać system i możliwie jak najszybciej rozwiązywać zgłaszane problemy. „Generalnie wszyscy użytkownicy mogą mieć pewność, że również w przyszłości będziemy nadal monitorować ściśle pracę sieci i w razie potrzeby wdrażać optymalizacje” – mówi Martin Hucke.

Dzięki ACCESSNET®-T-IP firmy Hytera Mobilfunk Holandia wzbogaciła się o kluczowy system komunikacji najnowszej generacji TETRA.

http://www.hytera-mobilfunk.com/

 

Hytera-logo

Hytera Communications Corporation Ltd. jest drugim największym dostawcą urządzeń łączności profesjonalnej na świecie. Działa na rynku od 1993 roku. Hytera oferuje profesjonalne rozwiązania w technologii cyfrowej: w standardzie DMR (konwencjonalny Tier II,  trunkingowy Tier III), TETRA, PDT oraz konwencjonalnej analogowej i trunkingowej MPT1327. Hytera dostarcza także specjalizowane systemy łączności dla transportu publicznego.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń